Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

t
Utrzymanie czystości w basenie ogrodowym

Sposoby na utrzymanie czystości wody w basenie ogrodowym

Oczyszczanie wody w basenie ogrodowym jest konieczną regularną procedurą, która zapewni, że domowa mini-laguna jest w idealnym stanie, dając tylko świetny nastrój, ładunek energii i zdrowia użytkownikom. Aby woda kusiła swoją przezroczystością i zapewniała zdrowie, konieczne jest przestrzeganie zaleceń dotyczących utrzymania basenu oraz metod i środków oczyszczania wody.

Basen ogrodowy utrzymanie czystości

Basen ogrodowy jest podobny do żywego organizmu i wymaga wysiłków, aby wodę utrzymać w zdrowym stanie. Regularne czyszczenie basenów nie jest łatwym zadaniem, ale wynik zadowoli wszystkich. Eliminacja zanieczyszczenia ludzkimi odpadami, takimi jak pot, elementy skóry, różne wydzieliny, domowe kosmetyki i detergenty itp. jest możliwa tylko przy użyciu odpowiednich środków czyszczących. Jednak w roztworze nasyconym chemikaliami niewiele osób będzie chciało się kąpać.

Współczesna nauka i produkcja zapewniają skuteczne metody kontroli struktury chemicznej wody oraz system monitorowania i utrzymywania jakościowego składu wody w basenie. W stojącej wodzie zawsze znajdują się różne bakterie, pierwotniaki, glony. Niektóre gatunki w znacznych stężeniach mogą stanowić zagrożenie dla ludzkiego ciała. Najważniejszym wskaźnikiem określającym równowagę kwasowo-zasadową cieczy jest poziom pH (stężenie jonów wodorowych). Wartość tego parametru jest znacznie ograniczona w zakresie 7,2-7,4 pH. Przy takich wartościach wskaźnika człowiek czuje się dobrze w wodzie, a agresywne elementy basenu nie mają negatywnego działania na wodę.

Sposób na czystą wodę w basenie – witamina C

Istnieje kilka sposobów na czystą wodę w basenie, ale popularną obecnie metodą jest stosowanie witaminy C. Korzystają z niej ludzie preferujący naturalne i znane produkty. Kwas L-askorbinowy może być wykorzystywany do oczyszczania wody w basenie w przypadku, gdy utraciła ona klarowność i stała się brązowa. Witamina C ma odczyn zasadowy i bez konieczności używania silnej chemii obniży pH wody, uniemożliwiając rozmnażanie się glonów.

Dzięki prostej procedurze można korzystać z basenu ogrodowego z czystą i klarowną wodą. Witamina C dodana do wody w basenie obniża stężenie związków żelaza w wodzie. Ulega ona utlenieniu i powstaje bezbarwny roztwór niwelujący brązowy kolor wody. Ponadto jest to substancja bezpieczna dla zdrowia, uznana za przeciwutleniacz niwelujący wolne rodniki. 1 kg witaminy C wystarcza na wyklarowanie 14m3 - 20 m3 wody, wystarczy rozpuścić ją w niewielkiej ilości wody i wlać do basenu ogrodowego.

Czyszczenie basenu ogrodowego bez chloru - perhydrol w tabletkach

Właściciele basenów ogrodowych wiedzą, jak ważna jest ich ochrona przed mikroorganizmami, które z czasem mogą zamienić czysty, przejrzysty basen w prawdziwe bagno. Ale nie można na to pozwolić, warto zastosować perhydrol w tabletkach, który można kupić i używać bez żadnych trudności. Oczyszczanie wody za pomocą perhydrolu odnosi się do metod chemicznych, jednak, aby utrzymać czystość w basenie ogrodowym, trzeba zastosować cały kompleks środków czyszczących, w szczególności:

Mechaniczne czyszczenie ścian i dna basenu - można to zrobić za pomocą specjalnych szczotek
Filtrowanie wody, które eliminuje duże cząstki zanieczyszczeń.
Długoterminowy wynik tego zintegrowanego podejścia uzupełnia czyszczenie chemiczne, ponieważ nie można stosować wyłącznie metod mechanicznych i filtrujących, nie da to pożądanego efektu. Jako substancję czynną można stosować perhydrol, który na długi czas pozostawia wodę czystą i przezroczystą, pozwalając cieszyć się przyjemnym, a co najważniejsze, bezpiecznym pływaniem w basenie.

Jak działa perhydrol?

Głównymi właściwościami tej substancji są utlenianie i redukcja. Dzięki nim perhydrol w tabletkach ma doskonały efekt sterylizacji. Ze względu na wysoką zawartość aktywnego tlenu mikroorganizmy są szybko i całkowicie niszczone, pozostawiając nienaganną czystość. Warto zauważyć, że chociaż proces czyszczenia przy użyciu perhydrolu jest wolniejszy niż przy użyciu substancji zawierających chlor, metoda ta jest bezpieczniejsza dla zdrowia. Przy takim uzdatnianiu wody nadal dochodzi do uwalniania substancji chemicznych, ale nie może zaszkodzić ani dorosłym, ani dzieciom.

Perhydrol nie ma koloru, ma łagodny specyficzny zapach i jest dobrze rozpuszczalny w wodzie. Ponadto jest hipoalergiczny, dlatego nawet osoby o wrażliwej skórze mogą pływać w wodzie oczyszczanej za pomocą tej substancji. Zalety bezchlorowego czyszczenia basenu ogrodowego perhydrolem są więcej niż zadowalające. Wszystko, co trzeba zrobić, to kupić produkt i dodać go do wody. Nie należy oszczędzać na czystości basenu, ale zrobić wszystko, aby go utrzymać w nienagannym stanie. Minimalna ilość wysiłku, która zostanie poświęcona, przyniesie wiele przyjemności, gdy latem będzie można ukryć się przed upałem w chłodnej i co najważniejsze, krystalicznie czystej wodzie.

Autor: Magdalena Sala

Miłośniczka zdrowego trybu życia. Pasjonuję się wszystkim co związane z medycyną alternatywną. W wolnych chwilach lubię czytać książki o tematyce zdrowotnej.