Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

Lecytyna słonecznikowa 3kg

5902409416909

Nowy produkt

Biomus

Lecytyna słonecznikowa bez GMO 3kg

Dystrybutor: Biomus

Dostępne opakowania: 250g, 500g, 1kg, 3kg

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

129,00 zł brutto

43,00 zł za kg

Więcej informacji

Lecytyna słonecznikowa działanie

Właściwości lecytyny mogą wydłużać czas przydatności do spożycia danego produktu. Lecytyna słonecznikowa jest naturalnym emulgatorem, dzięki czemu może być używana jako polepszacz. Wpływa również korzystnie na efektywniejsze działanie innych polepszaczy. Jej funkcja technologiczna to przede wszystkim- emulgator i nośnik. W przemyśle spożywczym lecytyny stosowane są głównie jako emulgatory, które dzięki swoim właściwościom ułatwiają powstawanie i stabilizację emulsji. Jest ona również przeciwutleniaczem, chroniącym beta karoten zawarty w tłuszczach i regulatorem lepkości. Wykazuje również właściwości zawieszające, spieniające, zwilżające oraz zapobiega rozpryskiwaniu. Dawki lecytyny są uzależnione od jej przeznaczenia i muszą być dobierane indywidualnie do zamierzonego wykorzystania. Jedynie odpowiednie dawkowanie pozwoli na maksymalne wykorzystanie właściwości lecytyny.

Lecytyna słonecznikowa dawkowanie

Lecytyna słonecznikowa cieszy się co raz większą popularnością w kosmetykach, m.in w preparatach do pielęgnacji włosów, przeciwłupieżowych. Jest również obecna w odżywkach do paznokci czy preparatach do demakijaży oraz higieny jamy ustnej. Przyczynia się ona do nawilżania i zmiękczania skóry. Przemysłowo jest stosowana także jako środek antyadhezyjny dla tworzyw sztucznych i smarów silnikowych, środek dyspergujący w tuszach i farbach, środek smarujący w przemyśle gumowym i włókienniczym, środek antykorozyjny czy w benzynie, substancja przeciwdziałająca gumowaniu. Jej zastosowanie jako emulgator jest obecne także w herbicydach, fungicydach, a także nawozach.

Lecytyna słonecznikowa opinie

Lecytynę, aby długo spełniała swoje funkcje należy przechowywać w suchym miejscu, najlepiej chłodnym, w szczelnie zamkniętym pojemniku. Należy ją trzymać z dala od dzieci. Substancja nie jest klasyfikowana jako niebezpieczna wg kryteriów systemu GHS. Nie zawiera również organizmów GMO.  Zastosowanie lecytyny w formie liposomu pozwala podnieść jakość kosmetyków, ponieważ dzięki nim możliwe jest włączenie w ich skład roślinnych ekstraktów i preparatów enzymatycznych, charakteryzujących się większą skutecznością i dłuższym okresem przechowywania.

Charakterystyka:

Nazwa: Lecytyna słonecznikowa

Synonimy: Sunflower lecithin, E322, fosfatydylocholina

Gatunek: Czysty bez GMO

Czystość: Czysta niemodyfikowana genetycznie

Wzór chemiczny: nie dotyczy

Nr CAS: nie dotyczy

Nr WE: nie dotyczy

Nr index: nie dotyczy

Opinie

Napisz opinię

Lecytyna słonecznikowa 3kg

Lecytyna słonecznikowa 3kg

Lecytyna słonecznikowa bez GMO 3kg

Dystrybutor: Biomus

Dostępne opakowania: 250g, 500g, 1kg, 3kg

Produkty powiązane

lecytyna słonecznikowa, lecytyna słonecznikowa bez GMO, działanie lecytyny, działanie prozdrowotne lecytyny, lecytyna słonecznikowa cena, lecytyna słonecznikowa zastosowa, lecytyna słonecznikowa dawkowani

No entries yet.

30 innych produktów w tej samej kategorii: