Promocje

Nowe produkty

Informacja

 • PayPo

Glikol Propylenowy gat. czysty

Nowy produkt

Biomus

Dystrybutor: Biomus

Gatunek: Czysty

Czystość: Czysty 99,9%

Więcej szczegółów

16,00 zł brutto

 • 500 ml
 • 1 L
 • 5 L

Więcej informacji

Glikol propylenowy gatunek czysty 99,9%

Glikol propylenowy – organiczny związek z grupy alkoholi. Ma konsystencję oleistej cieczy, bezbarwnej i bezwonnej o słodkim smaku i wysokiej lepkości. Nie jest toksyczny w odróżnieniu od glikolu etylowego. Znajduje liczne zastosowania w przemyśle spożywczym, chemicznym, kosmetycznym oraz medycynie i farmacji.

Glikol propylenowy w aptece

Glikol propylenowy znajduje się w niektórych lekach, w których jest bazą. Glikol jest płynem, ułatwiającym rozpuszczanie się substancji leczniczych, takich które nie rozpuszczają się np. w wodzie. Nie wchodzi w rekcję z środkami aktywnymi oraz jest uznany za bezpieczny. Najczęściej glikol propylenowy jest składnikiem syropów oraz maści.

Glikol propylenowy w kosmetyce.

Glikol propylenowy wykorzystywany jest do produkcji szerokiej gamy produktów kosmetycznych. Glikol propylenowy dodawany jest do płynów do płukania jamy ustnej oraz past do zębów, dezodorantów w sztyftach. Jest jednym ze składników peelingów z kwasami AHA oraz nośnikiem zapachów w olejkach do masażu i olejkach zapachowych. W przemyśle kosmetycznym jest ceniony za właściwości zwiększenia nawilżenia skóry oraz przeciwdziałania rogowaceniu naskórka i możliwości usunięcia przebarwień i blizn na skórze. Glikol propylenowy zwiększa wchłanianie substancji odżywczych w głąb skóry. W kosmetyce glikol propylenowy jest wykorzystywany w maksymalnym stężeniu 50 %.

Glikol propylenowy w przemyśle spożywczym.

Wykorzystywany jest masowo w produkcji artykułów spożywczych. W produktach żywnościowych można go znaleźć pod oznaczeniem E1520. Jest znanym konserwantem lub emulgatorem oraz jednym ze składników aromatów i barwników.

Glikol propylenowy w instalacjach solarnych.

Glikol jest substancją chemiczną wykorzystywaną w instalacjach solarnych jako czynnik grzewczy. To za jego sprawą dochodzi do przekazywania ciepła z układu solarnego zamontowanego na zewnątrz budynku do instalacji c.w.u. Glikol odznacza się dobrymi parametrami fizyko - chemicznymi, dzięki czemu wykazuje dużą odporność na warunki atmosferyczne.

Cechy glikolu propylenowego

Glikol posiada najwyższe ciepło właściwe i przewodność cieplną, które zapewniają wysoką sprawność w czasie pracy układu solarnego. Zapewnia on również skuteczną ochronę przed zamarzaniem w czasie zimowych przymrozków oraz na wysokie temperatury pracy umożliwiające zachowanie właściwości w okresie wieloletniej eksploatacji. Glikol warunkuje także barierę antykorozyjną elementów układu solarnego i niską lepkość dla zachowania niskiego oporu przepływu. Dodatkowo jest to preparat w pełni biodegradowalny, co pozytywnie oddziałuje na środowisko naturalne.

Szkodliwość glikolu propylenowego

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała glikol za surowiec bezpieczny.

Charakterystyka:

Nazwa: Glikol propylenowy

Synonimy: Glikol monopropylenowy, 1.2-propanodiol, propylene glycol

Gatunek: Czysty wysokogatunkowy

Czystość: Czysty min.99,5% Ph Eur./USP

Wzór chemiczny: C3H8O2

Nr CAS: 57-55-6

Nr WE: 200-338-0

Nr index: nie dotyczy

Wygląd: klarowny, bezbarwny, wysokiej jakości

 • Opinie
 • Napisz opinię

  Glikol Propylenowy gat. czysty

  Glikol Propylenowy gat. czysty

  Dystrybutor: Biomus

  Gatunek: Czysty

  Czystość: Czysty 99,9%

  Produkty powiązane

  glikol, glikol propylenowy, glikol propylenowy cena, glikol propylenowy gdzie kupić

  30 innych produktów w tej samej kategorii:

  Śledź nas na Facebooku