Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

t
By Otto Wilhelm Thomé

Bajkalina - ekstrakt z tarczycy bajkalskiej receptą na długowieczność

Tarczyca bajkalska, nazywana także Bajkaliną, to roślina, która występuje naturalnie na Wschodzie. Setki lat temu znalazła ona zastosowanie w tradycyjnej medycynie Dalekiego Wschodu. W poniższym artykule znajdą Państwo informacje o tym jakie właściwości oraz zastosowanie współcześnie posiada ta roślina. Zapraszamy do zapoznania się z treścią opracowania.

Tarczyca bajkalska - właściwości lecznicze zioła.

Tarczyca bajkalska zawiera duże ilości związków flawonoidowych, które wykazują wielokierunkowe działanie. Obecność tych związków sprawia, że bajkalina posiada właściwości wspomagające prace organizmu na wielu płaszczyznach. Roślinę tą cechują następujące właściwości lecznicze:

  • przeciwnowotworowe: hamuje rozwój zmian nowotworowych oraz prowadzi do śmierci komórek rakowych. Roślina ta nie doprowadza przy tym do niszczenia zdrowych komórek organizmu,
  • przeciwmiażdżycowe: wzmacnia naczynia krwionośne oraz korzystnie wpływa na serce. Obniża ona stężenie związków, które przyczyniają się do powstawania zmian żylnych i zakrzepów,
  • hepatoprotekcyjne: zmniejsza uszkodzenia komórek wątroby, które wywoływane są przez toksyczne związki,
  • przeciwlękowe i uspokajające: zmniejsza stres i napięcie, nie powodując przy tym senności,
  • przeciwzapalne: redukuje ból i obrzęki oraz pomaga obniżyć gorączkę,
  • przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne: właściwości te sprawiają, że bajkalina stosowana jest w procesie leczenia schorzeń wywołanych przez wymienione drobnoustroje. 

Bajkalina - zastosowanie w medycynie.

Właściwości lecznice, które wykazuje Bajkalina sprawiają, że wykorzystuje się ją w leczeniu wielu schorzeń i dolegliwości. Jej korzystne działanie na układ sercowo-naczyniowy sprawia, że stosuje się ją w leczeniu żylaków oraz miażdżycy. Redukowanie procesu włóknienia tkanek wątroby sprawia, że roślina ta polecana jest dla osób, które chcą zregenerować i chronić ten gruczoł. Stosuje się ją także w leczeniu WZW. Działanie uspokajające rośliny wykorzystuje się w terapiach epilepsji oraz w łagodzeniu zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Bajkalina wykorzystywana jest także w leczeniu chorób jamy ustnej, takich jak grzybice, choroby dziąseł i próchnice. Stosuje się ją także w walce z infekcjami dróg oddechowych.

Bajkalina - działanie wykorzystywane w kosmetyce.

Bajkalina wykazuje działanie, które wykorzystuje się w kosmetologii. Roślina ta znana jest z swoich właściwości przeciwstarzeniowych, które polegają na przedłużaniu życia komórek nawet o 10%. Bajkalina hamując proces skracania telomerów, hamuje procesy starzenia organizmu. Posiada ona także działanie antyoksydacyjne, które pożądane jest np. w walce z cellulitem. Związki zawarte w tej roślinie wykazują także działanie spowalniające syntezy testosteronu, co pozwala na spowolnienie procesów łysienia. Roślina ta chroni także skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Tarczyca bajkalska stosowana jest także w walce z trądzikiem, podrażnianiami oraz stanami zapalnymi skóry. Ogranicza ona wydzielanie histaminy, co pozwala na zredukowanie charakterystycznego obrzęku, towarzyszącemu stanom zapalnym skóry.

Bajkalina wykazuje właściwości, które wykorzystywane są zarówno w medycynie, jak i kosmetologii. Posiada ona szerokie zastosowanie, wspomagające organizm na wielu płaszczyznach. Roślinę tę można spożywać w postaci suplementu w formie tabletek. Z pociętych korzeni Bajkaliny można przygotować także prozdrowotną herbatę. Tarczyca bajkalska jest także składnikiem wielu preparatów, takich jak żele do higieny intymnej, pasty do zębów czy sera antystarzeniowe.

Autor: Magdalena Sala

Miłośniczka zdrowego trybu życia. Pasjonuję się wszystkim co związane z medycyną alternatywną. W wolnych chwilach lubię czytać książki o tematyce zdrowotnej.