Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

Askorbinian sodu 250g Zobacz większe

Askorbinian sodu 250g

5902409410129

Nowy produkt

Biomus

Askorbinian Sodu

Dystrybutor: Biomus

Dostępne opakowania: 100g, 250g, 500g, 1kg

Więcej szczegółów

30,00 zł brutto

120,00 zł za kg

Więcej informacji

Często usłyszeć można o askorbinianie sodu, w kontekście jego zastosowania w farmacji oraz przemyśle spożywczym. Ale czym właściwie jest askorbinian sodu i do czego można go wykorzystać?

Askorbinian Sodu Witamina C

Askorbinian sodu, czyli kwas l-askorbinowy, powstaje w wyniku fermentacji glukozy, połączony z procesem utleniania. Dobrze rozpuszcza się w wodzie i jest też znakomicie wchłaniany przez organizm człowieka. Składowo, odpowiada niemal lustrzanie zawartej naturalnie w owocach i warzywach witaminie C. Najczęściej występuje jako biały proszek. Oznaczony jest symbolem E301. Za wynalezienie askorbinianu sodu, węgierski biochemik Albert Szenta-Gӧrgy został w roku 1937 odznaczony nagrodą nobla. Askorbinian sodu nie wymaga specjalnych warunków, przechowywać można go w temperaturze pokojowej.

Askorbinian sodu Biomus dawkowanie

Askorbinian sodu zwykle stosuje się go w ilości 0,0003 – 0,3%, jako przeciw utleniacz w kosmetykach. W przypadku innych zastosowań zgłaszane stężenia były albo bardzo niskie (<0,01%), albo mieściły się w zakresie od 5% do 10%

Askorbinian sodu zastosowanie

Wykorzystuje się go jako przeciwutleniacz, czyli inaczej mówiąc antyoksydant. Askorbinian sodu został dopuszczony przez Unię Europejską jako dodatek do żywności pod numerem E301. Jest on łagodny dla układu pokarmowego i organizm dobrze reaguje na jego przyjęcie. Bywa też wykorzystywany w produkcji spożywczej jako regulator kwasowości. Pieczywo wykonane z dodatkiem askorbianu sodu nabiera bardziej intensywny smaku i pełni jednocześnie rolę stabilizatora. W przypadku owoców, askorbinian zapobiega ich ciemnieniu. Korzysta się też z niego jako z odczynnika. Swoje zastosowanie znalazł również w kosmetyce, a dokładniej szminki do ust są czasami produkowane z jego dodatkiem. Askorbinian sodu stosowany jest nawet przy czyszczeniu basenów.

Synonimy: sól kwasu askorbinowego i sodu. Sodium ascorbate

Gatunek: Czysty bez domieszek ATEST

Czystość: Czysty minimum 99,5%

Wzór chemiczny: C6H7NaO6

Nr CAS: 134-03-2

Nr WE: 205-126-1

Nr index: nie dotyczy

Opinie

Napisz opinię

Askorbinian sodu 250g

Askorbinian sodu 250g

Askorbinian Sodu

Dystrybutor: Biomus

Dostępne opakowania: 100g, 250g, 500g, 1kg

Produkty powiązane

odporność, witamina c, zdrowie, askorbinian sodu dawkowanie, askorbinian sodu biomus, askorbinian sodu cena, askorbinian sodu gdzie kupic, askorbinian sodu zastosowanie, askorbinian

No entries yet.

30 innych produktów w tej samej kategorii: