Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

DMSO Dimetylosulfotlenek 5L

5902409410846

Nowy produkt

Biomus

Dystrybutor: Biomus

Nazwa:     Dimetylosulfotlenek
Synonimy:     DMSO, dimetylu sulfotlenek, dimethyl sulfoxide, metylosulfotlenek, metylosulfinylometan,
Gatunek:     Czysty
Czystość:     Czysty min. 99,9%
Wzór chemiczny:     (CH3)2SO

Dostępne opakowania: 250ml, 500ml, 1L, 5L

Więcej szczegółów

260,16 zł

52,03 zł za litr

Więcej informacji

DMSO Dimetylosulfotlenek 5L

Organiczny związek chemiczny, swego czasu szeroko promowany jako posiadający rzekome właściwości lecznicze, do dziś wykorzystywany w niektórych gałęziach medycyny oraz przede wszystkim w przemyśle. Nazwa nie jest zbyt łatwa do wymówienia (dimetylosulfotlenek), dlatego najczęściej można usłyszeć prosty skrót: DMSO. Czym charakteryzuje się ten związek i jakie praktyczne zastosowania można dla niego znaleźć?

DMSO to związek zaliczany do grupy sulfotlenków, wyglądem przypominający higroskopijną, bezbarwna ciecz lub kryształy. Jego właściwości zostały opisane w Niemczech w XIX w. Początkowo pojawił się jako produkt uboczny, który powstał w wyniku poszukiwań tańszej metody pozyskiwania papieru. Jest łatwo mieszalny z wodą i wykazuje właściwości bardzo przydatne w dalszej, przemysłowej obróbce. Dimetylosulfotlenek toleruje obecność związków silnie zasadowych. Charakteryzuje się też wysoką temperaturą wrzenia (189 stopni Celsjusza), jeśli zaś chodzi o jego odparowanie, odbywa się ono dość powoli.

 Substancja nie jest klasyfikowana jako niebezpieczna według kryteriów systemu GHS.

DMSO dimetylosulfotlenek działanie

Omawiany związek siarki, odkryty  a terenie Niemiec pod koniec XIX wieku, może służyć jako organiczny rozpuszczalnik związków nieorganicznych. Dla przykładu, DMSO łatwo rozpuści chlorek sodu (NaCl). Chociaż w niektórych kręgach wykorzystuje się omawiany związek w medycynie naturalnej, autorzy wielu specjalistycznych opracowań wskazują, że nie da się jednoznacznie wykazać, czy dimetylosulfotlenek ma działanie rakotwórcze. Z tego względu zdecydowanie odradzono przyjmowanie go doustne przez ludzi.

DMSO dimetylosulfotlenek zastosowanie

Chociaż związek pochodzący z grupy sulfotlenków nie ma właściwości medycznych, istnieje szereg jego zastosowań. Używany jest jako rozczynnik analityczny w aplikacjach laboratoryjnych. W podobnym środowisku stosuje się DMSO jako rozpuszczalnik. Ponieważ jego toksyczność jest na stale niskim poziomie, bardzo dobrze sprawdza się w reakcjach chemicznych  jest stabilny. Inne zastosowania biologiczne i medyczne związane są z właściwościami związku siarki. Stosowany jest jako krioprotektant - powoduje obniżenie temperatury zeszklenia obiektu poddawanego krioterapii, na przykład tkanek. Omawiane właściwości zostały po raz pierwszy wykorzystane w 1959 roku. Użyto wtedy DMSO jako środka chroniącego czerwone krwinki przed zamarzaniem.
Jak widać, DMSO ma bardzo ciekawą budowę chemiczną oraz rozliczne zastosowania w przemyśle, medycynie i biologii. To związek wykorzystywany niemal w każdym laboratorium, bezpieczny dla człowieka i łatwy do wykorzystania.

Stosowanie DMSO

Stosowanie naturalnego DMSO o najwyższym stężeniu 99,9% zawsze wymaga połączenia z wodą. DMSO jest stosowane w różnych stężeniach: od 1% do 90%, w zależności od potrzeb.
Szczegółowe informacje o stosowaniu DMSO można uzyskać na rożnego rodzaju forach internetowych, u specjalistów z dziedziny medycyny niekonwencjonalnej oraz literaturze m.in. książce pt. DMSO naturalny środek przeciwzapalny i przeciwbólowy, dostępnej w sklepie.

Informacja dotycząca opakowania:


Informujemy że DMSO jest pakowane przez firmę Biomus w opakowania HDPE z tworzywa sztucznego przystosowanego oraz dedykowanego dla tej substancji i nie wchodzi w reakcję z DMSO.

Dodatkowo posiadamy w swojej ofercie DMSO w butelce szklanej


Informacja dotycząca specyficznej właściwości substancji:


Czysty (100%) DMSO w temperaturze pokojowej jest płynem zaś w temperaturze DODATNIEJ poniżej PLUS 19 stopni C DMSO krystalizuje i wygląda jak lód. Właściwość ta świadczy o wysokiej czystości DMSO i nie wpływa na właściwości preparatu. Podczas krystalizacji radykalnie zmienia się objętość preparatu do około 70% pierwotnej objętości.

Opinie

Napisz opinię

DMSO Dimetylosulfotlenek 5L

DMSO Dimetylosulfotlenek 5L

Dystrybutor: Biomus

Nazwa:     Dimetylosulfotlenek
Synonimy:     DMSO, dimetylu sulfotlenek, dimethyl sulfoxide, metylosulfotlenek, metylosulfinylometan,
Gatunek:     Czysty
Czystość:     Czysty min. 99,9%
Wzór chemiczny:     (CH3)2SO

Dostępne opakowania: 250ml, 500ml, 1L, 5L

Produkty powiązane

dmso dawkowanie, dmso, aloes, dmso gdzie kupic, dmso właściwości, dmso cena, dmso zastosowanie, dmso do picia

30 innych produktów w tej samej kategorii: