Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

t
Substancja dmso

Dmso - poznaj właściwości oraz wpływ na organizm człowieka

Stany zapalne i ból z nimi związany jest codziennym doświadczeniem wielu osób. Przyzwyczajanie się do tego stanu tylko pogłębia problem, a dodatkowo jest szkodliwe dla zdrowia. Przywrócenie dawnego komfortu życia jest możliwe - DMSO to lek, któremu warto zaufać. Czym jest dimetylosulfotlenek i jak go stosować? Odpowiedzi poniżej.

DMSO - co to jest?

Dimetylosulfotlenek (DMSO) to związek siarki organicznej, który pierwotne zastosowanie znajdował w przemyśle chemicznym. W medycynie obecny jest od prawie sześćdziesięciu lat. Pierwsze próby jego użycia związane były z leczeniem infekcji grzybiczych - DMSO początkowo nie został potraktowany jako lek sam w sobie, lecz nośnik i substancja wspomagająca (dla np. itrakonazolu). W dalszych etapach DMSO stopniowo wykorzystywano do łagodzenia stanów zapalnych (m.in. śródmiąższowego zapalenia pęcherza moczowego), ale sprawdził się również jako preparat konserwujący w transplantologii.

Liczne badania potwierdzają skuteczność dimetylosulfotlenku w medycynie. Lek może przybierać różne formy, aczkolwiek najczęściej przyjmuje postać preparatów płynnych lub żelowych - do organizmu przedostaje się poprzez smarowanie w skórę, jednak może być także podawany do wypicia. Aplikowanie doustne albo w formie zastrzyków jest rzadziej praktykowane.

Dimetylosulfotlenek ma wiele zastosowań - dowiedz się jakie!

Dzięki właściwościom przeciwzapalnym i przeciwbólowym, Dimetylosulfotlenek znajduje bardzo szerokie zastosowanie w medycynie. Substancja ta jest wykorzystywana zarówno do leczenia objawowego, jak i poważniejszych schorzeń i dolegliwości. Stosowanie miejscowo na skórę może mieć charakter łagodzenia bólu, a nawet znieczulenia miejscowego. Dimetylosulfotlenek jest powszechnie używanym lekiem przez osoby dotknięte np. chorobą zwyrodnieniową stawów.

Wykazano również takie oddziaływanie dimetylosulfotlenku na organizm, w którym wspomaga on walkę z wirusami i grzybami, a dodatkowo działa antybakteryjnie. Posmarowanie nim ran i odleżyn zauważalnie przyspiesza proces gojenia, zmniejsza obrzęki i zaczerwienienia - z łatwością przenika przez tkanki, co nie tylko ułatwia jego stosowanie i wchłanianie, ale dodatkowo także wspiera działanie innych substancji czynnych (co stwarza konieczność zachowania szczególnej ostrożności i higienicznych, niemal sterylnych warunków nakładania preparatów z dimetylosulfotlenkiem na skórę, aby uniknąć przedostanie się do organizmu elementów niepożądanych). DMSO poprawia również funkcjonowanie układu odpornościowego (immunologicznego) i jest stosowany w niektórych terapiach leczenia nowotworów (np. podstawnokomórkowego raka skóry).

DMSO czysty, a wpływ na zdrowie człowieka

Wpływ Dimetylosulfotlenku na zdrowie człowieka określić należy jako pozytywny. Chociaż lek ten nie posiada usystematyzowanej metody dawkowania, a stosowane ilości mają charakter doraźny, to jego korzystny wpływ na wiele schorzeń i dolegliwości jest potwierdzony badaniami. Przeprowadzone testy wskazały, iż DMSO zmniejsza zdolności wirusów do namnażania się, redukuje tworzenie się kopii DNA wirusów, a także znacząco ogranicza produkcję ich białek. Ustalenia te w dużej mierze przyczyniły się do wprowadzenia dimetylosulfotlenku do procedur w zwalczaniu wirusa opryszczki, a szerzej - choroby zapalenia śródmiąższowego pęcherza.

Dimetylosulfotlenek obecne jest w wielu preparatach na dolegliwości dermatologiczne, w których jego działanie uważa się za bardzo skuteczne. Substancja najczęściej aplikowana jest w postaci płynów do nacierania, żelów oraz maści do smarowania (nierzadko jako mieszanka siarki organicznej MSM i DMSO, traktowana jako naturalny środek przeciwbólowy i przeciwzapalny). Podawanie leku w formie doustnej lub dożylnej jest rzadziej spotykane, a to zapewne związane jest z istnieniem ryzyka wystąpienia efektów ubocznych. Część pacjentów po wypiciu DMSO skarży się na zawroty głowy, brak apetytu, wymioty, a także biegunkę. Bezpieczeństwo zastrzyków z dimetylosulfotlenkiem jest wysokie, aczkolwiek musi odbywać się pod kontrolą lekarza, ponieważ podanie zbyt wysokiej dawki może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie. W przypadku kobiet w ciąży stosowanie leku wymaga konsultacji medycznej, ponieważ nie ma jednoznacznych badań definiujących wpływ DMSO na organizm dziecka w łonie matki.

Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody czy straty powstałe w związku z korzystaniem ze Strony, ani też za słuszność decyzji podjętych w oparciu o informacje na niej zawarte. Treści zawarte na Stronie mają charakter jedynie informacyjny.
Informacje zamieszczone na Stronie nie stanowią oferty sprzedaży jakichkolwiek produktów, usług ani innej oferty. Informacje na Stronie nie stanowią porady lekarskiej, która może być udzielona wyłącznie przez lekarza. Autor nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody związane z wykorzystaniem informacji zawartych na niniejszej stronie jako porady lekarskiej. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek wyrobu medycznego lub leku każdy Użytkownik powinien skonsultować się z lekarzem.
Wszelkie odesłania do leków i wyrobów medycznych mają jedynie charakter ilustracyjny i w żadnym wypadku nie mogą być wykorzystywane do stwierdzenia, jakie leki lub wyroby medyczne Użytkownik powinien zastosować. W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących stanu zdrowia, należy każdorazowo zwrócić się do lekarza.

Autor: Magdalena Sala

Miłośniczka zdrowego trybu życia. Pasjonuję się wszystkim co związane z medycyną alternatywną. W wolnych chwilach lubię czytać książki o tematyce zdrowotnej.