Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

t
Glukozamina na stawy

Glukozamina - pomoc na bolące stawy

Glukozamina to substancja, która polecana jest przez sportowców, lekarzy i farmaceutów jako preparat poprawiający stan stawów. Jest to naturalny aminocukier, który wytwarza organizm. Powstaje z cząstek glukozy i glutaminy, służy do syntezy glikozaminoglikanów, które z kolei odpowiadają za odbudowę zniszczonych chrząstek. Wytwarzanie glukozaminy zmienia się wraz z wiekiem, im człowiek starszy tym organizm wytwarza mniej aminocukru. Zaburzenie wytwarzania glukozaminy skutkuje zwyrodnieniem stawów, bólami i problemem z układem ruchu. Aby uzupełnić niedobory glukozaminy, można stosować preparaty, które uzupełnią zwartość substancji w organizmie.

Glukozamina na stawy kolanowe

Glukozamina polecana jest dla wszystkich osób, które mają problemy ze stawami kolanowymi. Wiele osób w średnim i starszym wieku cierpi na bóle i sztywność stawów kolanowych, ma problemy z wykonywaniem ćwiczeń fizycznych oraz normalnym, codziennym funkcjonowaniem. Problemy nasilają się z wiekiem, często prowadzą do zmian zapalnych oraz choroby zwyrodnieniowej, często jedynym ratunkiem jest operacja. Aby nie dopuścić do pogłębienia zmian, warto regularnie suplementować glukozaminę. Dzięki jej spożywaniu dochodzi do regeneracji chrząstki, tkanki robią się bardziej giętkie i sprężyste. Oczywiście, nie można liczyć, że sama glukozamina pomoże zlikwidować problemy z kolanami. Aby stawy wróciły do sprawności, trzeba zadbać o ich odciążanie, rehabilitacje, odpowiednio dobrane ćwiczenia oraz zastosowanie leków przepisanych przez lekarza. Taki zestaw połączony z systematycznym przyjmowania glukozaminy na pewno przyniesie zadowalające rezultaty.

Glukozamina w płynie

Glukozaminę można przyjmować w formie tabletek, kapsułek, można również stosować glukozaminę w płynie. Taka forma polecana jest dla osób, które nie lubią połykać tabletek, a chcą zregenerować chrząstki i wzmocnić układ mięśniowy oraz produkcje kolagenu. Glukozamina występująca w fiołkach ma większe stężenie, dlatego jej działanie jest silniejsze. Glukozamina w płynie wskazana jest dla sportowców i osób prowadzących aktywny styl życia. Pomaga przez długi czas zachować stawy w dobrym stanie, zapobiega kontuzjom, działa kompleksowo na układ ruchu. Warto połączyć glukozaminę z innym składnikami, m.in. kolagenem, chondroityniną czy witaminą C, dzięki temu działanie będzie silniejsze.

Glukozamina - na co pomaga?

Glukozamina na szerokie działanie na układ ruchu. Poprawia stan chrząstki, a także zmniejsza dolegliwości bólowe, poranną sztywność stawów, wykazuje właściwości przeciwzapalne. Jest pomocna w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów, spowalniania jej postęp, a także zwiększa ruchomość stawów. Dodatkowo glukozamina ma działanie przeciwutleniające, spowalnia procesy starzenia. W połączeniu z innymi składnikami zmniejsza uszkodzenia i stany zapalne komórek po udarze mózgu.

Glukozamina tabletki na stawy

Glukozamina nie jest dostępna w pożywieniu, dlatego wraz ze starzeniem organizmu, warto ją suplementować. Na rynku dostępnych jest wiele tabletek z glukozaminy, ale warto kupić takie, które zawierają siarczan glukozaminy. Siarczan jest najlepiej przebadany, dlatego można go bezpiecznie przyjmować, bez obaw o negatywny wpływ na organizm. Tabletki z glukozaminy produkowane są z chityny, która pochodzi ze szkieletu zwierząt morskich. Preferowana dawka wynosi 750–1500 mg dziennie, powinna być przyjmowana 3 razy dziennie. Dostępne preparaty często zawierają inne substancje, które tworzą środki poprawiające stan stawów i kości. Często można spotkać preparaty, które oprócz glukozaminy zawierają chondroitynę, siarkę, mangan, witaminą C i E. Glukozamina jest bezpieczna dla organizmu, skutki uboczne pojawiają się bardzo rzadko i są łagodne. Można ją łączyć z innymi lekami, ponieważ nie wchodzi w interakcje.

Glukozamina to preparat, który warto zastosować w momencie, gdy pojawią się problemy ze stawami. Pomoże spowolnić procesy zwyrodnieniowe i zachować sprawność. Przyjmowanie glukozaminy należy łączyć ze zdrową dietą i odpowiednią porcją ruchu.

Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody czy straty powstałe w związku z korzystaniem ze Strony, ani też za słuszność decyzji podjętych w oparciu o informacje na niej zawarte. Treści zawarte na Stronie mają charakter jedynie informacyjny.
Informacje zamieszczone na Stronie nie stanowią oferty sprzedaży jakichkolwiek produktów, usług ani innej oferty. Informacje na Stronie nie stanowią porady lekarskiej, która może być udzielona wyłącznie przez lekarza. Autor nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody związane z wykorzystaniem informacji zawartych na niniejszej stronie jako porady lekarskiej. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek wyrobu medycznego lub leku każdy Użytkownik powinien skonsultować się z lekarzem.
Wszelkie odesłania do leków i wyrobów medycznych mają jedynie charakter ilustracyjny i w żadnym wypadku nie mogą być wykorzystywane do stwierdzenia, jakie leki lub wyroby medyczne Użytkownik powinien zastosować. W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących stanu zdrowia, należy każdorazowo zwrócić się do lekarza.

Autor: Magdalena Sala

Miłośniczka zdrowego trybu życia. Pasjonuję się wszystkim co związane z medycyną alternatywną. W wolnych chwilach lubię czytać książki o tematyce zdrowotnej.