Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

Jabłczan Magnezu 500 g Biomus

5902409416381

Nowy produkt

Biomus

Gatunek: Czysty

Masa Netto: 500g

Więcej szczegółów

Dostawa już od 9,00 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
Orlen Paczka Orlen Paczka Czas dostawy 1-2 dni 9,00 zł
Przesyłka kurierska Przesyłka kurierska Czas dostawy 1-2 dni 14,99 zł
Przesyłka kurierska pobraniowa Przesyłka kurierska pobraniowa Czas dostawy 1-2 dni 19,00 zł
Paczkomaty InPost Paczkomaty InPost Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł

59,90 zł brutto

119,80 zł za 1 kg

Więcej informacji

Jabłczan Magnezu

Magnez jest jednym z kluczowych mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jego niedobory mogą powodować nieprzyjemne dolegliwości, takie jak drażliwość, bolesne skurcze mięśni, drganie powiek lub ciągłe zmęczenie. Ponieważ w dobie szybkiego i złego jedzenia ciężko o magnez w naturalnej postaci, dobrze jest go suplementować. A jedną z jego najlepiej przyswajanych form jest jabłczan magnezu.

Jabłczan magnezu - właściwości

Jabłczan magnezu to nic innego jak połączenie magnezu z kwasem jabłkowym. Według przeprowadzonych badań klinicznych takie połączenie jest jednym z najbardziej korzystnych, ponieważ wpływa na tkankę mięśniową zarówno pobudzająco jak i kojąco. Sam kwas jabłkowy jest składnikiem wielu komórek w organizmie, będąc jednym z enzymów niezbędnych do komórkowej syntezy ATP, co sprawia, że magnez w takim połączeniu wchłania się lepiej i jest bardziej naturalny dla naszego organizmu.

Jabłczan magnezu w proszku

Czysty, bez dodatków jabłczan magnezu z pewnością poprawi kondycję naszych mięśni, usunie nocne skurcze czy wieczną drażliwość. Dodatkowo, wybierając suplement w proszku, mamy pewność, że charakteryzuje się nie tylko wysoką biodostępnością, ale bardzo rzadko powoduje skutki uboczne wynikające z suplementacji magnezu, takie jak biegunka. O chociaż z pewnością poprawne dawkowanie jest łatwiejsze w przypadku kapsułek, należy pamiętać o tym, że dodatki, takie jak właśnie osłonka kapsułek, czy substancja, którą powlekane są tabletki, nie jest bez znaczenia ani dla procesu wchłaniania magnezu, ani dla organizmu. Nic więc dziwnego, że wśród dostępnych na rynków jabłczanów magnezu najczęstszą formą jest właśnie proszek.

Jabłczan magnezu - dawkowanie

Dawkowanie zależy od konkretnego nasycenia konkretnego produktu magnezem. Dzienna dawka referencyjna to nie więcej nić 375 miligram jonów magnezu. W przypadku jabłczanu magnezu w proszku, za tą wartość zwykle odpowiada płaska łyżeczka suplementu, którą należy rozpuścić w wodzie i wypić. Dodatek kwasu jabłkowego ma istotny wpływ na detoksykację organizmu, oraz chroni nerki, które w przypadku nieumyślnego pobrania większej dawki bez problemu poradzą sobie z nadmiarem magnezu i pozwolą na wydalenie go z moczem.

Prawidłowa suplementacja magnezu może znacząco poprawić jakość snu, usunąć drażliwość, zmęczenie i poprawić koncentrację umysłową. Dlatego warto wybrać najlepszy z dostępnych na rynku produktów i sięgnąć po jabłczan magnezu.

Charakterystyka:

Nazwa: Jabłczan magnezu

Synonimy: malat, magnesium malate

Gatunek: Czysty

Czystość: czysty bez domieszek

Wzór chemiczny: MgC4H4O5 x 3H2O

Nr CAS: 6150-86-3

Nr WE: 212-784-3

Nr index: nie dotyczy

Opinie

Napisz opinię

Jabłczan Magnezu 500 g Biomus

Jabłczan Magnezu 500 g Biomus

Gatunek: Czysty

Masa Netto: 500g

Produkty powiązane

magnez, jabłczan magnezu właściwości, jabłczan magnezu w proszku

30 innych produktów w tej samej kategorii: