Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

Cytrynian Potasu - Potas 250g

5902409414554

Nowy produkt

Biomus

Cytrynian potasu 250g

Dystrybutor: Biomus

Dostępne opakowania: 100g, 250g, 500g, 1kg

Więcej szczegółów

13,01 zł

52,03 zł za kg

Więcej informacji

Cytrynian potasu zastosowanie

Cytrynian potasu to przede wszystkim biała, substancja trwała (w normalnych warunkach). Jest używana w dużej mierze w farmacji, w przemyśle spożywczym (jako dodatek, przedłużający ważność produktu), jednak bardzo istotna jest również w kosmetyce. Dzięki temu, że jest związkiem buforującym, w procesach wiązania jonów metali. Substancja ta może być stosowana przede wszystkim do zmiękczania wody,  jednak może być też dodatkiem do mydeł sodowych i proszków do prania (dzięki swojemu wpływowi na pH). Warto wspomnieć o tym, że dzięki syntezie cytrynianu potasu otrzymuje się wodorowęglan sodu, tak zwaną sodę śnieżną. Substancja ta bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, a po ogrzaniu rozpada się do węglanu sodu. Cytrynian potasu jest stosowany również w garbarstwie, przede wszystkim do zabezpieczenia skóry przed między innymi procesami gnilnymi.

Monohydrat cytrynianu potasu

Nie można zapomnieć również o tym, że jest to substancja, które ogromne zastosowanie ma także w chemii, gdzie w dużej mierze jest używana jako odczynnik analityczny i jako związek do syntez. Bardzo istotną informacją może się okazać to, że produkt nie jest oznaczony jako toksyczny, mimo wszystko w przypadku bezpośredniego kontaktu substancji z oczami, należy dokładnie je przepłukać, podobnie postąpić trzeba w celu nieumyślnego zjedzenia substancji. Wskazane jest żeby przepłukać jamę ustną, a następnie popić obfitą ilością wody. Zaś w przypadku kontaktu substancji ze skórą, należy zmyć związek. W razie jakichkolwiek podrażnień, problemów ze skórą warto zgłosić się do lekarza, który z pewnością udzieli szczegółowej instrukcji postępowania. W przypadku wystąpienia nagłej awarii w postaci pożaru, substancję należy gasić za pomocą dwutlenku węgla, środka gaśniczego, lub po prostu wody. Przy gaszeniu pożaru koniecznie trzeba pamiętać, że jest to substancja, która w przypadku wysokiej temperatury, może produkować toksyczne dla człowieka opary. Przy transporcie i korzystaniu z substancji należy zapewnić wszelkie środki bezpieczeństwa, minimalizujące wpływ substancji na środowisko, warto m. in. zapewnić odpowiednią wentylację, zadbać o to, aby cytrynian potasu nie przedostał się do wody, czy też gleby. Pojemniki z tą substancją powinny być magazynowane pionowo, aby nie dopuścić do wylania się substancji. W zależności od ilości, a przede wszystkim stężenia tego związku, należy zapewnić odzież ochronną w postaci np. rękawic, odpowiednich butów i odzieży.

Cytrynian potasu proszek.

Zazwyczaj substancja ta, jest sprzedawana właśnie w postaci białego proszku, właśnie w tej formie najłatwiej znaleźć go w internecie. W ofercie jest wiele sensownych produktów, choć wielu sprzedawców nie sprzedaje cytrynianu potasu w czystej postaci. W większości jest to po prostu mieszanka kilku innych związków, w której cytrynian sodu czasami stanowi mniejszość. Proszek w postaci cytrynianu potasu pozwoli też na utrzymanie odpowiedniego pH, dlatego jest bardzo istotny w wielu dziedzinach nauki i przemysłu. Bardzo często jest też używany jako mokry środek gaśniczy.

Dzienna dawka cytrynianu potasu.

Zarówno niedobór, jak i nadmiar cytrynianu potasu może nieść ze sobą poważne konsekwencje. W spożywaniu tej substancji nie należy przekraczać dawki w postaci 2g na dzień oczywiście w postaci suplementu diety.

Charakterystyka:

Nazwa: Cytrynian potasu

Synonimy: tripotassium citrate, cytrynian tripotasu, E332II

Gatunek: Czysty bez domieszek

Czystość: Czysty min. 99,5%

Wzór chemiczny: C6H5K3O7 x H2O

Nr CAS: 866-84-2

Nr WE: 212-755-5

Nr index: nie dotyczy

Opinie

Napisz opinię

Cytrynian Potasu - Potas 250g

Cytrynian Potasu - Potas 250g

Cytrynian potasu 250g

Dystrybutor: Biomus

Dostępne opakowania: 100g, 250g, 500g, 1kg

Produkty powiązane

potas, cytrynian potasu cena, cytrynian potasu gdzie kupić, cytrynian potasu biomus

30 innych produktów w tej samej kategorii: