Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

t
Czy woda utleniona to cudowne lekarstwo na wszystko?

Czy woda utleniona to cudowne lekarstwo na wszystko?

Woda utleniona, czyli nadtlenek wodoru H2O2, to niezwykła substancja. Większość z nas kojarzy wodę utlenioną najczęściej z dezynfekcją ran. Pamiętamy z dzieciństwa pieniący się i szczypiący płyn, którym rodzice polewali zdarte kolana i łokcie. Do dziś większość z nas wzdraga się na myśl o jej użyciu, ze względu na wspomnienia z młodości. Tymczasem zastosowanie wody utlenionej rozciąga się o wiele dalej niż torturowanie dzieci, dezynfekcją zdartych kolan.

Która lepsza? Woda utleniona bez stabilizatorów, czy stabilizowana?

W różnego rodzaju przepisach na domowe płukanki i okłady z wodą utlenioną, możemy się spotkać ze zwrotem, ”woda utleniona bez stabilizatorów”. Co to jest? I czym się rożni od stabilizowanej? Woda utleniona stosowana w powszechnym użyciu to najczęściej 3% roztwór wody i nadtlenku wodoru. Niestety roztwór ten jest bardzo nietrwały, więc dodaje się do niego różnego rodzaju substancje chemiczne, które mają na celu zahamować rozpad cząsteczek tlenu i znacząco przedłużyć żywotność specyfiku kupowanego w aptece. Substancje te jednak, jak wykazują badania nie zawsze pozostają obojętne dla naszego organizmu. Ostatnio jednak coraz częściej można spotkać w aptekach wodę utlenioną bez stabilizatorów. Woda taka składa się tylko z dwóch podstawowych składników, ale jej przydatność do użycia, to tylko około 3 miesięcy i należy przechowywać ją w lodówce. Którą więc wybrać? Obie mają to samo działanie, ale woda utleniona bez stabilizatorów na pewno ma mniejszy wpływ na nasze zdrowie.

Zastosowanie wody utlenionej nie tylko do dezynfekcji ran.

Płukanka wykonana z 1 łyżeczki wody utlenionej 3% i jednej szklanki wody (Nie należy używać wody kranowej. ) to sprawdzony sposób na ból gardła. Płukankę można stosować kilka razy na dobę. Identyczna płukanka może być stosowana w stanach zapalnych dziąseł i ogólnie jamy ustnej i zębów.

Specyfik według powyższego przepisu pomoże też przy przykrym zapachu z ust. Zarówno tego spowodowanego spożyciem czosnku lub cebuli, jak i tego wywołanego przez bakterie. Należy stosować kilka razy dziennie.

Roztwór z 5 ml soli fizjologicznej wymieszanej z 7 kroplami wody utlenionej 3% można stosować jako zawiesinę do nosa. Wystarczy kilka aplikacji by skutecznie pozbyć się kataru i zapalenia zatok.

Woda utleniona działanie kosmetyczne.

Większość kobiet, które rozjaśniają włosy dobrze wie, że w skład rozjaśniacza wchodzi woda utleniona. W zakładach fryzjerskich najczęściej używa się roztworów wodnych 6-12%.

Nie jest już jednak tak popularna wiedza, że użycie 3% wody utlenionej i takiej ilości sody oczyszczonej, aby zrobiła się pasta, tworzy skuteczną alternatywę dla sklepowych past do zębów. Woda utleniona rozpuszcza kamień nazębny, poprawia kondycję dziąseł i wybiela zęby.

Przemywanie 3% roztworem wody utlenionej, skóry zmienionej chorobowo trądzikiem lub wysypkami alergicznymi znaczne skraca czas gojenia i łagodzi objawy zapalenia skóry. Należy jednak pamiętać, by nie przemywać miejsc zmienionych chorobowo częściej niż raz na dobę. Zbyt częste stosowanie sprawia, że zastosowanie wody utlenionej osiąga odwrotny skutek i miejsca wysypki stają się bardziej zaognione.

Woda utleniona, jak działa, gdy użyjemy jej niezgodnie z przeznaczeniem?

Woda utleniona powinna być stosowana wyłącznie zewnętrznie. Według badań naukowych jej spożywanie,podawanie dożylnie lub w formie lewatywy, może spowodować zator, a w rezultacie zawał serca, niewydolność układu oddechowego i nerwowego, jak również: drgawki, udar mózgu, duszności, dolegliwości jelitowe, a w drastycznych przypadkach śmierć.

Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody czy straty powstałe w związku z korzystaniem ze Strony, ani też za słuszność decyzji podjętych w oparciu o informacje na niej zawarte. Treści zawarte na Stronie mają charakter jedynie informacyjny.
Informacje zamieszczone na Stronie nie stanowią oferty sprzedaży jakichkolwiek produktów, usług ani innej oferty. Informacje na Stronie nie stanowią porady lekarskiej, która może być udzielona wyłącznie przez lekarza. Autor nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody związane z wykorzystaniem informacji zawartych na niniejszej stronie jako porady lekarskiej. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek wyrobu medycznego lub leku każdy Użytkownik powinien skonsultować się z lekarzem.
Wszelkie odesłania do leków i wyrobów medycznych mają jedynie charakter ilustracyjny i w żadnym wypadku nie mogą być wykorzystywane do stwierdzenia, jakie leki lub wyroby medyczne Użytkownik powinien zastosować. W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących stanu zdrowia, należy każdorazowo zwrócić się do lekarza.

Autor: Magdalena Sala

Miłośniczka zdrowego trybu życia. Pasjonuję się wszystkim co związane z medycyną alternatywną. W wolnych chwilach lubię czytać książki o tematyce zdrowotnej.