Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

DMSO Dimetylosulfotlenek 5L Biomus

5902409410846

Nowy produkt

Biomus

Dystrybutor: Biomus

Nazwa:     Dimetylosulfotlenek
Synonimy:     DMSO, dimetylu sulfotlenek, dimethyl sulfoxide, metylosulfotlenek, metylosulfinylometan,
Gatunek:     Czysty
Czystość:     Czysty min. 99,9%
Wzór chemiczny:     (CH3)2SO

Dostępne opakowania: 250ml, 500ml, 1L, 5L

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

317,07 zł

63,41 zł za litr

Więcej informacji

DMSO Dimetylosulfotlenek 5L

Organiczny związek chemiczny, swego czasu szeroko promowany jako posiadający rzekome właściwości lecznicze, do dziś wykorzystywany w niektórych gałęziach medycyny oraz przede wszystkim w przemyśle. Nazwa nie jest zbyt łatwa do wymówienia (dimetylosulfotlenek), dlatego najczęściej można usłyszeć prosty skrót: DMSO. Czym charakteryzuje się ten związek i jakie praktyczne zastosowania można dla niego znaleźć?

DMSO to związek zaliczany do grupy sulfotlenków, wyglądem przypominający higroskopijną, bezbarwna ciecz lub kryształy. Jego właściwości zostały opisane w Niemczech w XIX w. Początkowo pojawił się jako produkt uboczny, który powstał w wyniku poszukiwań tańszej metody pozyskiwania papieru. Jest łatwo mieszalny z wodą i wykazuje właściwości bardzo przydatne w dalszej, przemysłowej obróbce. Dimetylosulfotlenek toleruje obecność związków silnie zasadowych. Charakteryzuje się też wysoką temperaturą wrzenia (189 stopni Celsjusza), jeśli zaś chodzi o jego odparowanie, odbywa się ono dość powoli.

 Substancja nie jest klasyfikowana jako niebezpieczna według kryteriów systemu GHS.

DMSO dimetylosulfotlenek działanie

Omawiany związek siarki, odkryty  a terenie Niemiec pod koniec XIX wieku, może służyć jako organiczny rozpuszczalnik związków nieorganicznych. Dla przykładu, DMSO łatwo rozpuści chlorek sodu (NaCl). Chociaż w niektórych kręgach wykorzystuje się omawiany związek w medycynie naturalnej, autorzy wielu specjalistycznych opracowań wskazują, że nie da się jednoznacznie wykazać, czy dimetylosulfotlenek ma działanie rakotwórcze. Z tego względu zdecydowanie odradzono przyjmowanie go doustne przez ludzi.

DMSO dimetylosulfotlenek zastosowanie

Chociaż związek pochodzący z grupy sulfotlenków nie ma właściwości medycznych, istnieje szereg jego zastosowań. Używany jest jako rozczynnik analityczny w aplikacjach laboratoryjnych. W podobnym środowisku stosuje się DMSO jako rozpuszczalnik. Ponieważ jego toksyczność jest na stale niskim poziomie, bardzo dobrze sprawdza się w reakcjach chemicznych  jest stabilny. Inne zastosowania biologiczne i medyczne związane są z właściwościami związku siarki. Stosowany jest jako krioprotektant - powoduje obniżenie temperatury zeszklenia obiektu poddawanego krioterapii, na przykład tkanek. Omawiane właściwości zostały po raz pierwszy wykorzystane w 1959 roku. Użyto wtedy DMSO jako środka chroniącego czerwone krwinki przed zamarzaniem.
Jak widać, DMSO ma bardzo ciekawą budowę chemiczną oraz rozliczne zastosowania w przemyśle, medycynie i biologii. To związek wykorzystywany niemal w każdym laboratorium, bezpieczny dla człowieka i łatwy do wykorzystania.

Stosowanie DMSO

Stosowanie naturalnego DMSO o najwyższym stężeniu 99,9% zawsze wymaga połączenia z wodą. DMSO jest stosowane w różnych stężeniach: od 1% do 90%, w zależności od potrzeb.
Szczegółowe informacje o stosowaniu DMSO można uzyskać na rożnego rodzaju forach internetowych, u specjalistów z dziedziny medycyny niekonwencjonalnej oraz literaturze m.in. książce pt. DMSO naturalny środek przeciwzapalny i przeciwbólowy, dostępnej w sklepie.

Informacja dotycząca opakowania:


Informujemy że DMSO jest pakowane przez firmę Biomus w opakowania HDPE z tworzywa sztucznego przystosowanego oraz dedykowanego dla tej substancji i nie wchodzi w reakcję z DMSO.

Dodatkowo posiadamy w swojej ofercie DMSO w butelce szklanej


Informacja dotycząca specyficznej właściwości substancji:


Czysty (100%) DMSO w temperaturze pokojowej jest płynem zaś w temperaturze DODATNIEJ poniżej PLUS 19 stopni C DMSO krystalizuje i wygląda jak lód. Właściwość ta świadczy o wysokiej czystości DMSO i nie wpływa na właściwości preparatu. Podczas krystalizacji radykalnie zmienia się objętość preparatu do około 70% pierwotnej objętości.

Opinie

Napisz opinię

DMSO Dimetylosulfotlenek 5L Biomus

DMSO Dimetylosulfotlenek 5L Biomus

Dystrybutor: Biomus

Nazwa:     Dimetylosulfotlenek
Synonimy:     DMSO, dimetylu sulfotlenek, dimethyl sulfoxide, metylosulfotlenek, metylosulfinylometan,
Gatunek:     Czysty
Czystość:     Czysty min. 99,9%
Wzór chemiczny:     (CH3)2SO

Dostępne opakowania: 250ml, 500ml, 1L, 5L

Produkty powiązane

dmso dawkowanie, dmso, aloes, dmso gdzie kupic, dmso właściwości, dmso cena, dmso zastosowanie, dmso do picia

30 innych produktów w tej samej kategorii: