Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

Odczynniki chemiczne

Chemiczne odczynniki

Każde laboratorium potrzebuje do swojego działania odczynników chemicznych. Są one niezbędne do przeprowadzania większości prac badawczych oraz analiz chemicznych. Bez nich nawet najlepszy sprzęt i wykwalifikowana kadra będą bezużyteczne. Produkcją odczynników zajmują się wyspecjalizowane firmy. Muszą one przestrzegać rygor...

Chemiczne odczynniki

Każde laboratorium potrzebuje do swojego działania odczynników chemicznych. Są one niezbędne do przeprowadzania większości prac badawczych oraz analiz chemicznych. Bez nich nawet najlepszy sprzęt i wykwalifikowana kadra będą bezużyteczne. Produkcją odczynników zajmują się wyspecjalizowane firmy. Muszą one przestrzegać rygorystycznych norm, aby zapewnić wyśrubowane normy czystości dla poszczególnych substancji.

Co to odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne to ogólny termin, służący do określenia różnych substancji, bądź ich mieszanin oraz roztworów, które mają swoje zastosowanie w pracy laboratoryjnej. Służą one, jako niezbędny element powtarzalnych i przewidywalnych procedur w każdej pracowni chemicznej. Są stosowane podczas przeprowadzania analizy chemicznej. Wykorzystuje się je także, aby sprawdzić czy dana reakcja zakończyła się oczekiwanym rezultatem oraz do produkcji konkretnych substancji.

Kluczową i najważniejszą cechą odczynników chemicznych jest to, że posiadają one wystandaryzowane i ściśle określone właściwości. Oznacza to, że są to substancje o niezwykle czystym składzie, ponieważ podlegają rygorystycznym kryteriom dotyczącym dopuszczalnego poziomu zanieczyszczeń oraz zawartości danej substancji.

Odczynniki chemiczne muszą być ponadto zapakowane w sposób, który uniemożliwi utratę przez nie posiadanych właściwości, przez ustalony okres czasu. Dzięki temu nabywca ma pewność, że otrzymuje do ręki produkt o dokładnie takich parametrach, jakie są niezbędne dla powodzenia zaplanowanych prac. Jest to szczególnie istotne, ponieważ w niektórych przypadkach nawet niewielkie wahania w czystości odczynników, mogłyby uniemożliwić uzyskanie zakładanych efektów np. podczas przeprowadzania niektórych reakcji chemicznych lub w zastosowaniach farmaceutycznych.

Jest 243 produktów.Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 243 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 243 elementów

Odczynniki chemiczne sprzedaż

Odczynniki chemiczne sklep, w którym dokonamy zakupu udostępnia produkty o różnej klasie czystości. Ze względu na wymóg zapewnienia najwyższej zgodności kryterium jakościowego odczynników chemicznych, należy zaopatrywać się jedynie w odczynniki pochodzące z zaufanych źródeł. Produkt o niższej jakości niż zadeklarowana, nie pozwoli na osiągnięcie powtarzalnych rezultatów.

Z drugie strony istnieje wiele zastosowań, które nie wymagają najwyższej klasy czystości stosowanych substancji. Warto precyzyjnie określić, jaka czystość substancji będzie wystarczająca dla uzyskania za każdym razem prawidłowego wyniku. Pozwoli to na dokonanie wyboru, który będzie najbardziej ekonomiczny.

Sprzedaż odczynników chemicznych odbywa się z podziałem na następujące klasy czystości. Odczynniki techniczne charakteryzują się procentową zawartością głównej substancji w przedziale 90% do 99%. Zwykle mają one zastosowanie w procesach przemysłowych. Odczynniki czyste zawierają 99% do 99,9% substancji głównej i nadają się do większości typowych zadań. Odczynniki czyste do analiz posiadają pomiędzy 99,9% a 99,99% substancji głównej, odczynniki chemicznie czyste 99,99% do 99,999%, a odczynniki czyste spektralne 99,999% - 99,9999%.

Gdzie kupić odczynniki chemiczne

Specjalistyczny sklep z odczynnikami chemicznymi będzie najlepszym miejscem na dokonanie zakupu. Produkty pozyskane z wątpliwych źródeł mogą posiadać niższą od zakładanej jakość. Dlatego zawsze należy wybierać towar ze sprawdzonego źródła. Profesjonalny sklep z odczynnikami chemicznymi sprzedaje jedynie produkty pochodzące od zaufanych i zweryfikowanych producentów o potwierdzonej reputacji.

Każdy sprzedawany odczynnik chemiczny powinien posiadać oznaczenie stopnia czystości oraz procentowej zawartości substancji głównej. Należy także zwrócić uwagę na to, czy użyte opakowanie właściwie zabezpiecza dany odczynnik, chroniąc przed jego zanieczyszczeniem. Znaczenie ma także postać pod jaką udostępniana jest dana substancja (stała, jako roztwór, granulat, proszek itp.) oraz rodzaj potencjalnych zanieczyszczeń, które może zawierać. Obowiązkowo musi zostać także wyszczególniony producent odpowiedzialny za wyprodukowanie danego odczynnika.