Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

DMSO Dimetylosulfotlenek 500ml Biomus

5902409410839

Nowy produkt

Biomus

Dystrybutor: Biomus

Nazwa:     Dimetylosulfotlenek
Synonimy:     DMSO, dimetylu sulfotlenek, dimethyl sulfoxide, metylosulfotlenek, metylosulfinylometan,
Gatunek:     Czysty
Czystość:     Czysty min. 99,9%
Wzór chemiczny:     (CH3)2SO

Dostępne opakowania: 250ml, 500ml, 1L, 5L

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

55,00 zł brutto

110,00 zł za litr

Więcej informacji

Dimetylosulfotlenek DMSO 500 ml

Dimetylosulfotlenek jest to związek organiczny pochodzący z grupy sulfotlenków. Związek jest polarny, co sprawia, że dobrze miesza się z wodą. Może pełnić funkcję rozpuszczalnika związków nieorganicznych. Naturalnie pozyskiwany jest w trakcie wytwarzania papieru z drewna. W niewielkich ilościach znajduje się także w produktach spożywczych takich jak pomidory, mleko, kawa, herbata. DMSO występuje w postaci bezbarwnej, higroskopijnej cieczy o delikatnym zapachu.  

Dimetylosulfotlenek DMSO zastosowanie

Dimetylosulfotlenek ma szerokie zastosowanie chemiczne. Może być wykorzystywany jako rozpuszczalnik, środek czyszczący. Świetnie usuwa powłoki malarskie. Używany jest w chemii analitycznej jako odczynnik lub reagent. Może pełnić funkcje krioprotektanta, czyli substancji chroniącej zamrażany obiekt.

DMSO znajduje również zastosowanie w weterynarii. Stosowany jest jako środek do łagodzenia stanów artretycznych i zapaleń stawów u koni. Wykorzystywany jest przy ranach pooperacyjnych i pourazowych u psów, kotów i koni. Działa łagodząco na oparzenia na skórze zwierząt.

Dimetylosulfotlenek znajduje swoich zwolenników głównie wśród miłośników medycyny alternatywnej. Należy podkreślić, że działanie lecznicze DMSO nie zostało potwierdzone badaniami klinicznymi. Istnieją spekulacje na temat działania hamującego rozwój nowotworów. Takie działanie nie zostało na razie zweryfikowane przez środowisko medyczne.

Dimetylosulfotlenek DMSO dawkowanie

Stosowanie dimetylosulfotlenku w postaci roztworów do picia o różnych stężeniach może być niebezpieczne oraz powodować skutki uboczne. Stężony DMSO jest palny i działa drażniąco na śluzówkę, więc stosowanie go nie jest zalecane.

Dimetylosulfotlenek jest przede wszystkim odczynnikiem o szerokim zastosowaniu w przemyśle chemicznym. Świetnie sprawdza się w chemii analitycznej i organicznej jako rozpuszczalnik i reagent. Działanie medyczne nie zostało potwierdzone i należy być ostrożnym przy stosowaniu preparatów zawierających DMSO, a ich użycie warto skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. 

Stosowanie naturalnego DMSO o najwyższym stężeniu 99,9% zawsze wymaga połączenia z wodą. DMSO jest stosowane w różnych stężeniach: od 1% do 90%, w zależności od potrzeb.

Szczegółowe informacje o stosowaniu DMSO można uzyskać na rożnego rodzaju forach internetowych, u specjalistów z dziedziny medycyny niekonwencjonalnej oraz literaturze m.in. książce pt. DMSO naturalny środek przeciwzapalny i przeciwbólowy, dostępnej w sklepie.

Informacja dotycząca opakowania:

Informujemy że DMSO jest pakowane przez firmę Biomus w opakowania HDPE z tworzywa sztucznego przystosowanego oraz dedykowanego dla tej substancji i nie wchodzi w reakcję z DMSO.

Dodatkowo posiadamy w swojej ofercie DMSO w butelce szklanej


Informacja dotycząca specyficznej właściwości substancji:

Czysty (100%) DMSO w temperaturze pokojowej jest płynem zaś w temperaturze DODATNIEJ poniżej PLUS 19 stopni C DMSO krystalizuje i wygląda jak lód. Właściwość ta świadczy o wysokiej czystości DMSO i nie wpływa na właściwości preparatu. Podczas krystalizacji radykalnie zmienia się objętość preparatu do około 70% pierwotnej objętości.

Opinie

Napisz opinię

DMSO Dimetylosulfotlenek 500ml Biomus

DMSO Dimetylosulfotlenek 500ml Biomus

Dystrybutor: Biomus

Nazwa:     Dimetylosulfotlenek
Synonimy:     DMSO, dimetylu sulfotlenek, dimethyl sulfoxide, metylosulfotlenek, metylosulfinylometan,
Gatunek:     Czysty
Czystość:     Czysty min. 99,9%
Wzór chemiczny:     (CH3)2SO

Dostępne opakowania: 250ml, 500ml, 1L, 5L

Produkty powiązane

dmso dawkowanie, dmso, aloes, dmso gdzie kupic, dmso właściwości, dmso cena, dmso zastosowanie, dmso do picia

30 innych produktów w tej samej kategorii: