Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

Wyprzedaż! Kwas cytrynowy 5kg Zobacz większe

Kwas cytrynowy 5kg

5902409411485

Nowy produkt

Biomus

Dystrybutor: Biomus

Więcej szczegółów

121,14 zł

14,47 zł za kg

Więcej informacji

Kwasek cytrynowy 


Kwasek cytrynowy - jest organicznym związkiem chemicznym, otrzymywanym z niedojrzałych owoców cytryn, przez tzw. fermentację cytrynową. W przyrodzie występuje przede wszystkim w owocach cytrusowych, ale również w owocach kiwi, truskawkach, porzeczkach, malinach, borówkach oraz warzywach, również w pomidorach i burakach cukrowych. Kwasek cytrynowy został laboratoryjnie wyizolowany w XVIII w. przez Karla Wilhelma Scheele. W niewielkich ilościach występuje w większości żywych organizmów. Kwas cytrynowy jest nieocenionym środkiem czystości, znajduje wiele zastosowań w gospodarstwie domowym, w przemyśle spożywczym oraz farmaceutycznym.

Środek czyszczący


Bezpieczne czyszczenie zabawek; 3 łyżki kwasku cytrynowego dodać do ciepłej wody (ok. 200 ml). Zwilżoną szmatką przecierać zabawki plastikowe, a później spłukać czystą wodą. Znakomicie czyści oraz działa antyseptycznie i antybakteryjnie, co jest ważne zwłaszcza dla małych dzieci, które zabawki wkładają do buzi.

Osad z herbaty i kawy; 4 łyżeczki kwasku cytrynowego rozpuścić w szklance ciepłej wody. Gąbką nasączoną w roztworze wystarczy przetrzeć zabrudzone naczynia.

Pasta kwaskowa; 2 łyżeczki kwasu cytrynowego połączyć z odrobiną ciepłej wody. Pasta znakomicie czyści kafelki w kuchni oraz łazience. Przywraca biel zszarzałym przedmiotom.

Ekologiczny płyn do płukania tkanin; w 200 ml cieplej wody rozpuścić 5 łyżek kwasu cytrynowego i dodać kilkanaście kropel ulubionego olejku eterycznego np. lawendowego. Płyn dodatkowo chroni pralkę przed gromadzeniem kamienia.

Odkamieniacz; do czajnika napełnionego jedną szklanką wody wystarczy wsypać 2 łyżki kwasku cytrynowego i zagotować wodę. Po 20 minutach wylać wodę i opłukać czajnik.

Czyszczenie piekarnika i mikrofalówki; pastę z kwasku nałożyć na brudne miejsca piekarnika i rozgrzać urządzenie. Po ostygnięciu umyć wnętrze piekarnika. W celu wyczyszczenia mikrofalówki trzeba 3 łyżeczki kwasku rozpuścić w szklance ciepłej wody. Przelać do miseczki i wstawić ją na 3 minuty do mikrofali i przetrzeć wnętrze urządzenia.

Charakterystyka:

Nazwa: Kwas cytrynowy

Synonimy: Citric acid, E330, kwasek cytrynowy

Gatunek: Czysty bez domieszek

Czystość: Czysty 99,9% - kryształki

Wzór chemiczny: C6H8O7

Nr CAS: 5949-29-1

Nr WE: 611-842-9

Nr index: nie dotyczy

Uwaga

Zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia (H):

H319 Działa drażniąco na oczy.

Zwroty wskazujące środki ostrożności:

P264 Dokładnie umyć ręce po użyciu.
P280 Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy.
P305+351+338 W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać.

Opinie

Napisz opinię

Kwas cytrynowy 5kg

Kwas cytrynowy 5kg

Dystrybutor: Biomus

Produkty powiązane

kwasek cytrynowy, kwas cytrynowy, odkamieniacz, płyn do płukania

30 innych produktów w tej samej kategorii: