Promocje

Nowe produkty

Informacja

 • PayPo

Askorbinian sodu 500g Zobacz większe

Askorbinian sodu 500g

5902409410143

Nowy produkt

Biomus

Askorbinian Sodu

Dystrybutor: Biomus

Dostępne opakowania: 100g, 250g, 500g, 1kg

Więcej szczegółów

Dostawa już od 9,90 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
Inpost Kurier Inpost Kurier Czas dostawy 1-2 dni 11,89 zł
Przesyłka kurierska Przesyłka kurierska Czas dostawy 1-2 dni 14,99 zł
Przesyłka kurierska pobraniowa Przesyłka kurierska pobraniowa Czas dostawy 1-2 dni 19,00 zł
Paczkomaty InPost Paczkomaty InPost Czas dostawy 1-2 dni 9,90 zł

45,00 zł brutto

77,99 zł za kg

Więcej informacji

Askorbinian Sodu 500g

Askorbinian sodu (inaczej sól sodowa kwasu askorbinowego lub E301) to pochodna witaminy C. Organiczny związek chemiczny należy do grupy askorbinianów i stanowi połączenie kwasu askorbinowego oraz sodu. Askorbinian sodu farmaceutyczny jest otrzymywany w warunkach laboratoryjnych podczas procesu fermentacji glukozy i następnie – w wyniku utleniania. Środek jest dostępny w sklepach z odczynnikami chemicznymi w postaci bezzapachowego proszku o białej lub żółtej barwie.

Askorbinian sodu farmaceutyczny to popularny odczynnik chemiczny. Związek ten jest dodawany do przetworów mlecznych, mrożonych i nieprzetworzonych owoców oraz warzyw, mięsa, owoców morza, piwa. Substancja konserwuje żywność – między innymi zapobiega wytwarzaniu nitrozoamin w mięsie. Są to szkodliwe dla zdrowia, kancerogenne związki chemiczne, zagrażające w szczególności narządom układu pokarmowego u osób dorosłych i dzieci. 

Askorbinian sodu właściwości

Askorbinian sodu występuje naturalnie w warzywach i owocach, w tym przede wszystkim w cytrusach. Askorbinian sodu farmaceutyczny jest uzyskiwany w procesie fermentacji glukozy. Po utlenieniu Askorbinian sodu 500 g zyskuje właściwości przeciwutleniające, dzięki czemu może być stosowany jako dodatek w artykułach spożywczych (E301).

W 1 g czystego askorbinianu sodu znajduje się około 889 mg witaminy C oraz około 111 mg sodu.. Jego smak jest zbliżony do soli. Ziarnisty lub krystaliczny związek dobrze rozpuszcza się w wodzie, jest bezpieczny w użyciu i nie wywołuje skutków ubocznych.

Askorbinian sodu – właściwości przeciwutleniające sprawiają, że E301 można stosować jako dodatek do żywności!

Askorbinian sodu farmaceutyczny

Askorbinian sodu 500 g jest dostępny także w postaci proszku. Przyjęty w nadmiarze, askorbinian sodu farmaceutyczny zostaje wydalony razem z moczem. Przeciwwskazaniem do stosowania askorbinianu sodu 500 g jest nadwrażliwość. Askorbinian sodu farmaceutyczny spowalnia także gnicie – hamuje brązowienie obranych owoców i warzyw oraz spowalnia psucie się innych produktów spożywczych.

Synonimy: sól kwasu askorbinowego i sodu. Sodium ascorbate

Gatunek: Czysty bez domieszek ATEST

Czystość: Czysty minimum 99,5%

Wzór chemiczny: C6H7NaO6

Nr CAS: 134-03-2

Nr WE: 205-126-1

Nr index: nie dotyczy

Opinie

Oceń 
2021-01-10

askorbinian sodu 500g

Witamina C jest niezbędna do prawidłowego działania organizmu, w tym do ochrony przed infekcjami. W okresie jesienno - zimowym każdego roku przyjmuję askorbinian sodu 500g i nie choruję, jestem pełna sił witalnych i ogółem cieszę się dobrym samopoczuciem. Polecam preparat także moim bliskim, szczególnie jeśli ktoś jest podatny na infekcje. Większe opakowanie 500g jest wydajne, pozwala na dłuższy czas użytkowania preparatu w korzystnej cenie. Askorbinian sodu można rozpuścić w wodzie i spożywać w trakcie posiłku lub tuż po nim. Ważne jest, by trzymać się zaleconej dawki, której nie można przekraczać!

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Askorbinian sodu 500g

  Askorbinian sodu 500g

  Askorbinian Sodu

  Dystrybutor: Biomus

  Dostępne opakowania: 100g, 250g, 500g, 1kg

  Produkty powiązane

  odporność, witamina c, zdrowie, askorbinian sodu dawkowanie, askorbinian sodu biomus, askorbinian sodu cena, askorbinian sodu gdzie kupic, askorbinian sodu zastosowanie, askorbinian

  No entries yet.

  30 innych produktów w tej samej kategorii: