Promocje

Nowe produkty

Informacja

 • PayPo

t
Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jako 100% naturalnym oraz bezpieczny i jakże skutecznym środkiem w regeneracji ludzkiej skóry.

Jaką rolę pełni kwas hialuronowy w organizmie człowieka? Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występująca w komórkach (rogówek naskórka) skóry w ciele człowieka, a dokładniej substancja ta jest obecna w macierzy międzykomórkowej.

Kwas hialuronowy, czym on dokładnie jest?

Kwas hialuronowy występujące zawsze jako substancja w organizmie człowieka w macierzach międzykomórkowych- biologicznych tkankach skóry człowieka.
Macierz jest to z kolei- naturalna, budulcowa podstawa organiczna (miejsce), gdzie występują tzw. produktory- obecne w mitochondriach komórkowych. Produktory odpowiedzialne są za wytwarzanie oraz podziale się nowych komórek na kolejne podtypy komórek naskórka np. z ich przeznaczeniem na paznokcie lub włosy. Oczywiście standardowym zadaniem nowo tworzących jest produkowanie następnych warstw nabłonka- cery człowieka.

Zastosowanie kwasu hialuronowego, jakie?

 • Kwas hialuronowy jako preparat ma zastosowanie m.in. do regeneracji stawów. Szczególnie stawów kolanowych oraz ścięgien, stawów łokciowych oraz też chrząstek. 
 • Również jest on obecny jako jeden ze składników w preparatach leczniczych typu krople do oczu, leków często stosowanych w regularnej terapii farmakologiczny podczas leczenia różnych schorzeń narządu wzroku u ludzi.
 • Kwas hialuronowy ma zastosowanie zarówno w medycynie regeneracyjnej, jak i też odnowie biologicznej.


Podstawowy podział powstał rozmiaru cząsteczek kwasu hialuronowego: 

HMW – kwas hialuronowy, związek wielkocząsteczkowy o masie 1,0-1,8 mln Da
LMW – kwas hialuronowy, substancja małocząsteczkowy o masie 100 000-400 000 Da
ULMW – kwas hialuronowy, związek organiczny ultramałocząsteczkowy o masie 3000-10 000

Uwaga! 
Naukowo zostało dowiedzione i potwierdzone, że im mniejsza masa cząsteczkowa kwasu, tym większa jest jego przenikalność przez barierę rogową naskórka.

Pozytywne i potwierdzone faktami - oddziaływanie kwasu na ludzki organizm

Kwas hialuronowy bardzo dobrze wpływa na funkcjonowanie w szczególności stawów, ponieważ:

 • Jest on naturalnie występującym składnikiem mazi stawowej kolana.
 • Dość pozytywnie związek ten oddziałuje na procesy przemian metabolicznych chrząstki stawowej.
 • Regeneruje, czyli stymuluje: syntezę proteoglikanów oraz chondroityny.
 • Substancja zmniejsza apoptozę chondrocytów.

Pozostałe pozytywnie wpływu kwasy hialuronowego obejmują m.in.: 

 • korekcja naturalnych rysów twarzy;
 • różnicowanie komórek po ich wydzieleniu się (namnożeniu się) oraz wpływ na angiogenezę;
 • ochronę komórek przed działaniem wolnych rodników;
 • środek odpowiada za prawidłowe utrzymywanie prawidłowego napięcia- jędrność tkanek cery, szczególnie na twarzy oraz w obszarach udowych;
 • wpływ na odcień/ naturalny koloryt skóry;
 • substancja ma dobroczynny wpływ na: szybciej zachodzące procesy regeneracji tkanek nabłonka;
 • wzmożenie, a także istotny wpływ na: przyśpieszenie wspieranie syntezy kolagenu.

Specyfik - hialuron do picia, dlaczego warto po niego sięgnąć?

Sam środek organiczny występujący pod nazwą: - kwas hialuronowy (hialuron) do picia. Jest łatwy w codziennym spożywaniu go. Jednak zaleca się przyjmować go rano przed posiłkiem. Co więcej, wcześniej odmierzając odpowiednią dawkę suplementu diety. W prawdzie sam suplement diety w postaci płynu sprzedawanego w butelce jest niezwykle łatwo dostępny na naszym rynku i to nawet bez recepty czy podawania jakichkolwiek danych osobowych- koniecznych do zakupu tego medykamentu. Jest to również bardzo chętnie stosowana terapeutyczna „świeża nowość”, która dosyć niedawno pojawiła się na naszym rodzimym rynku medycznym. Związek ten, typu- płynnego środka (do picia) wyróżnia się pośród innych jego form – tabletek oraz proszku doskonałą przyswajalnością przez ludzki organizm. Po jego bezpośrednim spożyciu- jego cząsteczki są absorbowane (magazynowane, poprzez wchłanianie ich przez układ pokarmowy, a stamtąd przenikają one prosto już do krwiobiegu.

Kwas hialuronowy znajduje wszechstronne użycie zastosowanie w kosmetyce oraz zwłaszcza w medycynie. Zyskuje on nieustannie na popularności -przede wszystkim dlatego, że jest w 100% naturalnym oraz bezpiecznym i jakże skutecznym środkiem w walce ze starzeniem się skóry, np. bio-środek stosowany w walce ze zmarszczkami. Oczywiście nie powoduje on żadnych - niepożądanych skudów ubocznych w trakcie stosowania. 

Warto chociaż przez chwilę na skórze - spróbować, poczuć się młodziej, jak za młodzieńczych lat życia.

Autor: Magdalena Sala

Miłośniczka zdrowego trybu życia. Pasjonuję się wszystkim co związane z medycyną alternatywną. W wolnych chwilach lubię czytać książki o tematyce zdrowotnej.