Promocje

Nowe produkty

Informacja

 • PayPo

Mentol Krystaliczny czysty 99,5% 250g

5902409418859

Nowy produkt

Biomus

Mentol krystaliczny

Dystrybutor: Biomus

Gatunek: Czysty minimum 99,5%

Postać: kryształki

Dostępne opakowania: 50g, 100g, 250g, 500g, 1kg

Więcej szczegółów

72,36 zł

289,43 zł za kg

Więcej informacji

Mentol w kryształkach gat. czysty 99,5% 250g

Proponujemy Państwu najwyższej klasy mentol krystaliczny, o bardzo szerokim zastosowaniu. Gramatura produktu (250 gram) w zupełności wystarcza, by zaspokoić podstawowe potrzeby prowadzonych przez Państwa zakładów produkcyjnych oraz laboratoriów. 

Jak pozyskiwany jest ten produkt?

Kryształki mentolu wytwarzane są z wielu różnych gatunków mięty - w tym dobrze wszystkim znanej mięty pieprzowej, a także polnej. Pozyskuje się go za pomocą syntezy chemicznej, poprzez izolację z olejków mięty. Polega to na schłodzeniu olejków, a następnie odwirowaniu kryształków mentolu za pomocą specjalistycznych urządzeń.

Gdzie wykorzystać można kryształki mentolu? 

Mentol w kryształkach jest odczynnikiem o bardzo szerokim zastosowaniu. Chętnie wykorzystywany jest między innymi przez producentów kosmetyków - na przykład kremów, którym pomaga nadać właściwości odświeżające. Wykorzystywany jest również jako substancja pomocnicza w farmaceutyce. Dzięki swoim silnym właściwościom zapachowym (charakteryzuje go silny, miętowy aromat), używany jest również jako substancja aromatyzująca przy produkcji środków codziennego użytku - płynów do naczyń, czy odświeżaczy powietrza. .

Mentol krystaliczny bardzo chętnie wykorzystywany jest również w saunach i łaźniach parowych. Jest to jedno z najczęściej używanych akcesoriów do sauny - i warto dodać, że jest to preparat bardzo ekonomiczny. W większości przypadków właściciele saun “dawkują” nie więcej, niż 1-2 kryształki mentolu na każdą sesję kąpieli.

Mentol w kryształkach - informacje i cechy charakterystyczne produktu

Produkt dostępny jest pod postacią białych, “igłowych” kryształków, które słabo rozpuszczają się w wodzie - mentol w kryształkach doskonale rozpuszczają się natomiast w organicznych rozpuszczalnikach. Posiadają one charakterystyczny, silny, miętowy zapach, co wynika z tego, że produkowane są z mięty właśnie. Oferowany przez nas mentol krystaliczny jest substancją w 100% czystą - jego produkcja odbyła się w sterylnych warunkach, produkt nie został więc zanieczyszczony, skażony, ani w żaden inny sposób narażony na działanie jakichkolwiek substancji osłabiających jego właściwości.

Po zakupie produkt należy trzymać w suchym miejscu, niedostępnym dla dzieci czy zwierząt domowych, aby zminimalizować ryzyko połknięcia przez nie kryształków mentolu - nie jest to produkt nadający się do bezpośredniego spożycia. Zalecana temperatura przechowywania to 20-25 stopni. Odradza się przechowywanie otwartego opakowania mentolu krystalicznego wraz z produktami spożywczymi, ponieważ jego charakterystyczny aromat może w łatwy sposób na nie przeniknąć i obniżyć walory kulinarne.

Dystrybutor: Biomus

Synonimy: menthol, 2-izopropylo-5-metylo-cykloheksanol, heksahydrotymol

Gatunek: Czysty

Czystość: minimum 99,5%

nr CAS: 2216-51-5

nr EC: 218-690-9

Uwaga

Zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia (H):

H315 Działa drażniąco na skórę.
H319 Działa drażniąco na oczy.

Zwroty wskazujące środki ostrożności:

P280 Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy.
P302+352 W PRZYPADKU KONTAKTU ZE SKÓRĄ: Umyć dużą ilością wody z mydłem.
P305+351+338 W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać.
P332+313 W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry: Zasięgnąć porady/zgłosić się pod opiekę lekarza.
P337+313 W przypadku utrzymywania się działania drażniącego na oczy: Zasięgnąć porady/zgłosić się pod opiekę lekarza.

Opinie

Oceń 
2021-10-05

Mentol krystaliczny 250 g

Najlepszy mentol do sauny, wypróbowałem wiele mentoli i ten jest u mnie numerem jeden. Polecam.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Mentol Krystaliczny czysty 99,5% 250g

  Mentol Krystaliczny czysty 99,5% 250g

  Mentol krystaliczny

  Dystrybutor: Biomus

  Gatunek: Czysty minimum 99,5%

  Postać: kryształki

  Dostępne opakowania: 50g, 100g, 250g, 500g, 1kg

  Produkty powiązane

  menthol krystaliczny, mentol krystaliczny cena, mentol krystaliczny zastosowanie, mentol krystaliczny gdzie kupić, mentol

  30 innych produktów w tej samej kategorii: