Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

t
Maść końska

Maść końska - zastosowanie, właściwości i działanie

Nazwa maści wzięła swą nazwę od bardzo podobnego w działaniu preparatu, którym dawniej konie przeciążone ciężką pracą na roli. Kuracja preparatem przynosiła tak dobre oferty, że z czasem sięgnęli po niego również ludzie. Znana głównie ze swoich właściwości przeciwzapalnych oraz przeciwbólowych może być też stosowana w innych dolegliwościach. 

Maść końska - zastosowanie 

Maść przeznaczona jest dla osób, które zmagają się z bólami. Najczęściej stosuje się ją przy bólach reumatycznych oraz przy grypowych bólach stawów oraz mięśni. Maść sprawdzi się również świetnie przy bólach głowy oraz początkowych fazach migreny. Warto posmarować nią czoło oraz skronie. Nie należ jednak nakładać zbyt dużej ilości, aby nie podrażnić skóry. 

Końska maść może być stosowana w bólach nóg wynikających ze zmęczenia, a także po intensywnych ćwiczeniach fizycznych, aby zapobiec zakwasom. Bardzo dobrze sprawdzi się także przy bólach kręgosłupa, szyi oraz karku. Podczas zwiększonej ilości stresu w życiu oraz ogólnemu zmęczeniu można dodać niewielką ilość maści do kąpieli. Taka kąpiel spowoduje rozluźnienie mięśni i czucie odprężenia. 

Oprócz działania przeciwbólowego maść ma szerokie zastosowanie w kwestiach rodowych. Maść końska może przyspieszyć porost włosów oraz stymulować cebulki do wzrostu dzięki, czemu powstają nowe włoski tzw. baby hair. Podczas regularnego stosowania włosy są znacznie mocniejsze, zdrowsze i mniej wypadają.

Warto pamiętać, aby nie nakładać maści na podrażniona skórę oraz na uszkodzony naskórek. 

Maść końska - działanie

Mentol zawarty w maści działa chłodząco oraz znieczulająco niwelując wszelkie obrzęki. W skład maści wchodzi również kamfora, która łagodzi bóle pochodzenia reumatycznego, rozgrzewając przy tym mięśnie. Działanie eukaliptusa ma pozytywny wpływ na naczynia krwionośne. Pozwala również pozbyć się bólów mięśni i stawów, a także niweluje uczucie zmęczenia. W skład maści wchodzi wyciąg z jałowca. Przynosi on zbawienne działanie rozgrzewające, pozytywnie działa na nerwobóle pomagając skutecznie się ich pozbyć. Ponadto, zawarty w maści wyciąg z arniki pozytywnie wpływa na naczynia krwionośne oraz pomaga w dość krótkim czasie pozbyć się stłuczeń, siniaków i krwiaków. 

Pozostałe składniki zawarte w maści końskiej również wykazują działanie chłodząco - rozgrzwające oraz przeciwzapalne i przeciwbólowe. Aby maść była skuteczna należy kilka razy w ciągu dnia smarować wybrane miejsce na ciele. 

Maść końska - jaka najlepsza

Na rynku dostępne są dwa rodzaje maści końskiej - chłodząca oraz rozgrzewająca. Dobór wersji zależy od dolegliwości, które nas męczą. Maść rozgrzewająca polecana jest przy rwie kulszowej oraz wszelkich bólach reumatycznych oraz umiejscowionych w okolicach kręgosłupa. Świetnie sprawdzi się przy zimnych dłoniach oraz stopach rozgrzewając je. 

Natomiast maść chłodząca polecana jest przy stłuczeniach oraz urazach. Pomoże pozbyć się szybko powstałych obrzęków. Efekt chłodzący działa zbawiennie na zmęczone nogi. Maść chłodząca polecana jest również dla osób zmagających się z żylakami. Osoby cierpiące na migreny także powinny rozważyć stosowanie tego rodzaju maści. Podczas kuracji należy uważać jedynie na okolice oczu. W snach chorobowych typu przeziębienie lub grypa świetnie sprawdzi się przy katarze oraz gorączce. 

Przed pierwszym użyciem maści końskiej zalecane jest wykonanie próby uczuleniowej, ponieważ niektóre składniki mogą spowodować uczulenie lub podrażnienia. Próbę należy wykonać na niewielkiej powierzchni miejsca, gdzie ma być zastosowana maść. 

Autor: Magdalena Sala

Miłośniczka zdrowego trybu życia. Pasjonuję się wszystkim co związane z medycyną alternatywną. W wolnych chwilach lubię czytać książki o tematyce zdrowotnej.