Promocje

Nowe produkty

Informacja

 • PayPo

Mentol Krystaliczny czysty 99,5% 1kg

5902409418873

Nowy produkt

Biomus

Mentol krystaliczny

Dystrybutor: Biomus

Gatunek: Czysty minimum 99,5%

Postać: kryształki

Dostępne opakowania: 50g, 100g, 250g, 500g, 1kg

Więcej szczegółów

268,29 zł

268,29 zł za kg

Więcej informacji

Mentol Krystaliczny czysty 99,5% 1kg

Mentol to alkohol z grupy terpenów. Pozyskiwany jest głównie z mięty pieprzowej, ale także  z innych gatunków mięty występujących w różnych częściach świata. Jego cechą charakterystyczną jest wysoce intensywny zapach. Najpopularniejszą właściwością mentolu jest działanie odświeżające, dzięki czemu mentol wykorzystywany jest w wielu dziedzinach przemysłu. Przyjrzyjmy mu się z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Mentol krystaliczny i jego charakterystyka 

Mentol krystaliczny to ciało stałe koloru białego. Odznacza się charakterystycznym zapachem, który trudno pomylić z każdym innym - mentol to uwielbiany i popularny aromat. W temperaturze pokojowej tworzy białe kryształki o kształcie igłowym. Co więcej, mentol krystaliczny jest słabo rozpuszczalny w wodzie. Bardzo dobrze rozpuszcza się natomiast w polarnych rozpuszczalnikach organicznych.  Jest kluczowym składnikiem wielu produktów, cieszący się ogromnym uznaniem w świecie przemysłu wielu artykułów chemicznych. 

Dystrybutor: Biomus

Synonimy: menthol, 2-izopropylo-5-metylo-cykloheksanol, heksahydrotymol

Gatunek: Czysty

Czystość: minimum 99,5%

nr CAS: 2216-51-5

nr EC: 218-690-9

Mentol krystaliczny zastosowanie 

Mentol, dzięki działaniu wysoko odświeżającym, jak również lekko znieczulającym nasz zmysł powonienia, powszechnie dodawany jest do wielu różnorodnych produktów, takich jak: chusteczki nawilżające czy chemii gospodarczej, np. do płynów do naczyń czy proszków do prania. Co więcej, mentol krystaliczny powszechnie dodawany jest do olejków eterycznych, dzięki którym nasze wnętrza wypełniają się pięknym, odświeżającym zapachem. W wersji krystalicznej powszechnie używany jest także w saunach, tworząc wyjątkową atmosferę. Mentol zastosowanie w przemyśle jak widać na pierwszy rzut oka ma bardzo wszechstronne. 

Mentol - cena 

Mentol krystaliczny 1 kg kosztuje mniej więcej 300 - 400zł za jedno opakowanie. Jest bardzo wydajny, a kilogramowe wiadereczko wystarcza na długi czas do stosowania np. w saunie czy podcza produkcji płynów do naczyń czy też środków do prania odzieży. Jego wysoce intensywny aromat sprawia, że dodanie niewielkiej ilości mentolu do całego produktu wystarcza, by zniwelować przykry zapach innych środków chemicznych. Dzięki czemu chemia gospodarcza prócz wysokiej funkcjonalności jest wysoce przyjemna w użyciu. 

Mentol krystaliczny to nieoceniony naturalny produkt, bez którego wiele produktów chemicznych nie miało by po prostu racji bytu (zapach byłby na tyle nieznośny, że nie nadawałby się do użycia). Z całą pewnością można więc stwierdzić, że mentol krystaliczny to podstawowy składnik wykorzystywany w przemyśle. Przekonaj się o jego niebywałych właściwościach osobiście. Do dzieła!. 

Uwaga

Zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia (H):

H315 Działa drażniąco na skórę.
H319 Działa drażniąco na oczy.

Zwroty wskazujące środki ostrożności:

P280 Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy.
P302+352 W PRZYPADKU KONTAKTU ZE SKÓRĄ: Umyć dużą ilością wody z mydłem.
P305+351+338 W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać.
P332+313 W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry: Zasięgnąć porady/zgłosić się pod opiekę lekarza.
P337+313 W przypadku utrzymywania się działania drażniącego na oczy: Zasięgnąć porady/zgłosić się pod opiekę lekarza.

Opinie

Oceń 
2021-09-27

mentol krystaliczny

Polecam do sauny.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Mentol Krystaliczny czysty 99,5% 1kg

  Mentol Krystaliczny czysty 99,5% 1kg

  Mentol krystaliczny

  Dystrybutor: Biomus

  Gatunek: Czysty minimum 99,5%

  Postać: kryształki

  Dostępne opakowania: 50g, 100g, 250g, 500g, 1kg

  Produkty powiązane

  menthol krystaliczny, mentol krystaliczny cena, mentol krystaliczny zastosowanie, mentol krystaliczny gdzie kupić, mentol

  30 innych produktów w tej samej kategorii: