Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Nowe produkty

Informacja

 • PayPo

PShowBlog Kategorie

Glikol Propylenowy gat. czysty 5L

5902409411188

Nowy produkt

Biomus

Glikol Propylenowy

Dystrybutor: Biomus

Gatunek: Czysty

Czystość: Czysty min.99,5% Ph Eur./USP

Dostępne opakowania: 500ml, 1L, 5L

Więcej szczegółów

Dostawa za darmo
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
Kurier DHL Kurier DHL Czas dostawy 1-2 dni Za darmo!
Kurier DHL Pobranie Kurier DHL Pobranie Czas dostawy 1-2 dni Za darmo!

Powiązane

129,27 zł

25,85 zł za litr

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

Glikol Propylenowy gat. czysty 5L

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Więcej informacji

Glikol propylenowy 5L

Glikol propylenowy jest substancją, której powstanie wynika z rafinowania produktów naftowych. Glikol propylenowy 5L to substancja płynna o lepkiej konsystencji, bezbarwnej i bezwonnej strukturze. Posiada lekko słodkawy smak.

Substancja stosowana jest jako rozpuszczalnik wielu rodzajów aldehydów, estrów i kwasów. Stosowana jest także w celu rozpuszczania alkoholi jednowodorotlenowych. Oprócz tego wysoka zdolność wchłaniania i zatrzymywania wilgoci, właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze, oraz możliwości sterylizacyjne i konserwacyjne spowodowały, iż glikol propylenowy posiada szerokie zastosowanie przemysłowe i spożywcze.

Glikol propylenowy zastosowanie

Większość produkowanego na świecie glikolu propylenowego wykorzystywana jest jako surowiec chemiczny do produkcji nienasyconych żywic poliestrowych. Glikol propylenowy 5L reaguje z mieszaninami nienasyconych bezwodników maleinowych i kwasu izoftalowego, tworząc tzw. kopolimer, stosowany w wytwórstwie termoutwardzalnych tworzyw sztucznych.

Glikol propylenowy zastosowanie znajduje także w wyrobach tytoniowych i paszach dla zwierząt. Zastosowania glikolu propylenowego są również ochoczo użytkowane w produkcji środków higieny osobistej i kosmetyków, takich jak balsamy do ciała, szampony, emulsje, pasty, kremy i pomadki. Właściwości glikolu propylenowego związane z przewodzeniem temperatur cieczy pozwalają na zastosowanie go w kompozycjach płynów przeciwoblodzeniowych w samolotach, a także w produkcji płynów niezamarzających do samochodów.

Stosowany jest także w systemach klimatyzacji, wentylacji, ogrzewaniu lokali mieszkalnych, czy w systemach chłodziarek żywnościowych. Ponadto glikol propylenowy jest stosowany także przez producentów farb i lakierów oraz chemii gospodarczej.

Medycyna tradycyjna stosuje glikol propylenowy jako substancję rozpuszczającą. W medycynie użytkowany jest także jako dodatkowy składnik wszelkich leków doustnych i preparatów iniekcyjnych.

Glikol propylenowy – działanie w kontakcie z ludzkim organizmem

Glikol propylenowy ze względu na swoje szerokie zastosowanie spożywcze jest nietoksyczny i bezpieczny w użyciu oraz nie powoduje poważnych skutków ubocznych dla organizmu. Glikol propylenowy powoduje jednak poważne szkody dla organizmu w stężeniach w osoczu przekraczających 1 gram / litr.

Przypadki zatrucia glikolem propylenowym są zwykle związane z niewłaściwym podaniem dożylnym lub przypadkowym połknięciem zbyt dużych ilości glikolu propylenowego. Długotrwały kontakt substancji ze skórą nie powoduje silnych podrażnień. Nierozcieńczony glikol propylenowy może spowodować jednak minimalne podrażnienie oczu, czasami powodując łagodne i okresowe zapalenie spojówek.

Opary glikolu propylenowego mogą podrażniać oczy i górne drogi oddechowe. Wdychanie oparów substancji nie stanowi istotnego zagrożenia dla ludzi, ale długotrwałe przebywanie w ich środowisku może podrażnić drogi oddechowe, doprowadzając do możliwych krwawień. Dożylne podawanie leków zawierających glikol propylenowy może prowadzić do nadciśnienia, bradykardii, zaburzeń rytmu serca, zatrzymania akcji serca, śpiączki hiperosmolarnej, hemolizy. Z tego względu glikol propylenowy nie powinien być spożywany, jako suplement zdrowotny, ani stosowany samodzielnie jako substytut innych środków medycznych.

Glikol propylenowy spożywczy

Glikol propylenowy spożywczy (określany jako E1520) uznawany jest przez światową społeczność naukową za całkowicie bezpieczny dla zdrowia składnik spożywczy. Glikol propylenowy stosowany jest w przyprawach, napojach, zagęszczaczach do dań, wypiekach i konserwach. Substancja ta pomaga dłużej zachować świeżość potraw, utrzymuje wymagany poziom wilgotności, pochłaniając ją z powietrza. Co więcej, substancja stymuluje proces mieszania różnych frakcji produktów, rozpuszcza zapachy i olejki eteryczne.

Glikol propylenowy dodawany jest także do papierosów elektronicznych, gdzie stosowany jest wraz z gliceryną. Dzięki temu powoduje on przyśpieszenie procesu wnikania aromatów nikotynowych do komórek ludzkiego ciała, wzmacniając ich działanie.

Szkodliwość glikolu propylenowego

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała glikol za surowiec bezpieczny.

Charakterystyka:

Nazwa: Glikol propylenowy

Synonimy: Glikol monopropylenowy, 1.2-propanodiol, propylene glycol

Gatunek: Czysty wysokogatunkowy

Czystość: Czysty min.99,5% Ph Eur./USP

Wzór chemiczny: C3H8O2

Nr CAS: 57-55-6

Nr WE: 200-338-0

Nr index: nie dotyczy

Wygląd: klarowny, bezbarwny, wysokiej jakości

 • Opinie
 • Na razie nie dodano żadnej recenzji.

  Napisz opinię

  Glikol Propylenowy gat. czysty 5L

  Glikol Propylenowy gat. czysty 5L

  Glikol Propylenowy

  Dystrybutor: Biomus

  Gatunek: Czysty

  Czystość: Czysty min.99,5% Ph Eur./USP

  Dostępne opakowania: 500ml, 1L, 5L

  Produkty powiązane