Promocje

Nowe produkty

Informacja

 • PayPo

Aceton gat. czysty

Nowy produkt

Biomus

Aceton ma zastosowanie w kosmetyce przy usuwaniu lakieru np. z paznokci, tipsów itp. Rozpuszcza ozdoby akrylowe, a także warstwy nałożonego żelu hybrydowego. Wydajny i niezawodny tzw. "zmywacz".

Więcej szczegółów

14,90 zł brutto

 • 1 L

Cechy produktu

Cechy dodatkoweCzysty (bez dodatków)
MarkaBiomus
OpakowanieButelka HDPE
Podstawowy składnikAceton
PostaćPłyn
SynonimyPropanon
Wzór chemicznyC3H6O

Więcej informacji

Aceton gat. czysty

Co to jest aceton ?

Aceton jest to organiczny związek chemiczny o wzorze sumarycznym C3H6O. Jest bardzo popularnym rodzajem rozpuszczalnika, który doskonale radzi sobie z takimi substancjami, jak: tłuszcze, lakiery, oleje czy tworzywa sztuczne.Zazwyczaj używa się go gdy robimy remont, by odtłuścić powierzchnię, ale również do doczyszczenia brudnych przedmiotów. Aceton poradzi sobie z usunięcie plamy z wosku oraz farby. Może przyczynić się także do wyprodukowania materiałów wybuchowych. Duże dawki acetonu mogą źle zadziałać na nasz organizm i powodować mdłości, czy bóle głowy. Należy zatem korzystać z niego z zachowanym rozsądkiem. Powinniśmy też pamiętać, że aceton jest łatwopalny.

Aceton kosmetyczny - charakterystyka

Ten rodzaj acetonu wykorzystywany jest głównie w salonach kosmetycznych, ale również w domu przez każdą kobietę. Doskonale poradzi sobie ze zmyciem lakieru do paznokci czy hybrydy.

Aceton techniczny - charakterystyka

Aceton techniczny posiada takie same właściwości jak ma aceton kosmetyczny, jednak może być dużo bardziej szkodliwy dla zdrowia. Ten aceton posiada w swoim składzie zanieczyszczenia, np. alkohol metylowy, który jest bardzo niebezpieczny i może nam wyrządzić wiele szkód. Dawka około 8-10 gramów może spowodować kłopoty ze wzrokiem, a nawet jego utratę, natomiast dawka powyżej 12 gramów jest już dawką śmiertelną.

Gdzie kupić aceton ?

Aceton możemy zakupić w wielu miejscach. Aceton kosmetyczny bez problemu kupimy nawet w kiosku, przez internet, w sklepach kosmetycznych, drogeriach. Aceton techniczny w sklepie chemicznym. Powinniśmy jednak wybierać te firmy, które produkują ich "zdrowszą" formę.

Skutki uboczne acetonu

Mając pewne choroby może dojść do zatrucia acetonem (a więc nie tylko w wyniku ekspozycji na tę substancję!). Gdy wyczerpiemy zasoby węglowodanów, organizm zaczyna rozkładać tłuszcze na ketony, co może doprowadzić do kwasicy ketonowej. Objawami zatrucia acetonem są np:

 • ból głowy
 • kłopoty z mową
 • śpiączka
 • letarg
 • stupor
 • w skrajnych przypadkach zgon

Powinniśmy pamiętać o dwóch najważniejszych zasadach - używajmy go w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, bowiem działa drażniąco na Nasz układ oddechowy, podrażnia błony śluzowe. Druga z bardzo ważnych zasad to to, żeby po skończeniu jego użycia jak najszybciej pozbyć się wszystkich nasączonych nim wacików, a samą buteleczkę z acetonem odłożyć w bezpieczne, zacienione miejsce z dala od ciepła oraz ognia.

Opinie

Oceń 
2021-03-18

Aceton gat. czysty

Wydajne opakowanie i bardzo dobra cena, sprawiły że regularnie zamawiam aceton. Produkt jest niezbędny do zdejmowania hybrydy.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Aceton gat. czysty

  Aceton gat. czysty

  Aceton ma zastosowanie w kosmetyce przy usuwaniu lakieru np. z paznokci, tipsów itp. Rozpuszcza ozdoby akrylowe, a także warstwy nałożonego żelu hybrydowego. Wydajny i niezawodny tzw. "zmywacz".

  Produkty powiązane

  aceton

  Brak wpisów.

  30 innych produktów w tej samej kategorii:

  Śledź nas na Facebooku