Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

t
Woda utleniona

Woda utleniona - remedium na wiele problemów zdrowotnych

Woda utleniona. Z czym się najczęściej kojarzy? Jest w niemalże każdej domowej apteczce i najczęściej służy do odkażania ran. Jednak w świetle obecnie prowadzonych badań wiadomo, że jej zastosowanie jest o wiele szersze. Formuła chemiczna wody utlenionej bardzo przypomina zwykłą wodę. Słusznie, gdyż te dwie substancje różnią się zaledwie jednym atomem tlenu. W nazewnictwie fachowym znana jest także jako nadtlenek wodoru czy perhydrol. Obecnie woda utleniona, dzięki swoim właściwościom bakteriobójczym i odkażającym wykorzystywana jest także w lecznictwie i kosmetyce.

Woda utleniona do płukania gardła

W obecnych czasach, gdy dopada nas infekcja górnych dróg oddechowych pierwszym krokiem działania jest apteka. Decydujemy się najczęściej na reklamowane środki przeciwzapalne, a po kilku dniach nieskutecznych kuracji idziemy do lekarza. Najczęściej kończy się to antybiotykoterapią, która wyjaławia florę bakteryjną jelit, co w konsekwencji obniża funkcjonowanie układu immunologicznego, zwiększając podatność na infekcje. Zanim podejmiemy wyżej wspomniane kroki, warto zdecydować się na płukanie gardła wodą utlenioną. Jest to naturalny sposób na walkę z infekcjami. Co najważniejsze, preparat ten radzi sobie zarówno z infekcjami o podłożu wirusowym, jak i bakteryjnym. Często nie jesteśmy w stanie określić, jaki rodzaj infekcji nam towarzyszy. Tutaj ta wiedza nie jest nam potrzebna. Przede wszystkim, co ważne na początku każdej infekcji, płukanka tego typu niweluje ból gardła. Dzięki właściwościom dezynfekującym, bakteriobójczym, wirusobójczym i przeciwgrzybiczym sprawia, że infekcja nie będzie się dalej rozwijać. Jest na tyle bezpieczna, że jeśli dzieci nauczyły się płukania gardła (ważne, by roztwór nie został połknięty), można także u maluchów stosować tego typu płukanki.

Jak przygotować roztwór z wodą utlenioną do płukania gardła?

Potrzebne jest pół szklanki letniej wody i woda utleniona w roztworze 3%. Do szklanki z wodą dodajemy łyżeczkę wody utlenionej i dokładnie mieszamy. Ważne, by tego typu płukanki robić kilka razy dziennie. Ból gardła przy zastosowaniu tej metody leczenia najczęściej mija już po kilku płukankach.

WAŻNE: Istnieją przeciwwskazania do stosowania tego roztworu. Dotyczy to osób po przeszczepach. Absolutnie nie można stosować wody utlenionej bez uprzedniego rozcieńczenia w wodzie, gdyż może doprowadzić to do poparzenia dróg oddechowych, co może w konsekwencji prowadzić do licznych powikłań zdrowotnych.

Zdrowotna kuracja wodą utlenioną

Infekcje górnych dróg oddechowych nie są jedynym powodem do zastosowania wody utlenionej. Istnieje wiele problemów zdrowotnych, przy których także nadtlenek wodoru może okazać się pomocny.

  1. Ból ucha - jak wskazują badania, woda utleniona może pomóc przy stanach zapalnych ucha w 90% przypadków. Ważne, by zareagować jak najszybciej, gdy ból nie jest jeszcze znacznie nasilony. Jesteśmy przyzwyczajeni do stosowania tłustych olejków o rzekomym działaniu przeciwzapalnym, które niekoniecznie pomagają. W tym przypadku stosujemy maksymalnie 3% roztwór wody utlenionej bez rozcieńczenia. Kładąc się na boku, wlewamy do ucha 3-4 krople wody utlenionej, pozostawiając na 2-3 minuty. W tym czasie będziemy odczuwać dziwne "bulgotanie" w uchu, co jest zjawiskiem normalnym. Po tym czasie, siadając prosto wylewamy nadmiar wody utlenionej, który pozostał. Dla zwiększenia skuteczności kuracji można chwilę później zaaplikować do ucha wacik, nasączony ciepłą wodą z witaminą C.
  2. Nieprzyjemny zapach z ust - płukanka ust w stężeniu takim, jakie zostało podane do płukania gardła pomoże zniwelować nieświeży oddech.
  3. Katar i zatoki - 5 ml soli fizjologicznej mieszany z 7 kroplami wody utlenionej. Za pomocą pipetki lub gotowych butelek do płukania zatok wlewamy roztwór do nosa, najpierw do jednej dziurki, potem do drugiej.Czynność warto powtarzać 2 x dziennie.
  4. Problemy skórne - woda utleniona, dzięki właściwościom przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym może być stosowana na problemy skórne takie jak trądzik, egzema, ukąszenia owadów. W tym przypadku stosujemy rozcieńczenie wody utlenionej z wodą 1:1 i po kilku minutach przemywamy czystą wodą.

Woda utleniona, tani i dostępny produkt dostępny w każdej aptece może pomóc w wielu kwestiach. Należy pamiętać, że stosujemy ją wyłącznie zewnętrznie. To oczywiście nie wszystkie sposoby wykorzystania wody utlenionej. Tak niepozorny produkt, niedrogi i ogólnodostępny może pomóc w wielu problemach zdrowotnych.

Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody czy straty powstałe w związku z korzystaniem ze Strony, ani też za słuszność decyzji podjętych w oparciu o informacje na niej zawarte. Treści zawarte na Stronie mają charakter jedynie informacyjny.
Informacje zamieszczone na Stronie nie stanowią oferty sprzedaży jakichkolwiek produktów, usług ani innej oferty. Informacje na Stronie nie stanowią porady lekarskiej, która może być udzielona wyłącznie przez lekarza. Autor nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody związane z wykorzystaniem informacji zawartych na niniejszej stronie jako porady lekarskiej. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek wyrobu medycznego lub leku każdy Użytkownik powinien skonsultować się z lekarzem.
Wszelkie odesłania do leków i wyrobów medycznych mają jedynie charakter ilustracyjny i w żadnym wypadku nie mogą być wykorzystywane do stwierdzenia, jakie leki lub wyroby medyczne Użytkownik powinien zastosować. W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących stanu zdrowia, należy każdorazowo zwrócić się do lekarza.

Autor: Magdalena Sala

Miłośniczka zdrowego trybu życia. Pasjonuję się wszystkim co związane z medycyną alternatywną. W wolnych chwilach lubię czytać książki o tematyce zdrowotnej.