Informacja

Najczęściej kupowane

  • Banner

Pomarańcza 12 ml

OE-PO-12

Nowy produkt

Naturalne Aromaty sp. z o.o.

POMARAŃCZA – Naturalny olejek eteryczny

Łacińska nazwa: Citrus sinensis

Destylowana część roślin: Skórka owocu

Pochodzenie: Meksyk

Więcej szczegółów

829 Przedmioty

Zamów teraz, wysyłka kurierem dzisiaj za
Nie czekaj, zamów teraz!

6,49 zł brutto

Więcej informacji

POMARAŃCZA – Naturalny olejek eteryczny


PRZEWODNIK PO OLEJKU

Znana od ponad 4 tyś. lat. Uprawiana na całym świecie w klimacie ciepłym. Niewysokie drzewo o okrągłej koronie, dorastające do 12 m wysokości. Liście owalno-lancetowate, wiecznie zielone, skórzaste, kwiaty białe, biało-żółte, pachnące.

Olejek eteryczny otrzymywany poprzez wyciskanie skórek pomarańczy słodkiej i gorzkiej.

Sposób zastosowania:

- olejek do masażu
- do kąpieli
- w lampach do aromaterapii
- jako perfumy
- do spryskiwania

OSTRZEŻENIE

Niniejsze informacje nie stanowią podręcznika użytkowania ani punktu odniesienia i nie mogą zastąpić doświadczenia oraz wiedzy eksperta. Właściwości, wskazania, sposoby zastosowania oraz przepisy lub wskazówki pochodzą z profesjonalnych lub jawnych opracowań ze stron internetowych dotyczacych aromaterapii i potwierdzonych przez obserwacje w środowisku naukowym. Informacje te zamieszone są w celach informacyjnych i w żadnym wypadku nie stanowią danych medycznych ani nie pociągają nas do odpowiedzialności. Przy wszelkim stosowaniu olejków eterycznych oraz w przypadku ciężkich lub chronicznych chorób, jednoczesnego leczenia, alergii, u małych dzieci, osób starszych lub kobiet w ciąży należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed każdym użyciem olejku eterycznego.

UWAGA ! ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

nie należy stosować równolegle z kąpielami słonecznymi, uwrażliwia skórę na promieniowanie UV i może wystąpić fotoalergia. Olejek szybko się starzeje (utlenia). Przechowywać szczelnie zamknięty w lodówce.

Olejek eteryczny ze słodkiej pomarańczy jest fotouczulający. Przez kilka godzin od zastosowania olejku nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych. Podobnie jak wszystkie olejki eteryczne może wywoływać podrażnienia skóry. 48 godzin przed użyciem należy przeprowadzić test na tolerancję w zgięciu łokcia. Olejek powinien być przechowywany w chłodnym miejscu, ponieważ szybko się utlenia, a tym samym starzeje się szybciej w porównaniu z większością olejków eterycznych. Nie używać przeterminowanych olejków eterycznych, ponieważ może to zwiększyć ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Nie należy mylić olejku eterycznego ze słodkiej pomarańczy z olejkiem eterycznym z gorzkiej pomarańczy (NEROLI)

  • Opinie
  • Napisz opinię

    23 innych produktów w tej samej kategorii:

    Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

    Śledź nas na Facebooku