Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

t
Depresja

W jaki sposób lecytyna wspiera układ nerwowy?

Lecytyna to fosfatyd znajdujący się w błonach komórkowych, będący budulcem komórek i tkanek nerwowych. Znajduje się we wszystkich tkankach organizmu, odgrywa bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu. Lecytyna odżywia układ nerwowy, dlatego jest tak istotne uzupełnianie diety w ten składnik, gdy jej poziom w organizmie jest niewystarczający z powodu zwiększonego poziomu stresu.

Lecytyna na depresję

Jeśli pojawia się zwiększone zmęczenie, drażliwość, bezsenność, bóle głowy stają się częstsze a cały świat trochę poszarzał i pojawia się huśtawka nastroju być może po prostu nie ma organizmie wystarczającej ilości lecytyny, która jest jednym z głównych źródeł pożywienia dla układu nerwowego. Jej fosfolipidy są podstawą jego stabilnego funkcjonowania. Układ nerwowy jest pobudzany przez cholinę znajdującą się w lecytynie i skutecznie pomaga w stanach depresyjnych a także hamuje rozwój demencji starczej.

Przyjmowanie suplementów diety bogatych w lecytynę pomaga zapobiegać wystąpieniu stanów depresyjnych, poprawia kondycję psychiczną. Włączenie lecytyny do terapii leczenia depresji może przynieść pozytywne rezultaty. Potwierdzono, że lecytyna jest nieoceniona, dla ludzi chorujących na spadki nastroju ponadto zapobiega wyczerpaniu psychicznemu. Składnik ten jest niezbędny do prawidłowego działania układu nerwowego, bierze czynny udział w przekazywaniu impulsów nerwowych. Ponadto jej odpowiedni poziom jest ważny w przypadku zwiększonej pobudliwości nerwowej.

Dzięki wystarczającej ilości lecytyny w organizmie, nadmierne napięcie nerwowe ustępuje, znika także zmęczenie psychiczne, drażliwość i nerwowość. Następuje znormalizowanie snu, poprawia się pamięć, mija stres i poprawia się koncentracja uwagi. Lecytyna ochrania układ nerwowy przed przeciążeniem psycho-emocjonalnym i dlatego doskonale radzi sobie ze stresem i depresją.

Lecytyna właściwości lecznicze

Powodów, dla których warto brać lecytynę jest wiele, warto wymienić kluczowe:

  • Wspomaga regenerację komórek, sprzyja pracy układu nerwowego i mózgu, pomaga w transporcie składników odżywczych i witamin do wszystkich tkanek i narządów. Wspomaga wchłanianie rozpuszczalnych w tłuszczach witamin A, D, E i K, niezbędnych do odżywienia wszystkich komórek ciała Pobudza aktywność mózgu, aktywizując procesy myślenia, aktywność umysłową i fizyczną, dobrze wpływa na procesy uczenia się i pomaga walczyć ze stresem.
  • Ma silne właściwości przeciwutleniające i jest w stanie zneutralizować toksyczne związki w organizmie, chroni wątrobę, zmniejsza ryzyko powstawania kamieni żółciowych, pobudza wydzielanie żółci.
  • Pomaga w procesach hematopoezy, a także ma właściwości regenerujące, które są istotne w okresie rehabilitacji. Lecytyna łagodzi objawy menopauzy, normalizuje cykl menstruacyjny.
  • Lecytyna nie pozwala na odkładanie się soli w organizmie, co służy jako profilaktyka kamicy żółciowej, normalizuje równowagę minerałów i tłuszczów, pomaga zwalczać nadwagę.
  • Obniża poziom cholesterolu całkowitego, zmniejsza stężenie kwasów tłuszczowych we krwi, zmniejszając ilość blaszki cholesterolu na ścianach naczyń krwionośnych. Normalizuje metabolizm lipidów i zapobiega odkładaniu się tłuszczów na ścianach naczyń krwionośnych.
  • Pomaga w utrzymaniu stałego poziomu karnityny we krwi, jednego z najważniejszych składników odżywczych dla serca, obniża ciśnienie krwi poprzez zmniejszenie napięcia naczyń ściany.

Lecytyna lek na pamięć

Lecytyna bierze udział w budowaniu otoczki komórek nerwowych, dzięki czemu wspiera procesy myślowe, oddziałując pozytywnie na poprawę pamięci i koncentracji. Pomaga skuteczniej przyswajać wiedzę i lepiej radzić sobie ze stresem. Impuls elektryczny, który jest przekazywany przez komórki nerwowe właśnie dzięki lecytynie może przebiegać efektywniej. Odpowiednia zawartość lecytyny w organizmie ma ogromne znaczenie dla osób uczących się, pracujących umysłowo oraz starszych mających problemy z pamięcią. Przyjmując suplementy diety z lecytyną pomaga się rozładować napięcie i stres, które często towarzyszą wzmożonemu wysiłkowi intelektualnemu.

Lecytyna działanie na mózg

Mózg zawiera około 30% fosfolipidów, komórki rdzenia kręgowego i obwodowego układu nerwowego stanowią 66% struktury lecytyny. Substancja czynna acetylocholina jest jednym z najważniejszych neuroprzekaźników w mózgu. Zapewnia szybkość impulsu z komórki nerwowej do neuronu, pomaga poprawić sprawność umysłową i zwiększyć wydolność, odpowiada za funkcjonowanie działów pamięci. Spadek ilości fosfolipidów prowadzi do dysfunkcji mózgu i układu nerwowego.

Połączenie między neuronami jest osłabione, więc pamięć się pogarsza, osoba doświadcza ciągłego zmęczenia, drażliwości, możliwe są objawy depresyjne (osłabienie mięśniowe i intelektualne). Ale najbardziej niebezpieczne jest to, że z biegiem czasu warstwa mieliny zaczyna się zapadać (uszkodzenie autoimmunologiczne). Prowadzi to do rozwoju ciężkich chorób neurologicznych, które są trudne do skorygowania (udary, epilepsja itp.). Ważne! Przyjmowanie leków zawierających lecytynę nie tylko pobudza pracę ośrodkowego układu nerwowego i mózgu, ale także przenosi istniejące choroby w stan remisji.

Autor: Magdalena Sala

Miłośniczka zdrowego trybu życia. Pasjonuję się wszystkim co związane z medycyną alternatywną. W wolnych chwilach lubię czytać książki o tematyce zdrowotnej.