Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

t
Witamina C do basenu

Witamina C do basenu - skuteczny sposób na czystą wodę

Jednym z kluczowych aspektów, na którym zależy niejednemu właścicielowi basenu jest czysta woda. Krystaliczna tafla mieniąca się w słońcu zachęca bowiem do spędzania czasu w basenie w upalne dni. Dbanie o basen jest jednak trudnym procesem, a szczególnie chcąc zachować go w nienagannym stanie przez cały sezon. Aby basen był czysty należy o niego regularnie dbać i poświęcać szczególną uwagę jakości znajdującej się w nim wody. W tym kontekście doskonałym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie witaminy C do basenu. W tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat witaminy C w kontekście wspierania chemii basenowej.

Witamina C do basenu - gdzie kupić?

Zawarty w odpowiednich związkach kwas l-askorbinowy doskonale sprawdza się w kontekście odbarwiania wody basenowej. Ten fakt zawdzięcza właściwości asymilacji żelaza, dzięki czemu witamina C redukuje jony żelaza. To właśnie one odpowiadają za nieestetyczną, zielonkawą barwę wodnej tafli. Użycie witaminy C w kontekście czyszczenia wody basenowej stanowi dość tani i szybki sposób na osiągnięcie krystalicznej wody w kolorze lazurowym. Wystarczy zastosować niewielką ilość preparatu, aby osiągnąć zadowalające rezultaty. Takie efekty można więc osiągnąć przy zastosowaniu naturalnych środków. Witaminę C do basenu można zakupić w wielu miejscach - zarówno na dedykowanych temu procesowi stronach internetowych jak i aukcjach na popularnych portalach.

Ile witaminy C do basenu?

Aby witamina C mogła zadziałać w sposób prawidłowy należy zastosować proporcję 50-70 mg na 1 m3 wody. Preparat należy rozrobić z wodą, zaś tak otrzymaną mieszankę wlać do wody basenowej. Czyszczenie wody basenowej przy użyciu witaminy C trwa zazwyczaj około kilkunastu minut. Po zakończonym procesie można cieszyć się lazurową wodą w basenie. Pomimo zastosowania tej metody można spotkać się z niewielkimi pozostałościami brudu widocznymi na wodnej tafli lub na dnie. W takim przypadku należy usunąć pozostałe zanieczyszczenia podbierakiem do ryb, siatką lub specjalnym sitkiem.

Gdzie kupić witaminę C do basenu?

Nieodpowiednio zastosowana chemia basenowa może przyczynić się do uszkodzeń struktury basenu. Ponadto, woda potraktowana nieodpowiednimi środkami chemicznymi może wysuszać skórę oraz przyczyniać się do powstawania licznych podrażnień. Z tego powodu zastosowanie witaminy C w kontekście oczyszczania wody basenowej stanowi doskonałe rozwiązanie dla bezpieczeństwa i ludzkiego zdrowia. Kwas l-askorbinowy po dodaniu do wody wykazuje się silnym oddziaływaniem antyoksydacyjnym - utlenia pojawiające się w wodzie żelazo, a przy okazji zmienia jego właściwości. To właśnie ten proces powoduje, iż zielonkawy odcień zmienia się najpierw w biały a w końcowym efekcie na przezroczysty. Czysta woda w basenie jest możliwa dzięki zastosowaniu witaminy C. Sposób ten jest nie tylko niezwykle szybki, ale również skuteczny. Witaminę C do basenu można zakupić w wielu sklepach. W tym kontekście warto zwracać uwagę na zaufane miejsca oferujące zakup 100% czystego kwasu l-askorbinowego, aby mieć pewność skuteczności.

Witamina C do basenu - dawkowanie

Osiągnięcie zadowalających efektów zastosowanie kwasu l-askorbinowego jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich kroków. W pierwszej kolejności należy napełnić wiadro zanieczyszczoną wodą basenową. Następnie wsypać do wiadra preparat zawierający 100% kwas l-askorbinowy w stosunku 50-70 gramów na 1 m3 wody. Substancje należy dokładnie wymieszać z zawartą w wiadrze wodą, a tak powstałą mieszaninę wlać do wody basenowej. Podczas czyszczenia warto co jakiś czas zamieszać wodę w basenie. Dla przyspieszenia efektu warto również pozostawić włączony filtr basenowy. Należy mieć na względzie, iż oczekiwane rezultaty można osiągnąć stosując odpowiednie porcje. Jeśli jednak kwas l-askorbinowy nie zadział prawidłowo, nic nie stoi na przeszkodzie by przy kolejnym podejściu dodać go nieco więcej niż zalecana dawka.

Witamina C spożywcza do basenu

Kwas l-askorbinowy stanowi doskonałe rozwiązanie, pozwalające na szybkie i skuteczne odbarwienie wody w basenach. Takie zjawisko jest możliwe dzięki wyjątkowej cesze witaminy C - asymilacji żelaza. To właśnie dlatego witamina C powoduje, iż brzydka barwa wody staje się na nowo przezroczysta i przyjemnie zachęcająca. Aby osiągnąć zamierzone efekty nie potrzebujesz użyć całego opakowania 100% czystej witaminy C. Uzyskanie doskonałych rezultatów jest możliwe przy zastosowaniu zaledwie niewielkiej ilości lewoskrętnej witaminy C. Ponadto, kwas l-askorbinowy jest jednym ze związków neutralizujących nie tylko jony żelaza, ale także chlor. Stanowi więc doskonały sposób na neutralizacje jego zbyt wielkich dawek w wodzie basenowej.

Witamina C spożywcza do basenu - gdzie kupić?

Witamina C, oprócz zastosowania spożywczego jest także skutecznym środkiem na oczyszczanie wody basenowej. Aby mieć pewność zakupu preparatu wysokiej jakości należy brać pod uwagę zaufane sklepy oraz producentów kwasu l-askorbinowego. Tylko kupno oryginalnego produktu zapewni najlepsze możliwe efekty działania witaminy C.

Autor: Magdalena Sala

Miłośniczka zdrowego trybu życia. Pasjonuję się wszystkim co związane z medycyną alternatywną. W wolnych chwilach lubię czytać książki o tematyce zdrowotnej.