Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

PShowBlog Kategorie

Askorbinian sodu 100g Zobacz większe

Askorbinian sodu 100g Biomus

5902409417050

Nowy produkt

Biomus

Askorbinian Sodu

Dystrybutor: Biomus

Dostępne opakowania: 100g, 250g, 500g, 1kg

Więcej szczegółów

Dostawa już od 9,90 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
Orlen Paczka Orlen Paczka Czas dostawy 1-2 dni 9,90 zł
Kurier DHL Kurier DHL Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł
Kurier DHL Pobranie Kurier DHL Pobranie Czas dostawy 1-2 dni 20,00 zł
Punkt Odbioru DHL Punkt Odbioru DHL Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł
Paczkomaty InPost Paczkomaty InPost Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł
Przesyłka Kurierska DPD Przesyłka Kurierska DPD Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł

Powiązane

10,90 zł brutto

109,00 zł za kg

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

Askorbinian sodu 100g Biomus

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Więcej informacji

Askorbinian sodu jest organicznym związkiem z grupy askorbinianów, który bazuje na połączeniu sodu i soli kwasu askorbinowego. Występuje w postaci ziarnistego lub krystalicznego proszku o białym kolorze. Cechuje się dobrą rozpuszczalnością w wodzie i nieco przypomina sól.

Askorbinian Sodu Biomus

Askorbinian sodu 100g Biomus powstał w procesie fermentacji glukozy za pomocą działania bakterii. Ten organiczny związek chemiczny odznacza się doskonałymi właściwościami przeciwutleniającymi. Co ciekawe, preparat jest znacznie mniej kwaśny niż kwas askorbinowy oraz doskonale rozpuszcza się w wodzie. Naturalnym środowiskiem tego związku są warzywa i owoce (głównie cytrusy).

Askorbinian sodu proszek

Proszek tego typu znajduje głównie zastosowanie w produkowaniu artkułów żywnościowych. W tym przypadku zadaniem askorbinianu jest wzbogacenie wyrobu w witaminę C. Okazuje się, że jeden gram związku posiada aż 880 mg kwasu askorbinowego i dostarcza artykułom spożywczym także sód. Producenci stosują askorbinian sodu proszek jako składnik soli peklującej (do mięsa) - produkt posiada właściwości konserwujące. Dodatkowo wpływa na ładny kolor potrawy i zachęcający smak. Popularność tego związku sprawia, że coraz chętniej jest wybierany nawet zamiast witaminy C. Jest to związane z faktem, że askorbinian wolniej wchodzi w reakcję z azotynami, które znajdują się w mięsie.

Askorbinian sodu jest dozwolony na podstawie przepisów Unii Europejskiej jako dodatek do żywności, bez żadnego limitu (zasada quantum satis). Przy stosowaniu nie zapomnijmy o uwzględnieniu dobrej praktyki produkcyjnej, czyli GMP. Podsumowując, produkt znajduje zastosowanie do napojów, konserw, przetworów mięsnych i wyrobów z mleka. Na rynku znajdziemy spory wybór - Biomus oferuje ten związek chemiczny z zachowaniem atrakcyjnej ceny i doskonałej jakości. Preparat cechuje się dobrą rozpuszczalnością w wodzie i wzbogaca produkty żywnościowe w witaminę C. Niezwykle ważne jest to, że wpływa na opóźnienie powstawania nitroamin, czyli rakotwórczych związków.

Askorbinian sodu działanie

Askorbinian Biomus opiera się na działaniu stabilizującym i przeciwutleniającym. Bardzo dobrze chroni żywność przed szybkim zepsuciem i zabezpiecza tłuszcze przez jełczeniem. To z kolei wiąże się ze zwiększeniem trwałości tych produktów. Zaletą jest fakt, że preparat opóźnia powstawania rakotwórczych nitrozoamin, jakie powstają przykładowo podczas smażenia mięsa. Nie bez znaczenia jest również przeciwdziałanie brązowieniu obieranych owoców i warzyw. 

Synonimy: sól kwasu askorbinowego i sodu. Sodium ascorbate

Gatunek: Czysty bez domieszek ATEST

Czystość: Czysty minimum 99,5%

Wzór chemiczny: C6H7NaO6

Nr CAS: 134-03-2

Nr WE: 205-126-1

Nr index: nie dotyczy

Produkty powiązane

No entries yet.