Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

PShowBlog Kategorie

Aceton 1L Biomus

5902409410013

Nowy produkt

Biomus

Aceton 1 l 

Dostępne opakowania: 500 ml, 1 l, 5 l 

Więcej szczegółów

Dostawa już od 16,00 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
Kurier DHL Kurier DHL Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł
Kurier DHL Pobranie Kurier DHL Pobranie Czas dostawy 1-2 dni 20,00 zł

17,90 zł brutto

17,90 zł za litr

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

Aceton 1L Biomus

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Więcej informacji

Aceton gat. czysty

Co to jest aceton ?

Aceton jest to organiczny związek chemiczny o wzorze sumarycznym C3H6O. Jest bardzo popularnym rodzajem rozpuszczalnika, który doskonale radzi sobie z takimi substancjami, jak: tłuszcze, lakiery, oleje czy tworzywa sztuczne.Zazwyczaj używa się go gdy robimy remont, by odtłuścić powierzchnię, ale również do doczyszczenia brudnych przedmiotów. Aceton poradzi sobie z usunięcie plamy z wosku oraz farby. Może przyczynić się także do wyprodukowania materiałów wybuchowych. Duże dawki acetonu mogą źle zadziałać na nasz organizm i powodować mdłości, czy bóle głowy. Należy zatem korzystać z niego z zachowanym rozsądkiem. Powinniśmy też pamiętać, że aceton jest łatwopalny.

Aceton kosmetyczny - charakterystyka

Ten rodzaj acetonu wykorzystywany jest głównie w salonach kosmetycznych, ale również w domu przez każdą kobietę. Doskonale poradzi sobie ze zmyciem lakieru do paznokci czy hybrydy. Aceton ma zastosowanie w kosmetyce przy usuwaniu lakieru np. z paznokci, tipsów itp. Rozpuszcza ozdoby akrylowe, a także warstwy nałożonego żelu hybrydowego. Wydajny i niezawodny tzw. "zmywacz".

Aceton techniczny - charakterystyka

Aceton techniczny posiada takie same właściwości jak ma aceton kosmetyczny, jednak może być dużo bardziej szkodliwy dla zdrowia. Ten aceton posiada w swoim składzie zanieczyszczenia, np. alkohol metylowy, który jest bardzo niebezpieczny i może nam wyrządzić wiele szkód. Dawka około 8-10 gramów może spowodować kłopoty ze wzrokiem, a nawet jego utratę, natomiast dawka powyżej 12 gramów jest już dawką śmiertelną.

Gdzie kupić aceton ?

Aceton możemy zakupić w wielu miejscach. Aceton kosmetyczny bez problemu kupimy nawet w kiosku, przez internet, w sklepach kosmetycznych, drogeriach. Aceton techniczny w sklepie chemicznym. Powinniśmy jednak wybierać te firmy, które produkują ich "zdrowszą" formę.

Skutki uboczne acetonu

Mając pewne choroby może dojść do zatrucia acetonem (a więc nie tylko w wyniku ekspozycji na tę substancję!). Gdy wyczerpiemy zasoby węglowodanów, organizm zaczyna rozkładać tłuszcze na ketony, co może doprowadzić do kwasicy ketonowej. Objawami zatrucia acetonem są np:

  • ból głowy
  • kłopoty z mową
  • śpiączka
  • letarg
  • stupor
  • w skrajnych przypadkach zgon

Powinniśmy pamiętać o dwóch najważniejszych zasadach - używajmy go w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, bowiem działa drażniąco na Nasz układ oddechowy, podrażnia błony śluzowe. Druga z bardzo ważnych zasad to to, żeby po skończeniu jego użycia jak najszybciej pozbyć się wszystkich nasączonych nim wacików, a samą buteleczkę z acetonem odłożyć w bezpieczne, zacienione miejsce z dala od ciepła oraz ognia.

Produkty powiązane

No entries yet.