Promocje

Nowe produkty

Informacja

 • PayPo

Gliceryna Roślinna Farmaceutyczna

Nowy produkt

Biomus

Dystrybutor: Biomus

Gatunek: Czysty farmaceutyczny

Czystość: Czysty min. 99,5% Ph EUR./USP

Więcej szczegółów

12,93 zł

 • 500 g
 • 1 kg
 • 5 kg

Więcej informacji

Gliceryna roślinna gatunek czysty farmaceutyczny min. 99,5%

Gliceryna roślinna - organiczny związek chemiczny z grupy alkoholi cukrowych, dobrze rozpuszcza się w wodzie i tłuszczach. Gliceryna ma szerokie zastosowanie w kosmetyce, farmaceutyce, przemyśle spożywczym oraz skórzanym oraz jako składnik e-papierosów.

Zastosowanie gliceryny roślinnej

Gliceryna jest stosowana w produkcji kosmetyków nawilżających m.in. mydeł, kremów, balsamów i pomadek. Stosowana jest w przemyśle farmaceutycznym np. w produkcji maści oraz przy produkcji materiałów skórzanych, barwników, płynów hamulcowych i chłodniczych. Gliceryna jest składnikiem płynów ( baz ) w E – pap.. oraz składnikiem suplementów diety dla sportowców. W produktach spożywczych jest substancją wiążącą, emulgującą, rozpuszczającą oraz utrzymująca wilgoć. Na opakowaniach produktów znajduje się pod symbolem E422 zwłaszcza w wyrobach czekoladowych oraz produktach z dodatkiem suszonych owoców oraz gum do życia.

Gliceryna roślinna w kosmetyce.

- ma właściwości zbliżone do o wiele bardziej droższego kwasu hialuronowego; umożliwia wiązanie w naskórku wody,

- zapewnia odpowiednie nawilżenie skóry,

- wzmacnia odporność skóry na działanie wolny rodników,

- łagodzi podrażnienia i stany zapalne naskórka,

- poprawia elastyczność skóry i wygładza zmarszczki,

- redukuje szorstkość skóry na łokciach i kolanach oraz łagodzi nadmierne rogowacenie skóry stóp,

- wzmacnia słabe włosy i chroni przed wypadaniem.

Nie powinno się stosować gliceryny w postaci czystej bezpośrednio na skórę, ponieważ zamiast nawilżyć naskórek może doprowadzić do utraty wody w warstwach skóry. Glicerynę zaleca się łączyć z kwasami tłuszczowymi oraz gotowymi kosmetykami np. z odżywką do włosów, balsamem do ciała. Lecytyna stanowi świetne połączenie z gliceryną roślinną, obie substancje chronią przed wysuszeniem i stanowią barierę ochronną dla skóry przed czynnikami zewnętrznymi.

Kilka zastosowań gliceryny roślinnej w domu.

Czyszczenie lustra i okularów. Gliceryna zabezpiecza powierzchnię lustra przed parą wodną w łazience np. podczas gorącej kąpieli. Wystarczy po umyciu lustra przetrzeć je wilgotną szmatką z kilkoma kroplami gliceryny.

Pogromca kurzu. Domowy sposób na kurz, zwłaszcza przy pielęgnacji ciemnych mebli. Wycierając meble dodaj niewielką ilość gliceryny do wody i ściereczką wyczyść mebel. Gliceryna dokładnie zbierze kurz, nie pozostawi smug.

Nabłyszczy buty. Gliceryna jest wykorzystywana do pielęgnacji kaloszy bądź sandałów oraz wszelkich akcesoriów wykonanych z gumy. Dodatkowo nadaje im elastyczność.

Naturalny zmiękczacz do tkanin. Zabezpiecza i utrzymuje miękkość naszych ulubionych ubrań, zwłaszcza wełnianych swetrów. Do płukania rzeczy trzeba dodać łyżkę gliceryny. 

Pielęgnacja przedmiotów szklanych:  gliceryna dodana do wody, którą myjemy okna, szyby w samochodzie, lustra oraz wszelkie przedmioty szklane nadaje połysk.  Gliceryna, także utrudnia osadzanie się brudu na powierzchni szklanej. Gliceryna przeciwdziała parowaniu zimą okularów oraz luster.  Kilka kropel gliceryny wystarczy do przetarcia lustra kub okularów. 

Charakterystyka:

Nazwa: Gliceryna roślinna

Synonimy: Glicerol, łac. Glycerolum, propanotriol

Gatunek: Czysty farmaceutyczny, wysokogatunkowa

Czystość: Czysty min. 99,5% Ph Eur./USP

Wzór chemiczny: C3H8O3

Nr CAS: 56-81-5

Nr WE: 200-289-5

Kolor: czysta, klarowna, bezbarwna

 • Opinie
 • Napisz opinię

  Gliceryna Roślinna Farmaceutyczna

  Gliceryna Roślinna Farmaceutyczna

  Dystrybutor: Biomus

  Gatunek: Czysty farmaceutyczny

  Czystość: Czysty min. 99,5% Ph EUR./USP

  Produkty powiązane

  warroza, gliceryna, gliceryna roślinna cena, gliceryna roślinna biomus, gliceryna roślinna gdzie kupić, gliceryna roślinna zastosowanie, gliceryna farmaceutyczna, gliceryna roślinna farmaceutyczn

  30 innych produktów w tej samej kategorii:

  Śledź nas na Facebooku