Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

t
Srebro

Właściwości i zastosowanie srebra koloidalnego

Srebro koloidalne niejonowe było wykorzystywane w celach leczniczych już w wieku XIX. Od jakiegoś czasu na jego temat mówi się coraz więcej. Wynika to z antybakteryjnych, antywirusowych oraz przeciwgrzybiczych właściwości srebra, które są znane od lat. Jednak czy rzeczywiście warto sięgnąć po srebro koloidalne?

Czym jest srebro koloidalne?

Srebro koloidalne zwane także nanosrebrem czy kolargolem to preparat rozdrobnionego srebra z białkiem lub żelatyną. Cząsteczki srebra w tym przypadku mają średnicę nie większą niż 100 nm. Na bazie preparatu sporządzane są często leki wykorzystywane w okulistyce czy dermatologii.

Lecznicze właściwości srebra znane były już w czasach starożytnych. Srebro stosowano do zwalczania infekcji, opatrywania ran, leczenia infekcji czy poparzeń. Dodatkowo właściwości antybakteryjne srebra wykorzystywano przy przechowywaniu żywności oraz wody.

Srebro koloidalne i jego właściwości

Również i obecnie właściwości antybakteryjne czy przeciwwirusowe srebra są wykorzystywane w wielu dziedzinach medycyny. Srebro koloidalne wchodzi m.in. w skład kropli i maści do oczu. Stosowane jest w czasie leczenia bakteryjnego zapalenia spojówek. Srebro wykorzystywane jest przy produkcji opatrunków stosowanych do opatrywania ran oparzeniowych. Oprócz tego srebro koloidalne znaleźć można w preparatach przeznaczonych do leczenia infekcji górnych dróg oddechowych.

Srebro koloidalne znajduje również zastosowanie w dermatologii. Srebro koloidalne tonik do skóry reguluje wydzielanie sebum, łagodząc wszelkiego rodzaju podrażnienia i zaczerwienienia. Oczyszcza skórę i eliminuje ryzyko powstawania kolejnych niedoskonałości. Właściwości antybakteryjne srebra sprawiają, że wchodzi ono w skład wielu płynów do płukania oraz past do zębów. Znaleźć je można w środkach odświeżających do ubrań i butów.

Srebro koloidalne do picia - czy to dobry pomysł?

Preparaty ze srebrem koloidalnym w składzie, które można dostać w aptekach przeznaczone są wyłącznie do użytku zewnętrznego. Ewentualnie stosuje się je na błony śluzowe nosa czy gardła. Tymczasem pojawiają się opinie, że srebro koloidalne stosować można także wewnętrznie jako swego rodzaju antybiotyk i środek wzmacniający odporność. Nie ma jednak żadnych badan naukowych, które potwierdzałyby takie właściwości srebra koloidalnego. Naukowcy sugerują nawet, że nanosrebro stosowane wewnętrznie, może być dla człowieka szkodliwe. Zbyt duże stosowanie preparatem ze srebrem koloidalnym w składzie, powodować może bowiem gromadzenie się jonów srebra w narządach wewnętrznych czy błonach śluzowych. Ponadto nanocząsteczki srebra mogą działać neurotoksycznie, powodując uszkodzenie układu nerwowego. Coraz częściej podejrzewa się, że srebro negatywnie wpływa na ludzką płodność.

Nadmierne i długotrwałe stosowanie srebra koloidalnego powodować może srebrzycę. Objawia się ona zmianą koloru skóry na sinoszary, co jest wynikiem nagromadzenia się w organizmie złogów srebra. Stąd też nie należy stosować srebra koloidalnego do picia. To może bowiem skończyć się naprawdę bardzo źle.

Wybierz srebro koloidalne o odpowiedniej ilości cząsteczek!

Autor: Magdalena Sala

Miłośniczka zdrowego trybu życia. Pasjonuję się wszystkim co związane z medycyną alternatywną. W wolnych chwilach lubię czytać książki o tematyce zdrowotnej.

Brak wpisów.