Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

PShowBlog Kategorie

Cytrynian Potasu - Potas 100g

5902409414547

Nowy produkt

Biomus

Cytrynian potasu 100g

Dystrybutor: Biomus

Dostępne opakowania: 100g, 250g, 500g, 1kg

Więcej szczegółów

Dostawa już od 9,90 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
Orlen Paczka Orlen Paczka Czas dostawy 1-2 dni 9,90 zł
Kurier DHL Kurier DHL Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł
Kurier DHL Pobranie Kurier DHL Pobranie Czas dostawy 1-2 dni 20,00 zł
Punkt Odbioru DHL Punkt Odbioru DHL Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł
Paczkomaty InPost Paczkomaty InPost Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł
Przesyłka Kurierska DPD Przesyłka Kurierska DPD Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł

12,90 zł brutto

129,00 zł za kg

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

Cytrynian Potasu - Potas 100g

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Więcej informacji

Cytrynian potasu jest popularnym surowcem, często wykorzystywanym przy produkcji żywności. Jego głównym zadaniem jest regulacja kwaśności produktów. Jego działanie oparte jest na uniwersalnej stabilizacji kwasowości i utrwalaniu koloru w produktach spożywczych.

Często stosowany jest dodatkowo jako sól emulgująca, będąc synergetyczną częścią szeregu pierwiastków przeciwutleniających. Cytrynian potasu jest zarejestrowany w przemyśle międzynarodowym pod kodem E332. Produkcja i użycie cytrynianu potasu jest dozwolone na całym świecie. Całkowicie bezpieczny związek jest łatwo stosowalny we wszystkich sektorach przemysłu.

Cytrynian potasu – właściwości chemiczne soli

Wzór chemiczny soli K3C6H5O7 zapewnia związkowi wyraźną strukturę krystaliczną o kruchym, białym odcieniu. Smak cytrynianu jest wyraźnie kwaśny. Wyróżnia się wyjątkową rozpuszczalnością w środowisku wodnym, w alkoholach jest słabo rozpuszczalny. Nie posiada wyczuwalnego zapachu. Sól cytrynianu potasu nie występuje naturalnie w przyrodzie, powstaje syntetycznie poprzez interakcję kwasu cytrynowego i cząsteczek potasu.

Cytrynian potasu – zastosowanie

Cytrynian potasu z powodzeniem stosowany jest jako pełnowartościowa przyprawa oraz jako składnik produktów spożywczych. W składzie wielu produktów występuje jako silny związek stabilizujący. Stosowany jest w takich produktach jak dżemy, produkty marmoladowe, a także w pokarmach zawierających żelatynę. Jest stosowany także w produktach mlecznych w celu zapobiegania zakwaszeniu.

Unikalne właściwości cytrynianu potasu znalazły swoje miejsce także w produkcji wyrobów mięsnych, ryb i owoców morza, suchych przetworów mlecznych oraz mleka zagęszczonego. Sól wykorzystywana jest przy tworzeniu serów topionych. Jako środek konserwujący E332 bardzo dobrze sprawa się podczas długiego przechowywania. Przedłuża trwałość produktów, nadaje pożądaną strukturę i elastyczność oraz zostawia przyjemny posmak.

Cytrynian potasu opinie na swój temat zawdzięcza użyteczności nawet jako samoistny środek spożywczy. W minimalnych dawkach jest dopuszczalny w produktach uzupełniających dla zdrowych niemowląt. Przypisywany jest także w świecie medycyny, z powodzeniem działając na takie dolegliwości jak zapalenie pęcherza czy w zmianach zachodzących w strukturze jelit. Stosowany jest też jako niezależny preparat kompensujący niedobór potasu w ludzkim organizmie. Cytrynian potasu 100 g znajdzie swoje zastosowanie także w kosmetologii. E332 jest neutralną bazą dla szamponów i mydeł transparentnych.

Cytrynian potasu – dawkowanie farmakologiczne

E332 jest bardzo dobrze i szybko wchłaniany, gdy dostanie się do organizmu. Związek pozbawiony jest nawet minimalnej toksyczności, gdy jest spożywany z umiarkowaniem przez osoby stosujące cytrynian potasu w celach medycznych. Ze względu na dużą ilość znajdującego się w produkcie potasu używany jest przez lekarzy na całym świecie przy niedoborze potasu w organizmie. Dawkowanie cytrynianu potasu powinno być indywidualnie ustalone z odpowiednim lekarzem, jednakże zazwyczaj stosowaną dawką jest 50 miligramów na kilogram masy ciała.

Charakterystyka:

Nazwa: Cytrynian potasu

Synonimy: tripotassium citrate, cytrynian tripotasu, E332II

Gatunek: Czysty bez domieszek

Czystość: Czysty min. 99,5%

Wzór chemiczny: C6H5K3O7 x H2O

Nr CAS: 866-84-2

Nr WE: 212-755-5

Nr index: nie dotyczy

Produkty powiązane