Promocje

Nowe produkty

Informacja

 • PayPo

PShowBlog Kategorie

Kwas alfa liponowy - układ krążenia

Kwas Alfa Liponowy ALA działanie i właściwości

Spis treści

 1. Kwas Alfa Liponowy ALA co to jest?
 2. Kwas Alfa Liponowy ALA właściwości i działanie
 3. Działanie kwasu alfa liponowego na organizm
 4. Preparaty z kwasem Alfa Liponowym ALA
 5. Gdzie kupić produkty z kwasem Alfa Liponowym ALA?
 6. Badania nad kwasem alfa liponowym

Kwas Alfa Liponowy ALA co to jest?

Kwas alfa liponowy (ALA) jest organicznym związkiem chemicznym, który jest naturalnie występującym składnikiem w naszej diecie. Jest on wykorzystywany jako suplement diety ze względu na swoje właściwości antyoksydacyjne, co oznacza, że może pomagać w ochronie komórek przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Kwas alfa liponowy jest szczególnie ceniony ze względu na jego wszechstronność i zdolność do penetracji wszystkich części komórki, w tym mitochondriów, jąder komórkowych i błony komórkowej. Ponadto badania sugerują, że może on również pomagać w regulacji poziomu cukru we krwi i w ochronie przed chorobami układu krążenia.

Należy jednak pamiętać, że wiele z twierdzeń dotyczących korzyści zdrowotnych związanych z kwasem alfa-liponowym wymaga dalszych badań, aby uzyskać pełne potwierdzenie. Przed rozpoczęciem stosowania tego suplementu należy skonsultować się z lekarzem.

Kwas Alfa Liponowy ALA właściwości i działanie

Kwas alfa liponowy jest naturalnym związkiem chemicznym i wykazuje wiele właściwości zdrowotnych. Oto niektóre z nich:

 1. Właściwości antyoksydacyjne: Kwas alfa-liponowy jest silnym przeciwutleniaczem, co oznacza, że może pomagać w ochronie komórek przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

 2. Regulacja poziomu cukru we krwi: Badania sugerują, że kwas alfa-liponowy może pomagać w utrzymaniu zdrowego poziomu cukru we krwi poprzez wspieranie funkcji trzustki i regulację produkcji insuliny.

 3. Ochrona przed chorobami układu krążenia: Kwas alfa-liponowy może pomagać w zapobieganiu chorobom układu krążenia, takim jak miażdżyca i nadciśnienie, poprzez obniżanie poziomu cholesterolu i regulację ciśnienia krwi.

 4. Wzmacnianie układu immunologicznego: Kwas alfa-liponowy może pomagać w poprawie funkcji układu immunologicznego poprzez wzmocnienie komórek odpornościowych i zwiększenie ich zdolności do walki z infekcjami.

 5. Ochrona przed chorobami neurodegeneracyjnymi: Badania sugerują, że kwas alfa-liponowy może pomagać w zapobieganiu chorobom neurodegeneracyjnym, takim jak choroba Alzheimera i choroba Parkinsona, poprzez ochronę komórek nerwowych przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Działanie kwasu alfa liponowego na organizm

Kwas alfa-liponowy jest często uważany za potencjalnie korzystny dla osób z cukrzycą. Badania wykazują, że kwas alfa-liponowy może mieć pozytywny wpływ na zdrowie układu metabolicznego i pomagać w regulacji poziomu cukru we krwi.

Kwas alfa-liponowy jest silnym przeciwutleniaczem i może pomagać w ochronie komórek i tkanek przed uszkodzeniami spowodowanymi przez stres oksydacyjny, który jest często nasilony u osób z cukrzycą.

Należy jednak pamiętać, że suplementy z kwasem alfa-liponowym nie są lekiem i nie powinny być stosowane jako jedyny sposób leczenia cukrzycy. Osoby z cukrzycą powinny skonsultować się z lekarzem, zanim zaczną stosować suplementy z kwasem alfa-liponowym, aby upewnić się, że są one odpowiednie dla ich konkretnej sytuacji i że nie będą miały negatywnego wpływu na ich zdrowie.

Oprócz cukrzycy kwas alfa-liponowy jest czasami uważany za potencjalnie korzystny w leczeniu lub zapobieganiu wielu innych chorób.

Badania sugerują, że kwas alfa-liponowy może mieć pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy, zmniejszając ryzyko chorób serca i udarów mózgu. Może również pomagać w ochronie przed uszkodzeniami spowodowanymi przez stres oksydacyjny, co może być korzystne w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera i choroba Parkinsona.

Kwas alfa-liponowy jest również często uważany za potencjalnie korzystny w leczeniu i zapobieganiu chorobom wątroby, takim jak marskość wątroby i stłuszczenie wątroby.

Preparaty z kwasem Alfa Liponowym ALA

Kwas alfa liponowy jest dostępny w postaci suplementów diety. Preparaty te zazwyczaj zawierają kwas alfa-liponowy jako główny składnik i można je znaleźć w formie tabletek, kapsułek, proszku i płynów.

Istnieją również preparaty zawierające kwas alfa-liponowy w połączeniu z innymi składnikami, takimi jak witaminy i minerały, które są uważane za korzystne dla zdrowia.

Przed zakupem suplementu z kwasem alfa-liponowym należy dokładnie przeczytać etykietę i skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że jest on odpowiedni dla konkretnej potrzeby i że nie ma żadnych przeciwwskazań do jego stosowania.

Gdzie kupić produkty z kwasem Alfa Liponowym ALA?

Kwas alfa-liponowy można kupić w wielu sklepach z produktami zdrowotnymi, aptekach oraz w intrenecie.

Suplementy z kwasem liponowym występują w formie kapsułek, tabletek, proszku oraz płynie. Szeroki wybór suplementu sprawia, że każdy dobierze odpowiedni kwas alfa liponowy dla siebie. 

Badania nad kwasem alfa liponowym

Wiele badań nad kwasem alfa-liponowym zostało przeprowadzonych w ciągu ostatnich kilku dekad. Badania te obejmują zarówno badania in vitro (na komórkach lub enzymach), jak i badania na zwierzętach oraz badania kliniczne na ludziach.

Badania in vitro i na zwierzętach sugerują, że kwas alfa-liponowy może mieć pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy, układ metaboliczny i układ nerwowy, a także pomagać w ochronie przed uszkodzeniami spowodowanymi przez stres oksydacyjny i w leczeniu wielu chorób, takich jak cukrzyca, choroby serca, choroby neurodegeneracyjne i choroby wątroby.

Badania kliniczne na ludziach są jednak potrzebne, aby potwierdzić te wyniki i ustalić, jakie są bezpieczne i skuteczne dawki kwasu alfa-liponowego dla różnych zastosowań. Do tej pory przeprowadzono kilka badań klinicznych na ludziach, które sugerują, że kwas alfa-liponowy może mieć korzystne działanie na poziom cukru we krwi i funkcję układu sercowo-naczyniowego u osób z cukrzycą.

Wiele badań nad kwasem alfa-liponowym zostało opublikowanych w renomowanych czasopismach naukowych, takich jak "Free Radical Biology and Medicine", "Diabetes Care", "Annals of the New York Academy of Sciences" i "Pharmacological Research". Te publikacje można łatwo znaleźć w bazach danych takich jak PubMed, SCOPUS i Web of Science, wpisując odpowiednie słowa kluczowe, takie jak "alpha-lipoic acid" i "clinical trials". 

W Europie zostało przeprowadzonych kilka badań nad kwasem alfa-liponowym. Wiele z tych badań jest koordynowanych przez europejskie instytucje naukowe, takie jak Europejskie Towarzystwo Diabetologiczne i Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne, a także przez europejskie agencje regulacyjne, takie jak Europejskie Urzędy ds. Bezpieczeństwa Żywności i Leków.

Badania te obejmują zarówno badania kliniczne na ludziach, jak i badania in vitro i na zwierzętach, które zostały przeprowadzone w różnych krajach europejskich, takich jak Niemcy, Włochy, Francja, Hiszpania i Wielka Brytania. 

Wiele z tych badań jest opublikowanych w renomowanych czasopismach naukowych i można je znaleźć w bazach danych takich jak PubMed i SCOPUS.

Podsumowując, badania nad kwasem alfa-liponowym w Europie są częścią szerszego wysiłku naukowego na świecie, który ma na celu zrozumienie jego wpływu na zdrowie i choroby, a także ustalenie bezpiecznych i skutecznych dawek tego składnika.

Autor: Magdalena Sala

Miłośniczka zdrowego trybu życia. Pasjonuję się wszystkim co związane z medycyną alternatywną. W wolnych chwilach lubię czytać książki o tematyce zdrowotnej.