Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

t
Uroda

Na co pomaga platyna koloidalna?

Związki platyny zyskały sporą popularność w medycynie i kosmetyce. Zbawienny wpływ na procesy biochemiczne zachodzące w organizmie uplasowały ten szlachetny metal w czołówce substancji, które w sposób bezpieczny i jednocześnie bardzo skuteczny wspomagają kondycję naszego ciała. Sprawdźmy, jakimi właściwościami charakteryzuje się platyna koloidalna, i w jakich dziedzinach znajduje zastosowanie.

Platyna koloidalna właściwości

Prozdrowotne i wspomagające urodę właściwości srebra i złota znane są i cenione od wieków, jednak platyna cieszyła się znacznie mniejszą popularnością, gdyż uznawano ją za mniej wartościową odmianę srebra. Dziś ten cenny kruszec jest znacznie droższy od złota, a to za sprawą zdecydowanie większej od złota trwałości i wytrzymałości, oraz udowodnionych właściwości hipoalergicznych, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku wytwarzania biżuterii. Platyna została doceniona również w dziedzinach dbających o zdrowie i urodę człowieka. Platyna koloidalna jest uznawana za najbardziej stabilną z wielu postaci platyny, dlatego w odpowiednim stężeniu bezpiecznie można używać jej do działań mających na celu leczenie ludzi i zwierząt.

Platyna koloidalna działanie

Odkryto, że platyna jest katalizatorem stymulującym procesy związane z syntezą, oddychaniem, utlenianiem, trawieniem, oraz krążeniem, a także decyduje ona o charakterze przemian białkowych zachodzących w tkankach. Udowodniony naukowo korzystny wpływ platyny koloidalnej na działanie tkanek łącznych i mięśniowych, strukturę komórek krwi, regenerację mechanizmu DNA, oraz prawidłowe funkcjonowanie organów wewnętrznych i skóry przysporzyło platynie koloidalnej rzeszy specjalistów zajmujących się medycyną, oraz dziedzinami związanymi z kosmetologią i medycyną estetyczną. Platyna koloidalna w postaci roztworu, która znamy, to czysta, nieskażona zanieczyszczeniami powierzchniowymi forma bezpiecznego preparatu polecanego przez lekarzy i farmaceutów. Platyna koloidalna do picia już w mikroskopijnych stężeniach od 0.01 PPM aktywnie wpływa na poprawienie wielu funkcji organizmu, gdyż nawet przy tak niewielkim stężeniu w cieczy wytwarzają się w nich znaczne elektryczne ładunki powierzchniowe. Preparaty w postaci płynnej dostępne na rynku wytwarzane są w reżimie sanitarnym przez wyspecjalizowanych pracowników, więc są w pełni bezpieczne. Jest to produkt gotowy do użycia, nie posiada smaku ani zapachu.

Wszechstronne zastosowanie platyny koloidalnej

Platyna koloidalna zastosowanie ma w branżach medycznych, kosmetycznych, farmaceutycznych i chemicznych. Te mikroskopijne cząsteczki kruszcu, zawieszone w demineralizowanej wodzie, wykazują skuteczność w przypadku leczenia wielu schorzeń oraz działanie antystarzeniowe dla skóry i organizmu.

Zastosowanie w kosmetyce i kosmetologii

Platyna koloidalna w zastosowaniu zewnętrznym z impetem podbiła serca pań i panów dbających o wygląd i dobrą kondycję skór. Każdy chce na jak najdłuższy czas zachować młody wygląd, oraz sprawić, że skóra będzie pozbawiona niezdrowych symptomów. Dlatego pierwiastek stał się ekskluzywnym panaceum na oznaki starzenia skóry. Zewnętrzne stosowanie nanokoloidów poprzez czynne działanie w głębokich partiach skóry, pozwala na spowolnienie procesów starzenia poprzez spowolnienie utraty elastyny i kolagenu. Silne działanie dermatologiczne pomaga w zwalczaniu schorzeń skóry takich jak AZS, oraz uwolnieniu skóry od przebarwień i jej deformacji. Platyna koloidalna wykazuje również szereg innych korzystnych dla skóry zalet.

  • Łagodzi objawy schorzeń skóry (trądzik, łuszczyca, alergiczne i atopowe zapalenie skóry, inne).
  • Działa oczyszczająco, łagodząco, regenerująco i przeciwzapalnie.
  • Redukuje przebarwienia skóry, bielactwo i plamy starzeniowe.
  • Wzmaga działanie zabiegów kosmetycznych oraz kosmetyków.
  • Rekonstruuje tkanki skórne oraz zdeformowane komórki skóry.
  • Wzmacnia działanie antyoksydantów.
  • Oczyszcza organizm z toksyn.  
  • Zmniejsza opuchliznę skóry i obszarów pod oczami.
  • Wspomaga nawilżenie, wygładza skórę i ją rozjaśnia.

Zastosowanie w medycynie

Związki platyny mają szerokie zastosowanie w leczeniu nowotworów. Historia stosowania tego pierwiastka sięga zaledwie 1982 roku, jednak badania wykazały dużą skuteczność w leczeniu białaczki oraz raka jąder, piersi i jajników. Związki takie jak karboplatyna i cisplatyna z powodzeniem wykorzystywane są w chemioterapii. Forma nano-koloidu platyny, działając we krwi, skutecznie niszczy komórki nowotworowe w przypadku białaczki i nie wywołuje przy tym żadnych skutków ubocznych. Warto nadmienić, że nano-koloid platyny charakteryzuje się dużo większą skutecznością, niż preparaty platyny chemicznej. Platyna wykazuje również właściwości wspomagające oczyszczanie organizmu z toksyn, co pozytywnie wpływa na jego ogólną kondycję.

Platyna koloidalna do picia

Funkcjonuje wiele stereotypów, które wskazują na fakt, że metale stosowane wewnętrznie wywołują skutki uboczne. To prawda w przypadku metali ciężkich, jednak nie platyny, srebra i złota. Platyna koloidalna w formie doustnej jest roztworem tak wysoce rozdrobnionym, że organizm nie ma problemów z jego przyswojeniem i wykorzystaniem w słusznym celu. Platynę koloidalną można bezpiecznie stosować w formie doustnej lub zewnętrznej, ponieważ cząsteczki platyny wydalane są z organizmu po kilku dniach. Należy zwrócić uwagę również na fakt, że suplementy stosowane doustnie mają znacznie mniejsze stężenie pierwiastka, niż farmaceutyki stosowane na skórę. Platyna koloidalna w postaci doustnej najczęściej stosowana jest w przypadku dolegliwości ze strony układu pokarmowego oraz anomaliach naczyń krwionośnych. Postać do stosowania zewnętrznego doskonale sprawdza się w kosmetyce i wspomaganiu leczenia schorzeń skóry. 

Autor: Magdalena Sala

Miłośniczka zdrowego trybu życia. Pasjonuję się wszystkim co związane z medycyną alternatywną. W wolnych chwilach lubię czytać książki o tematyce zdrowotnej.