Promocje

Nowe produkty

Informacja

 • PayPo

Aromaterapia

Aromaterapia – pobudzenie zmysłów i odprężenie ciała

Spokój psychiczny oraz odprężenie i „luźna” głowa to podstawa do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Tryb życia, jaki fundują nam dzisiejsze czasy przepełniony jest stresem, pośpiechem i wiecznym pędzeniem na przód. Warto jednak znaleźć chwilę dla siebie i wspomóc swój umysł odpoczynkiem oraz spokojem. Zaowocuje to z pewnością lepszym samopoczuciem i efektywnym rozwiązywaniem codziennych wyzwań. Jednym ze sposobów na idealny stan umysłu jest aromaterapia, która ma nie tylko działanie odprężające, ale także zwalcza wiele dolegliwości bólowych i powodujących dyskomfort.

Podkategorie

 • Naturalne olejki...

  Olejki eteryczne do domu

  Naturalne olejki eteryczne to ciekłe i lotne substancje zapachowe, pozyskiwane z naturalnych roślin olejkodajnych. Naturalne olejki eteryczne są wyodrębnione z konkretnej części rośliny ( łodyga, igła, gałązka, kłącze, korzeń, kwiat, żywica itd.), która jest świeża lub suszona. Każdy olejek eteryczny jest starannie wydobywany z rośliny poprzez destylację z parą wodną lub ekstrakcję. Powstałe kompozycje zapachowe olejków eterycznych znajdują zastosowanie w kosmetyce, perfumiarstwie, środkach czystości, odświeżaczach powietrza oraz terapiach zapachowych i gabinetach odnowy biologicznej. Rola i zastosowanie olejków eterycznych rośnie, ze względu na ich cenne właściwości terapeutyczne, które są wykorzystywane m.in. w kosmetykach naturalnych. Do najczęściej stosowanych olejków eterycznych należą:  olejek z drzewa różanego, olejek z drzewa sandałowego oraz olejek z drzewa herbacianego, które stanowią bazę do wszelkich kompozycji zapachowych. Olejki eteryczne są stosowane zewnętrznie na skórę np. w czasie masażu i kąpieli oraz wewnętrznie poprzez inhalację

 • Olejki zapachowe

  Aromaty zapachowe

  Olejki zapachowe to połączenie olejków eterycznych z ciekłymi substancjami syntetycznymi. Ich jedynym walorem jest zapach, który może byś stosowany w kominkach zapachowych lub środkach czystości.  W odróżnieniu od olejków eterycznych, nie posiadają właściwości terapeutycznych.  Każdy olejek może być zapachem domu, auta, ogrodu, a przede wszystkim ma dostarczać przyjemnych doznań dla każdego z nas. Olejki zapachowe są stosowane w produkcji odświeżaczy powietrza.

 • Olejki do masażu

  Istnieje wiele typów masażu, jednak jednym z najbardziej popularnych jest ten, który wykonuje się z wykorzystaniem olejków. Olejki do masażu wykazują działanie odprężające i uspokajające, dzięki czemu mają dobry wpływ na cały organizm człowieka. Niektóre z nich mogą także wygładzać i ujędrniać skórę. Olejki najczęściej są wykorzystywane w salonach i gabinetach masażu, jednak podstawowe zabiegi z ich użyciem można wykonywać także w domu. 

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 72 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 72 elementów

Aromaterapia – co to jest i czym się zajmuje?

Aromaterapia to dziedzina medycyny naturalnej (alternatywnej), która do leczenia różnych objawów i dolegliwości wykorzystuje zmysł węchu. Bazuje ona, bowiem na działaniu olejków eterycznych dobieranych odpowiednio do danego schorzenia. Olejki zapachowe mają pozytywny wpływ na samopoczucie, procesy poznawcze oraz zdrowie.

Aromaterapia lub inaczej aromatoterapia nie jest wynalazkiem XXI wieku, towarzyszy ona, bowiem ludziom już od zarania, gdzie używano różnych ekstraktów oraz zapachów do leczenia poważnych schorzeń i dolegliwości. Współcześnie jest dziedziną prężnie się rozwijającą i zyskującą coraz więcej zwolenników.

Cała procedura aromaterapii polega na przyswojeniu przez organizm substancji zapachowych (biologicznie czynnych) pochodzących z roślinnych olejków eterycznych poprzez inhalację (drogi oddechowe), masaż, kąpiel oraz kompresy (skóra). Do jej wykonania często używa się specjalnie do tego przeznaczonych inhalatorów, kominków aromatycznych oraz nawilżaczy powietrza.

Aromaterapia nie jest jedynie sposobem na zwalczenie przykrych dolegliwości chorobowych, ale jest przede wszystkim katalizatorem napędzającym organizm do stymulacji funkcji obronnych i zwalczających nieprawidłowości w nim zachodzących.

Olejki do aromaterapii – kluczem do wyleczenia różnych dolegliwości

Aromaterapia jest sposobem na uzyskanie spokoju psychicznego, głębokiego relaksu oraz uniknięciem różnych problemów zdrowotnych. Aby jej przebieg był bezpieczny i skuteczny, warto wiedzieć jak ma wyglądać jej procedura i sposób wyboru odpowiedniego olejku zapachowego. Można mieć wówczas pewność, że aromaterapia będzie owocna i przyniesie wiele korzyści. Olejki zapachowe pełnią najważniejszą rolę w całym przedsięwzięciu aromaterapii, bowiem od ich wyboru zależy skuteczność tej metody i zwalczenie niechcianych dolegliwości. Olejki stosowane na konkretne objawy są następujące:

- olejek różany – oprócz delikatnego zapachu, który działa relaksująco i odprężająco, posiada właściwości zwalczające dolegliwości menstruacyjne – dlatego zalecany jest zwłaszcza kobietom,

- olejek z mięty pieprzowej – działa kojąco na problemy z górnymi drogami oddechowymi, ma także działanie wykrztuśne,

- olejek lawendowy – działa przede wszystkim odprężająco oraz uspokajająco. Zalecane jest jego stosowanie wśród osób borykającym się z depresją oraz problemami ze snem. Z kolei masaż z udziałem tego olejku działa pozytywnie na problem z zaparciami,

- olejek waniliowy – ułatwia zasypianie oraz znacząco łagodzi dolegliwości menstruacyjne, a także menopauzalne.

- olejek pomarańczowy – działa odprężająco, kojąco oraz pozytywnie wpływa na ogólne samopoczucie. Zalecany jest osobom o wysokim poziomie stresu, mającym trudności z zasypianiem oraz nerwicą,

- olejek z eukaliptusa – działa kojąco i posiada właściwości bakteriobójcze, szczególnie polecany jest osobom zmagającym się z problemami górnych dróg oddechowych,

- olejek z drzewa herbacianego – uodparnia organizm i stymuluje jego funkcje obronne do walki oraz ochrony przed różnymi drobnoustrojami powodującymi między innymi przeziębienie.

Przy kupnie odpowiedniego olejku eterycznego, warto zwracać uwagę na ich skład. Powinien on być wyłącznie z naturalnych składników, bez dodatków różnych ulepszaczy oraz wspomagaczy zapachu. Zapewni to wówczas prawidłową terapię i wymierne jej rezultaty.

Aromaterapia w domu – sposób na relaks i odprężenie

Pomimo tego, że aromaterapię często przeprowadza się w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych oraz medycyny naturalnej, czy Spa. To nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego typu zabiegi wykonać swobodnie w swoim zaciszu domowym, w miejscu, w którym każdy czuje się najbezpieczniej i najbardziej komfortowo.

Aromaterapia przeprowadzona w domu rządzi się takimi samymi prawami, co w specjalistycznym gabinecie. Polega na aromatycznej kąpieli, masażu, czy układaniem kompresów oraz inhalacją. Można specjalnie do tego celu nabyć odpowiedni kominek zapachowy, inhalator czy nawilżacz powietrza.

Aromaterapia może stać się ciekawym rytuałem, który dopełni pełen wrażeń dzień i pozwoli uspokoić myśli. Należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu się do wytycznych odnośnie zażywania olejków zapachowych, które w nadmiarze mogą działać drażniąco oraz wywoływać różne reakcje alergiczne. Ponieważ, tak jak we wszystkim i w tym przypadku należy zachować zdrowy rozsądek.

Aromaterapia sklep – gdzie można kupić olejki eteryczne?

Aby aromaterapia miała sens i była skuteczna, warto zaopatrzyć się we wszelkie niezbędne rzeczy, bez których nie mogłaby się ona odbyć. Najważniejszym jej elementem są roślinne olejki eteryczne, które stanowią bazę i podstawę działania aromaterapii. Takie olejki zapachowe można kupić praktycznie w każdym sklepie zielarskim, aptece czy stronach internetowych i sklepach online. Należy jednak zwracać szczególną uwagę na ich skład, który często pozostawia wiele do życzenia (z reguły im niższa cena, tym gorszy produkt). W tym przypadku cena zdecydowanie ma się, co, do jakości. Elementy, które doskonale dopełnią procedury aromaterapii to z pewnością kominki zapachowe, inhalatory oraz nawilżacze powietrza, dzięki którym uzyskamy najwyższy komfort i działanie pachnących ekstraktów roślinnych.

Olejki do aromaterapii do nawilżacza

Nawilżacze powietrza to urządzenia doskonale sprawdzające się w pomieszczeniach, które posiadają niską wilgotność, przyczyniając się do polepszenia komfortu i jakości przebywania w nich. Dobrej jakości nawilżacze posiadają odpowiednie właściwości, umożliwiające stosowanie olejków eterycznych, które mogą w pozytywny sposób wpłynąć na samopoczucie domowników. Są one także bezpośrednią przyczyną zwalczania kurzu oraz roztoczy i eliminują przykre zapachy oraz usprawniają procesy oddychania. Do nawilżaczy powietrza najczęściej stosuje się roślinne olejki aromatyczne, posiadające właściwości uspokajające, odprężające oraz kojące. Wśród najbardziej popularnych wyróżnia się:

- olejek pomarańczowy,

- olejek cytrusowy,

- olejek eukaliptusowy,

- olejki zimowe (mandarynka i cynamon).

Aromaterapia jest doskonałą alternatywą na spędzenie wieczoru po ciężkim, pełnym wrażeń i wyzwań dniu. Stanowi doskonałą metodę terapeutyczną, usprawniającą procesy myślenia i walki ze stresem. Bezpośrednio przyczynia się do poprawy samopoczucia oraz ogólnego stanu zdrowia. Aromaterapia to dobra droga do szczęścia i poczucia spełnienia.