Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Nowe produkty

Informacja

 • PayPo

PShowBlog Kategorie

Esencja octowa czysta E260 - Ocet r-r 80% 5L

5902409410976

Nowy produkt

Biomus

Esencja octowa czysta E260 - Ocet r-r 80%

Dystrybutor: Biomus

Pojemność netto: 5L

Dostępne opakowania: 500ml, 1L, 5L

Więcej szczegółów

Dostawa za darmo
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
Kurier DHL Kurier DHL Czas dostawy 1-2 dni Za darmo!
Kurier DHL Pobranie Kurier DHL Pobranie Czas dostawy 1-2 dni Za darmo!

72,36 zł

14,47 zł za litr

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

Esencja octowa czysta E260 - Ocet r-r 80% 5L

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Więcej informacji

Kwas octowy (odmiennie kwas etanowy, kwas metanokarboksylowy) to związek chemiczny należący do grupy kwasów karboksylowych. Jego wzór chemiczny to C2H4O2. W czystej formie jest bezbarwną, żrącą oraz łatwo krzepnącą mieszanką o ostrym smaku oraz typowym zapachu octu. Niezwykle dobrze rozpuszcza się w wodzie, wydzielając jednocześnie ciepło. Jego temperatura topnienia to 16,7 st. C, natomiast temperatura wrzenia 117-118 st. C. Stężony kwas octowy poniżej temperatury 17 st. C tworzy krystaliczne ciało stałe, więc określany jest lodowatym kwasem octowym.

Kwas octowy 80% zastosowanie

Zastosowanie kwasu octowego jest niezwykle wszechstronne. Stosuje się go w przemyśle, natomiast też w syntezie chemicznej. Dzięki niemu możemy osiągnąć pozostałe bazy. Własne wykorzystanie znajduje także w kosmetyce. Stosowany jest jako regulator pH. W przemyśle spożywczym kwas octowy stosowany jest do produkcji przypraw, serów topionych, sałatek, sosów. Z kolei przemysł odzieżowy stosuje kwas octowy do malowania dzianin. To dzięki niemu możliwe jest także uzyskanie sztucznego jedwabiu. Na podstawie kwasu octowego tworzy się też środki czystości. Kwas octowy niezwykle chętnie stosowany jest też w sektorze kosmetycznym. Może być on elementem kosmetyków o wartościach łagodzących np. oparzenia lub ugryzienia robaków. Przyczynia się do przyspieszenia gojenia stanów zapalnych np. opryszczki. W medycynie stosowany jest z kolei przy leczeniu grzybicy, bólu głowy, gardła. Często uważa się, iż kwas octowy nie jest najlepszą substancją do jedzenia

E260 kwas octowy

E260, jak sama nazwa sugeruje, jest na liście E. Są to wszelkie dodatki syntetyczne dołączane do żywności zatwierdzone w krajach Unii Europejskiej. E260, inaczej kwas octowy, jest środkiem konserwującym. W grupie konserwantów możemy odnaleźć także: benzoesan sodu, benzoesan potasu lub benzoesan wapnia. Przedłużają one odporność oraz wydłużają termin przydatności do jedzenia wszystkich artykułów konsumpcyjnych. Ich celem jest zapobieganie namnażania się bakterii lub grzybów. Kwas octowy w czystej formie jest bardzo żrący. Przejawia właściwości higroskopijne, inaczej wchłania wilgotność z powietrza. Po otwarciu zbiornika z kwasem octowym w mokrym pomieszczeniu możemy zobaczyć, iż ścianki pudełka rozpoczyna pokrywać szron.

Esencja octowa gdzie kupić

Wszystko jest zależne od tego, jakie natężenie będzie nam potrzebne. Jeżeli poszukujemy esencji octowej o niskim natężeniu, to zapewne znajdziemy ją w każdym sklepie spożywczym. Ten właśnie typ, znajduje się w zdecydowanej w większości kuchni. Jeżeli poszukujemy esencji octowej o większym natężeniu, to już będziemy się musieli rozejrzeć w specjalistycznym sklepie. Jeżeli potrzebna jest nam esencja do wykorzystania w celach spożywczych, to warto zdecydować się na jabłkową, ponieważ jest ona uważana za najzdrowszą. Dlaczego? Wszystko, dzięki pektynom, jakie znajdziemy w jej składzie. Jeżeli poszukujemy esencji octowej w formie środków czystości, to koniecznie będziemy się musieli rozejrzeć w sklepach, które dysponują tego typu asortymentem.

Charakterystyka:

Nazwa: kwas octowy

Synonimy: kwas etanowy, kwas metanokarboksylowy, Acetic acid

Gatunek: Czysty

Czystość: Czysty 80%

Wzór chemiczny: C2H4O2, CH3COOH

Nr CAS: 64-19-7

Nr WE: 200-580-7

Nr index: 607-002-00-6

Niebezpieczeństwo

Zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia (H):

H226 Łatwopalna ciecz i pary.
H314 Powoduje poważne oparzenia skóry oraz uszkodzenia oczu.

Zwroty wskazujące środki ostrożności:

P210 Przechowywać z dala od źródeł ciepła, gorących powierzchni, iskrzenia, otwartego ognia i innych źródeł zapłonu. Palenie wzbronione.
P280 Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy.
P303+361+353 W PRZYPADKU KONTATKU ZE SKÓRĄ (lub z włosami): Natychmiast zdjąć całą zanieczyszczoną odzież. Spłukać skórę pod strumieniem wody/prysznicem.
P305+351+338 W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać.
P310 Natychmiast skontaktować się z OŚRODKIEM ZATRUĆ lub lekarzem.
P403+235 Przechowywać w dobrze wentylowanym miejscu. Przechowywać w chłodnym miejscu.

 • Opinie
 • Oceń 
  2021-08-31

  Esencja octowa 80%

  Polecam do zwalczania chwastów. Działa cuda, oczywiście mniejszym stężeniu.

   Napisz opinię

   Esencja octowa czysta E260 - Ocet r-r 80% 5L

   Esencja octowa czysta E260 - Ocet r-r 80% 5L

   Esencja octowa czysta E260 - Ocet r-r 80%

   Dystrybutor: Biomus

   Pojemność netto: 5L

   Dostępne opakowania: 500ml, 1L, 5L

   Produkty powiązane

   No entries yet.