Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

PShowBlog Kategorie

Obniżka!

-10%

Esencja octowa czysta E260 - Ocet r-r 80% Zobacz większe

Esencja octowa czysta E260 - Ocet r-r 80% 1L

5902409410945

Nowy produkt

Biomus

Esencja octowa czysta E260 - Ocet r-r 80%

Dystrybutor: Biomus

Pojemność netto: 1L

Dostępne opakowania: 500ml, 1L, 5L

Więcej szczegółów

Dostawa już od 16,00 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
Kurier DHL Kurier DHL Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł
Kurier DHL Pobranie Kurier DHL Pobranie Czas dostawy 1-2 dni 20,00 zł

17,91 zł brutto

19,90 zł brutto

17,91 zł za litr

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

Esencja octowa czysta E260 - Ocet r-r 80% 1L

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Więcej informacji

Kwas octowy to nazwa zwyczajowa kwasu etanowego, jaki jest substancją chemiczną kwalifikowaną do związków nierozerwalnych. W swojej czystej formie (w temperaturze pokojowej) jest bezbarwną mieszanką o ostrym, nieprzyjemnym, drażniącym oraz typowym zapachu. Jest substancją o właściwościach higroskopijnych, co znaczy, iż pochłania wilgotność z powietrza. Kwas octowy przeważnie wykorzystywany jest w formie rozcieńczonej. We współzależności od natężenia wykorzystuje się zwyczajowe nazwy jego roztworów.

Esencja octowa zastosowanie

Zastosowanie esencji octowej jest niezwykle wszechstronne. Stosuje się jej w przemyśle, natomiast też w syntezie chemicznej. Dzięki niej możemy osiągnąć pozostałe substancje. Własne wykorzystanie znajduje także w kosmetyce. Stosowana jest jako regulator pH. W przemyśle spożywczym esencja octowa stosowana jest do produkcji marynat, serów topionych, sałatek, sosów. Z kolei przemysł odzieżowy stosuje esencję octową do malowania tkanin. To dzięki niej możliwe jest także uzyskanie sztucznego jedwabiu. Na podstawie esencji octowej tworzy się też środki czystości. Kwas octowy ma właściwości konserwujące, więc przemysł spożywczy stosuje ową podstawę do przedłużania odporności artykułów. Oznaczony jest międzynarodowym znakiem E260, zatwierdzonym w Unii Europejskiej. Przechowuje żywność oraz przeciwdziała namnażaniu się grzybów i bakterii, przedłużając jej wytrzymałość. Dodatkowo ocet wykorzystuje się do produkcji przeróżnego typu przypraw oraz do nadawania potrawom smaku. Do bezpośredniego jedzenia stosuje się kwasu octowego w postaci octu o natężeniu od 6 do 10 proc. To ocet spirytusowy, winny, jabłkowy, ryżowy oraz pozostałe.

Esencja octowa

Esencja octowa (kwas etanowy) to chemiczny związek organiczny o wzorze CH3COOH. Esencja octowa w małym natężeniu mającym 6 czy 10 proc. jest niezwykle dobrze wszystkim znana jako ocet spirytusowy. Esencja octowa jest bezbarwną cieczą, jaka odpowiednio rozpuszcza się w wodzie. Jest higroskopijna, co znaczy, iż pochłania wilgotność z otoczenia. Ma kwaśny smak. Zapach esencji octowej jest niezwykle charakterystyczny oraz nieprzyjemny. Jej wdychanie powoduje drażnienie błon śluzowych. W dużym natężeniu esencja octowa jest żrąca.

Kwas octowy właściwości

Kwas octowy to substancja żrąca, bezbarwna o typowym, octowym zapachu. Ma wysoką temperaturę wrzenia oraz nie jest wytrzymały na zimno. Już w 16 stopniach Celsjusza zamarza, tworząc typowe sople. To dlatego wzięła się alternatywna nazwa kwasu octowego – kwas octowy lodowaty. Kwas octowy ma wartości mocno higroskopijne, inaczej wchłaniające wilgotność. Otwierając naczynie z kwasem w pomieszczeniu sprawimy, iż powietrze stanie się chłodniejsze oraz bardziej suche. Kwas jest wykorzystywany od wieków, bowiem w naturalny sposób występuje on na skutek funkcjonowania bakterii kwasu octowego. Rozrzedzona odmiana kwasu octowego, inaczej ocet, jest artykułem powstającym podczas procesu fermentacji z alkoholu etylowego. W związku z tym ocet może być niepożądanym artykułem pojawiającym się w trakcie produkcji piwa czy wina.

Charakterystyka:

Nazwa: kwas octowy

Synonimy: kwas etanowy, kwas metanokarboksylowy, Acetic acid

Gatunek: Czysty

Czystość: Czysty 80%

Wzór chemiczny: C2H4O2, CH3COOH

Nr CAS: 64-19-7

Nr WE: 200-580-7

Nr index: 607-002-00-6

Niebezpieczeństwo

Zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia (H):

H226 Łatwopalna ciecz i pary.
H314 Powoduje poważne oparzenia skóry oraz uszkodzenia oczu.

Zwroty wskazujące środki ostrożności:

P210 Przechowywać z dala od źródeł ciepła, gorących powierzchni, iskrzenia, otwartego ognia i innych źródeł zapłonu. Palenie wzbronione.
P280 Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy.
P303+361+353 W PRZYPADKU KONTATKU ZE SKÓRĄ (lub z włosami): Natychmiast zdjąć całą zanieczyszczoną odzież. Spłukać skórę pod strumieniem wody/prysznicem.
P305+351+338 W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać.
P310 Natychmiast skontaktować się z OŚRODKIEM ZATRUĆ lub lekarzem.
P403+235 Przechowywać w dobrze wentylowanym miejscu. Przechowywać w chłodnym miejscu.

Produkty powiązane

No entries yet.