Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

Guma arabska

Nowy produkt

Biomus

Guma arabska

Dystrybutor: Biomus

Gatunek: Czysty

Więcej szczegółów

10,90 zł brutto

  • 100 g
  • 250 g
  • 500 g
  • 1 kg

Więcej informacji

Guma arabska

Guma arabska jest twardniejąca na powietrzu substancją roślinną, nazywaną gumą akacjową lub senegalską. Guma arabska jest pozyskiwana z żywicy drzew Acacia Senegal w postaci ciekłej, następnie jest suszona i mielona. Występuję w postaci proszku i w sklepach jest sprzedawana jako surowiec, wykorzystywany w przemyśle. Bardzo powoli rozpuszcza się w wodzie tworząc substancję lepką, gęstą i lekko zasadową. Guma arabska nie rozpuszcza się w olejach, eterze oraz etanolu.

Synonimy: Gummi arabicum, Gummi Acaciae, E414, Gum arabic, acacia gum

Gatunek: Czysty

Czystość: Czysty

Wzór chemiczny: nie dotyczy, produkt naturalny

Nr CAS: 9000-01-5

Nr WE: 232-519-5

Zastosowanie gumy arabskiej

Najprostszym zastosowaniem gumy arabskiej jest użycie jej w formie kleju do papieru.
Guma arabska jest emulgatorem stosowanym w produkcji kosmetyków. W połączeniu z innymi substancjami tworzy matrycę żelową, która chroni produkt przez rozwarstwieniem. W kosmetyce guma arabska jest wykorzystywana do celów nawilżających, ściągających i zmiękczających w stężeniach od 1 do 15 %.


Na opakowaniach produktów spożywczych guma arabska jest oznaczona symbolem E414. Jest doskonałym stabilizatorem, środkiem zagęszczającym i emulgującym. Bardzo często znajduje się w wyrobach cukierniczych, głównie kakaowych i czekoladowych. Guma arabska zapobiega krystalizacji cukru oraz zapewnia odpowiednią konsystencję. Przy produkcji wina jest dodawana w celu uzyskania wyrazistego koloru, a w browarach do uzyskania trwalszej piany.
W farmacji guma arabska jest dodawana do niektórych leków i suplementów. Dotyczy to głównie leków osłonowych.

Szkodliwość gumy arabskiej

Substancja nie jest klasyfikowana jako niebezpieczna wg. kryteriów systemu GHS. Guma arabska jest najstarszą gumą stosowaną przez człowieka. Handel gumą arabską odbywał się już 3 tys. lat temu. Do Europy została przywieziona przez Arabów, stąd jej nazwa, która jest znana do dziś. Guma arabska jest jednym z wielu emulgatorów dopuszczonych przez Unię Europejską.

Opinie

Napisz opinię

Guma arabska

Guma arabska

Guma arabska

Dystrybutor: Biomus

Gatunek: Czysty

guma arabska sklep, guma arabska cena, guma arabska gdzie kupić, guma arabska biała podlaska, arabska

30 innych produktów w tej samej kategorii: