Promocje

Nowe produkty

Informacja

 • PayPo

Aceton 1 l

5902409410013

Nowy produkt

Biomus

Aceton 1 l 

Dostępne opakowania: 500 ml, 1 l, 5 l 

Więcej szczegółów

17,90 zł brutto

17,90 zł za litr

Cechy produktu

Cechy dodatkoweCzysty (bez dodatków)
MarkaBiomus
OpakowanieButelka HDPE
Podstawowy składnikAceton
PostaćPłyn
SynonimyPropanon
Wzór chemicznyC3H6O

Więcej informacji

Aceton gat. czysty

Co to jest aceton ?

Aceton jest to organiczny związek chemiczny o wzorze sumarycznym C3H6O. Jest bardzo popularnym rodzajem rozpuszczalnika, który doskonale radzi sobie z takimi substancjami, jak: tłuszcze, lakiery, oleje czy tworzywa sztuczne.Zazwyczaj używa się go gdy robimy remont, by odtłuścić powierzchnię, ale również do doczyszczenia brudnych przedmiotów. Aceton poradzi sobie z usunięcie plamy z wosku oraz farby. Może przyczynić się także do wyprodukowania materiałów wybuchowych. Duże dawki acetonu mogą źle zadziałać na nasz organizm i powodować mdłości, czy bóle głowy. Należy zatem korzystać z niego z zachowanym rozsądkiem. Powinniśmy też pamiętać, że aceton jest łatwopalny.

Aceton kosmetyczny - charakterystyka

Ten rodzaj acetonu wykorzystywany jest głównie w salonach kosmetycznych, ale również w domu przez każdą kobietę. Doskonale poradzi sobie ze zmyciem lakieru do paznokci czy hybrydy. Aceton ma zastosowanie w kosmetyce przy usuwaniu lakieru np. z paznokci, tipsów itp. Rozpuszcza ozdoby akrylowe, a także warstwy nałożonego żelu hybrydowego. Wydajny i niezawodny tzw. "zmywacz".

Aceton techniczny - charakterystyka

Aceton techniczny posiada takie same właściwości jak ma aceton kosmetyczny, jednak może być dużo bardziej szkodliwy dla zdrowia. Ten aceton posiada w swoim składzie zanieczyszczenia, np. alkohol metylowy, który jest bardzo niebezpieczny i może nam wyrządzić wiele szkód. Dawka około 8-10 gramów może spowodować kłopoty ze wzrokiem, a nawet jego utratę, natomiast dawka powyżej 12 gramów jest już dawką śmiertelną.

Gdzie kupić aceton ?

Aceton możemy zakupić w wielu miejscach. Aceton kosmetyczny bez problemu kupimy nawet w kiosku, przez internet, w sklepach kosmetycznych, drogeriach. Aceton techniczny w sklepie chemicznym. Powinniśmy jednak wybierać te firmy, które produkują ich "zdrowszą" formę.

Skutki uboczne acetonu

Mając pewne choroby może dojść do zatrucia acetonem (a więc nie tylko w wyniku ekspozycji na tę substancję!). Gdy wyczerpiemy zasoby węglowodanów, organizm zaczyna rozkładać tłuszcze na ketony, co może doprowadzić do kwasicy ketonowej. Objawami zatrucia acetonem są np:

 • ból głowy
 • kłopoty z mową
 • śpiączka
 • letarg
 • stupor
 • w skrajnych przypadkach zgon

Powinniśmy pamiętać o dwóch najważniejszych zasadach - używajmy go w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, bowiem działa drażniąco na Nasz układ oddechowy, podrażnia błony śluzowe. Druga z bardzo ważnych zasad to to, żeby po skończeniu jego użycia jak najszybciej pozbyć się wszystkich nasączonych nim wacików, a samą buteleczkę z acetonem odłożyć w bezpieczne, zacienione miejsce z dala od ciepła oraz ognia.

Opinie

Oceń 
2021-04-19

Aceton

Polecam na do usuwania śladków flamastrów z mebli.

  Oceń 
  2021-03-18

  Aceton gat. czysty

  Wydajne opakowanie i bardzo dobra cena, sprawiły że regularnie zamawiam aceton. Produkt jest niezbędny do zdejmowania hybrydy.

   Napisz swoją opinię!

   Napisz opinię

   Aceton 1 l

   Aceton 1 l

   Aceton 1 l 

   Dostępne opakowania: 500 ml, 1 l, 5 l 

   Produkty powiązane

   aceton, aceton kosmetyczny

   No entries yet.

   30 innych produktów w tej samej kategorii: