Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

Nowy Mentol Krystaliczny do sauny 100g Zobacz większe

Mentol Krystaliczny czysty 99,5% 100g

5902409418842

Nowy produkt

Biomus

Mentol krystaliczny

Dystrybutor: Biomus

Gatunek: Czysty minimum 99,5%

Postać: kryształki

Dostępne opakowania: 50g, 100g, 250g, 500g, 1kg

Więcej szczegółów

40,00 zł brutto

400,00 zł za kg

Więcej informacji

Mentol Krystaliczny do sauny czysty 99,5% 100g

Kryształki mentolu są naturalnym produktem, który pozyskuje się z mięty. Głównie wykorzystuje się gatunek mięty pieprzowej. Stosuje się go najczęściej do sauny. Dzięki mentolowi kąpiel w saunie staje się przyjemniejsza. Pomieszczenie wypełnia piękny, intensywny zapach mentolowy. To doskonały sposób na inhalację.

Mentol krystaliczny do sauny - zastosowanie

Mentol w postaci kryształów uzyskuje się w procesie krystalizacji naturalnego olejku mięty (najczęściej pieprzowej). Mentol krystaliczny do sauny charakteryzuje intensywny zapach. Kryształy należy położyć na rozgrzane kamienie. Powinny być wcześniej mocno schłodzone. Można to zrobić poprzez polewanie ich wodą. To powoduje systematyczne i stopniowe rozprzestrzenianie się zapachu w pomieszczeniu sauny. Ilość kryształów powinna być dobrana do wielkości pomieszczenia oraz indywidualnych preferencji. Mentol wywołuje odczucie chłodu. Zupełnie odwrotnie do kapsaicyny zawartej w papryczkach chili. Podczas użytkowania w saunie powinno zachować się środki ostrożności. Należy pamiętać, że mentol nie jest środkiem spożywczym i nie nadaje się do spożycia.

Kryształki mentolu do sauny - zachowanie ostrożności

Korzystanie z mentolu wymaga ostrożności. Kryształki mentolu do sauny mogą doprowadzić do powstania pożaru. Może to spowodować już mały kawałek kryształu. Jeżeli spadnie na grzałkę pieca, to ogień pojawi się praktycznie natychmiast. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest znalezieniem możliwie najbardziej płaskiego kamienia. Należy go następnie schłodzić i położyć na nim delikatnie kryształki. Mentol może również działać drażniąco na oczy, które są najbardziej czułym organem. Najlepiej na początku seansu zamknąć je oraz nie oddychać głęboko. Jeżeli zapach będzie odczuwany jako zbyt intensywny, warto przysłonić twarz materiałem, np. małym ręcznikiem. To zapobiegnie bezpośredniemu wdychaniu zapachu, który unosi się w powietrzu. Nie należy go stosować równocześnie z innymi preparatami do saun. Powinny go unikać kobiety w ciąży, kobiety karmiące oraz dzieci. Przy użyciu nadmiernej ilości może pojawić się podrażnienie oczu oraz układu oddechowego.

Mentol krystaliczny sauna - działanie

Mentol krystaliczny do sauny jest doskonałym sposobem na inhalację. Warto kurację zaczynać od małych dawek. Jeżeli ktoś nie miał wcześniej styczności z krystalicznym mentolem w saunie, powinien go dawkować stopniowo. Najlepiej, aby odstępy czasowe pomiędzy kolejnym polewaniem kamienia wodą wynosiły około pół minuty. Najpierw warto korzystać z jednego kryształu o wymiarach około 1 cm długości. Ma korzystny wpływ na górne drogi oddechowe. Wykazuje działanie chłodzące. Chętnie jest wykorzystywany do aromaterapii podczas seansu w saunie.

Synonimy: menthol, 2-izopropylo-5-metylo-cykloheksanol, heksahydrotymol

Gatunek: Czysty

Czystość: minimum 99,5%

nr CAS: 2216-51-5

nr EC: 218-690-9

Uwaga

Zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia (H):

H315 Działa drażniąco na skórę.
H319 Działa drażniąco na oczy.

Zwroty wskazujące środki ostrożności:

P280 Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy.
P302+352 W PRZYPADKU KONTAKTU ZE SKÓRĄ: Umyć dużą ilością wody z mydłem.
P305+351+338 W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać.
P332+313 W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry: Zasięgnąć porady/zgłosić się pod opiekę lekarza.
P337+313 W przypadku utrzymywania się działania drażniącego na oczy: Zasięgnąć porady/zgłosić się pod opiekę lekarza.

Opinie

Napisz opinię

Mentol Krystaliczny czysty 99,5% 100g

Mentol Krystaliczny czysty 99,5% 100g

Mentol krystaliczny

Dystrybutor: Biomus

Gatunek: Czysty minimum 99,5%

Postać: kryształki

Dostępne opakowania: 50g, 100g, 250g, 500g, 1kg

Produkty powiązane

menthol krystaliczny, mentol krystaliczny cena, mentol krystaliczny zastosowanie, mentol krystaliczny gdzie kupić, mentol

30 innych produktów w tej samej kategorii: