Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

t
Witamina Liposomalna

Działanie witamin liposomalnych

Suplementacja witaminą lizosomalną w znacznej mierze podnosi jej wchłanialność. Warstwa lipidów, którą otoczona jest witamina wspomaga lepsze i szybsze wniknięcie suplementu do układu krwionośnego. Rynek farmaceutyczny wspomagając się zdobyczami najnowszej technologii wprowadza do obiegu coraz bardziej skuteczne suplementy w postaci tabletek. Można tu mówić o efektach porównywalnych do suplementacji dożylnej. Jest to przełomowa informacja dla wszystkich tych, dla których ma znaczenie sposób podaży danego farmaceutyku lub suplementu.

Jakie działanie ma liposomalna witamina C?

Witamina C w formie liposomalnej wykazuje podwójnie skuteczne działanie. Witamina ta wykazuje cechy wzmacniające odporność, należy do tych organicznych związków, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Kwas askorbinowy to doskonały przeciwutleniacz, który podany w formule liposomalnej silniej wspiera układ obronny. Ponadto ma również niebagatelne znaczenie dla urody i młodego wyglądu skóry, a przy tym wspiera usuwanie z ciała toksycznych substancji. Witamina C- jej nieoceniony wkład w prawidłowe działanie organów- przejawia się m.in. w aktywacji wielu enzymów i syntezę neuroprzekaźników. Regularna suplementacja liposomalną witaminą C pomaga usprawnić gojenie się ran i przyczynia się do szybszej regeneracji organizmu. Dzięki temu, że witamina C jest umieszczona w liposomalnej otoczce - nie podrażnia żołądka i bezproblemowo wnika do komórek - co w znacznym stopniu wpływa na jej skuteczność.

Witamina B- suplement, który wspomoże układ nerwowy

Układ nerwowy to jeden z najważniejszych układów w naszym ciele. Łączy sferę psyche z somą; to tutaj rozgrywa się walka o nasze zdrowie psychiczne. Warto więc zadbać o to, aby wzmacniać go codziennie odpowiednią dawką witaminy B. Pozwala ona uzyskać jasność umysłu- poprawia koncentrację, mobilizuje do działania a także podnosi nastrój. Do grupy witamin B należą między innymi: niacyna, PP, ryboflawina, kwas pantotenowy, biotyna, witamina B6, witamina B12 i kwas foliowy. Witaminy z grupy są wskazane osobą, które cierpią na chroniczne zmęczenie, a także mają skłonność do popadania w melancholię. Warto również suplementować się również witaminą B w stanach depresyjnych i okresach wzmożonego napięcia. Stres negatywnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego- przyczynia się także do utrwalenia negatywnych reakcji. Współcześnie zdrowie psychiczne zaczynamy postrzegać jako równie ważne, co zdrowie fizyczne. Pośpiech, presja związana z wykonywaną pracą, a także specyficzne uwarunkowania biologiczne- to wszystko w dużej mierze przyczynia się do zachwiania szerokopojętnej równowagi. Odpowiednia dieta i regularna suplementacja pod kontrolą lekarza pomoże z pewnością pomoże nam ustabilizować układ nerwowy. Suplement pozwala nam uzupełnić niedobory w diecie, które mogą wynikać z różnych, często niezależnych od nas przyczyn. Do jednej z nich możemy zaliczyć nietolerancję na dany produkt.

Witaminy w formie liposomalnej- nowość, która zmienia rynek suplementów

Suplementy aplikowane w postaci tabletek często cechowały się gorszą biodostępnością niż witaminy zawarte w produktach spożywczych pochodzenia naturalnego. Niestety produkty te nie zawsze mogą trafić na nasze stoły- głównie z powodu powszechnie występujących alergii. Witaminy w formie liposomalnej zrewolucjonizowały suplementację- między innymi dlatego, że z łatwością przechodzą przez kolejne etapy procesów zachodzących w układzie pokarmowym. Dzięki temu, efekty suplementacji są szybko zauważalne i spektakularne. Ponadto liposomy wzmacniają odpowiedź immunologiczną- co ma niebagatelne znaczenie przy różnego rodzaju infekcjach.

Autor: Magdalena Sala

Miłośniczka zdrowego trybu życia. Pasjonuję się wszystkim co związane z medycyną alternatywną. W wolnych chwilach lubię czytać książki o tematyce zdrowotnej.