Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

PShowBlog Kategorie

Askorbinian sodu 1kg Zobacz większe

Askorbinian sodu 1kg Biomus

5902409410112

Nowy produkt

Biomus

Askorbinian Sodu

Dystrybutor: Biomus

Dostępne opakowania: 100g, 250g, 500g, 1kg

Więcej szczegółów

Dostawa już od 9,90 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
Orlen Paczka Orlen Paczka Czas dostawy 1-2 dni 9,90 zł
Kurier DHL Kurier DHL Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł
Kurier DHL Pobranie Kurier DHL Pobranie Czas dostawy 1-2 dni 20,00 zł
Punkt Odbioru DHL Punkt Odbioru DHL Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł
Paczkomaty InPost Paczkomaty InPost Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł
Przesyłka Kurierska DPD Przesyłka Kurierska DPD Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł

Powiązane

45,00 zł brutto

45,00 zł za kg

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

Askorbinian sodu 1kg Biomus

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Więcej informacji

Askorbinian Sodu 1kg Biomus

Askorbinian sodu firmy Biomus to związek organiczny, który zalicza się do grupy askorbinianów. Stanowi połączenie soli kwasu askorbinowego i sodu. Powstaje na skutek procesu fermentacji glukozy i utleniania. Ma postać krystalicznego bądź też ziarnistego białego proszku. Przypomina trochę sól zarówno pod względem wyglądu, jak i smaku. Jednak jest od soli trochę mniej słony. Kolejną ważną cechą jest to, że dobrze rozpuszcza się w wodzie. Poznaj najważniejsze cechy produktu!

Askorbinian sodu 1kg Biomus

Proponujemy Państwu askorbinian sodu czysty bez domieszek o wadze 1 kilograma. Jest to organiczny związek chemiczny uzyskiwany w procesie fermentacji glukozy przez działanie bakterii. Następnie przechodzi przez utlenianie. W wyniku tej aktywności otrzymuje doskonałe właściwości przeciwutleniające. Preparat jest zdecydowanie mniej kwaśny od kwasu askorbinowego. Bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie. W naturalnym środowisku askorbinian sodu występuje w warzywach i owocach, szczególnie cytrusach.

Askorbinian sodu działanie

Askorbinian sodu Biomus to bezzapachowy proszek o białej barwie i delikatnie słonym smaku. Ma działanie przeciwutleniające i stabilizujące. Dlatego skutecznie chroni żywność przed zepsuciem. Dobrze zabezpiecza przed jełczeniem tłuszczów podatnych na działanie tlenu. Zatem przyczynia się do zwiększenia ich trwałości. Przeciwdziała też brązowieniu obieranych warzyw i owoców. Pełni także rolę regulatora kwasowości. Zaletą askorbinianu sodu jest opóźnianie powstawania rakotwórczych nitrozoamin, które mogą tworzyć się w trakcie obróbki termicznej, na przykład smażenia mięsa.

Gdzie wykorzystuje się askorbinian sodu?

Ze względu na swoje właściwości askorbinian sodu czysty bez domieszek znajduje zastosowanie w produkcji artykułów żywnościowych. Wzbogaca je w witaminę C. W jednym gramie tego związku znajduje się około 889 mg kwasu askorbinowego. Co więcej, produkt dostarcza też sód. Dla porównania w tej samej dawce występuje blisko 111 mg tego składnika. Askorbinian sodu biomus dodaje się przede wszystkim do przetworów mięsnych, napojów, różnych konserw, a także wyrobów z mleka. Producenci wykorzystują związek jako składnik soli peklującej do mięsa. Ma właściwości konserwujące. Ponadto, odpowiada też za ładny kolor i zachęcający smak. Jest również znacznie chętniej wybierany niż witamina C. Wynika to z tego, że askorbinian sodu 1kg biomus dużo wolniej wchodzi w reakcję ze znajdującymi się w mięsie azotynami. Jest on dozwolony przez przepisy Unii Europejskiej jako dodatek do żywności pod nazwą askorbinian sodu e301. Zgodnie z zasadą quantum satis, a więc bez żadnego limitu. Jednak przy jego stosowaniu koniecznie trzeba uwzględniać dobrą praktykę produkcyjną (GMP).

Synonimy: sól kwasu askorbinowego i sodu. Sodium ascorbate

Gatunek: Czysty bez domieszek ATEST

Czystość: Czysty minimum 99,5%

Wzór chemiczny: C6H7NaO6

Nr CAS: 134-03-2

Nr WE: 205-126-1

Nr index: nie dotyczy

Produkty powiązane

No entries yet.