Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

t
Miłorząb Japoński - Ginkgo biloba

Właściwości i zastosowanie miłorzębu japońskiego

Miłorząb japoński, inaczej zwany ginkgo biloba, to drzewo oryginalnie pochodzące z Chin. Tamtejsi mieszkańcy już wieki temu docenili jego pozytywny wpływ na zdrowie i stosowali go w celach medycznych. Dziś zdobywa popularność na całym świecie i zajmuje ważne miejsce także w kosmetykach. 

Ginkgo biloba i jego właściwości

Szacuje się, że jest on obecny na Ziemi od prawie 200 mln lat, co czyni go jednym z najstarszych gatunków drzew. Produkowany z niego wyciąg zawiera w sobie ponad 60 bioaktywnych składników, z czego wynika tak szeroki wachlarz zastosowań preparatu. Jednym z najbardziej pożądanych efektów stosowania produktów zawierających miłorząb japoński jest spowolnienie procesów starzenia. Chroni on bowiem tkanki przed działaniem wolnych rodników, które je uszkadzają.

Ekstrakty z ginkgo biloba są zalecane także osobom, dla których umysł stanowi narzędzie pracy. Z tego względu wymaga on specjalnej opieki, by mógł służyć nam przez długi czas. Poprawia krążenie krwi w naczyniach mózgowych, dzięki czemu neurony efektywniej przekazują impulsy nerwowe. To z kolei pozytywnie wpływa na koncentrację oraz pamięć

Miłorząb japoński — zastosowanie

Ekstrakt z tego drzewa jest wykorzystywany w leczeniu wielu dolegliwości oraz schorzeń. Szczególnie skuteczny okazał się podczas terapii przy chorobie Alzheimera. Regularne stosowanie preparatów usprawnia procesy myślowe, ułatwia zapamiętywanie, a także poprawia kontakty społeczne z innymi ludźmi. Pozytywnie wpływa także na poprawę samopoczucia i może łagodzić stany depresyjne. 

Miłorząb japoński jest często stosowany w przypadku zaburzeń erekcji. W przeciwieństwie do popularnych środków poprawiających erekcję ginkgo biloba działa długofalowo i pomaga w pozbyciu się problemu na stałe. Aby proces ten mógł przebiegać sprawnie, konieczne jest uwolnienie tlenku azotu do komórek penisa, co z kolei powoduje rozluźnienie mięśni gładkich i pozwala na erekcję. Regularne przyjmowanie miłorzębu japońskiego umożliwia rozluźnienie naczyń mięśni gładkich, dzięki czemu szansa na wystąpienie erekcji znacząco się zwiększa. 

Ginkgo biloba cieszy się popularnością także wśród osób, które chcą zabezpieczyć się przed wystąpieniem niektórych dolegliwości. Głównym powodem udarów jest wysokie ciśnienie oraz wysoki poziom cholesterolu we krwi. Zawarte w miłorzębie japońskim substancje zmniejszają napięcie obwodowych naczyń krwionośnych i zwiększają ich przepustowość. Z tego względu przyjmowanie preparatów z ginkgo biloba pozwala na zminimalizowanie szansy na wystąpienie udaru

Miłorząb japoński w kosmetyce

Kosmetyki zawierające w sobie ekstrakt z miłorzębu japońskiego sprawdzą się szczególnie u osób ze skórą naczynkową. Występujące w nim liczne flawonoidy poprawiają mikrokrążenie skórne i wzmacniają ścianki naczynek. Dzięki temu na skórze nie tworzą się tzw. pajączki, czyli widoczne rozszerzone naczynka. Flawonoidy przyczyniają się również do uszczelniania naczyń krwionośnych, co pomaga likwidować obrzęki oraz cienie pod oczami

Miłorząb japoński to sojusznik każdej starzejącej się skóry. Zawarte w nim antyoksydanty chronią przed szkodliwym działaniem promieni UV oraz skutecznie walczą z wolnymi rodnikami. Hamują również aktywność niepożądanych enzymów, takich jak kolagenoza i hialuronidaza. Kosmetyki, w których składzie znajduje się ginkgo biloba, mogą zatem być stosowane jako pomocny środek w walce ze zmarszczkami

Osoby zmagające się z cellulitem chętnie sięgają po balsamy z miłorzębem japońskim. Pobudza on mikrokrążenie skórne, przez co poprawia stan naczyń krwionośnych i przywraca skórze napięty i gładki wygląd. 

Autor: Magdalena Sala

Miłośniczka zdrowego trybu życia. Pasjonuję się wszystkim co związane z medycyną alternatywną. W wolnych chwilach lubię czytać książki o tematyce zdrowotnej.