Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

Mentol Krystaliczny czysty 99,5% 500g

5902409418866

Nowy produkt

Biomus

Mentol krystaliczny

Dystrybutor: Biomus

Gatunek: Czysty minimum 99,5%

Postać: kryształki

Dostępne opakowania: 50g, 100g, 250g, 500g, 1kg

Więcej szczegółów

138,21 zł

276,42 zł za kg

Więcej informacji

Mentol Krystaliczny 500g Biomus

Mentol krystaliczny jest związkiem organicznym, który występuje naturalnie w roślinach. Można znaleźć go m.in. w mięcie pieprzowej, mięcie polnej oraz mięcie zielonej. Został wyizolowany po raz pierwszy w roku 1771. Dokonał tego niemiecki chemik i fizyk Hieronim David Gaubius.

Mentol – działanie

Mentol charakteryzuje się wyjątkowo orzeźwiającym aromatem. To sprawia, że jest chętnie używany jako dodatek do kompozycji zapachowych różnych preparatów chemicznych oraz kosmetyków. Mentol wykazuje działanie antyseptyczne oraz przeciwbólowe. Związek wpływa na neurony sensoryczne, które są nerwami czuciowymi i przewodzą impulsy od receptorów do ośrodkowego układu nerwowego. Oddziaływanie skupia się wokół receptorów odczuwania zimna. Substancja wywołuje uczucie chłodu po aplikacji na skórę. Wrażenie powstaje bez faktycznych zmian temperatury zewnętrznej. Podrażnienie nerwów czuciowych powoduje obniżenie wrażliwości na ból. Mentol powoduje efekt punktowego znieczulenia. Uczucie chłodu pojawia się również podczas wdychania substancji. Oddziałuje na błony śluzowe w sposób analogiczny jak na skórę. Mentol wykazuje właściwości antyseptyczne i łagodzi podrażnienie. Wykazuje działanie przeciwbólowe. To powoduje, że związek jest stosowany przy stanach zapalnych gardła oraz dolegliwościach gastrycznych. Późna faza działania mentolu wpływa na aktywację receptorów odpowiedzialnych za wzrost temperatury powierzchniowych mięśni oraz rozszerzenie naczyń krwionośnych. Odpowiednie zastosowanie mentolu wywołuje odczuwanie właściwości rozgrzewających. Mentol - działanie jest bardzo korzystne. Pod warunkiem dokładnego stosowania się do zaleceń i informacji w opisie produktu.

Mentol - gdzie kupić

Mentol jest szeroko dostępny w sklepie online oraz w sklepach stacjonarnych. Mentol - gdzie kupić? Najlepiej w sprawdzonym miejscu, aby mieć pewność i gwarancję czystości nabytej substancji. To ważne ze względu na bezpieczeństwo stosowania.

Mentol krystaliczny – sklep

Mentol krystaliczny dostępny w sklepie zawsze powinien być stosowany zgodnie z przeznaczeniem. Należy uważnie zapoznać się z instrukcją dołączoną do konkretnego produktu, który zawiera w swoim składzie mentol. Nie poleca się stosowania czystego mentolu krystalicznego doustnie lub bezpośrednio na skórę. W takiej postaci podrażnia, wywołuje wymioty, ból brzucha oraz inne dolegliwości. Dla własnego bezpieczeństwa powinno się bezwzględnie stosować do opisu produktu. Przed stosowaniem istotne jest zapoznanie się z przeciwwskazaniami oraz sprawdzenie właściwości alergennych. Nie jest polecany dla dzieci. 

Dystrybutor: Biomus

Synonimy: menthol, 2-izopropylo-5-metylo-cykloheksanol, heksahydrotymol

Gatunek: Czysty

Czystość: minimum 99,5%

nr CAS: 2216-51-5

nr EC: 218-690-9

Uwaga

Zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia (H):

H315 Działa drażniąco na skórę.
H319 Działa drażniąco na oczy.

Zwroty wskazujące środki ostrożności:

P280 Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy.
P302+352 W PRZYPADKU KONTAKTU ZE SKÓRĄ: Umyć dużą ilością wody z mydłem.
P305+351+338 W PRZYPADKU DOSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać.
P332+313 W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry: Zasięgnąć porady/zgłosić się pod opiekę lekarza.
P337+313 W przypadku utrzymywania się działania drażniącego na oczy: Zasięgnąć porady/zgłosić się pod opiekę lekarza.

Opinie

Napisz opinię

Mentol Krystaliczny czysty 99,5% 500g

Mentol Krystaliczny czysty 99,5% 500g

Mentol krystaliczny

Dystrybutor: Biomus

Gatunek: Czysty minimum 99,5%

Postać: kryształki

Dostępne opakowania: 50g, 100g, 250g, 500g, 1kg

Produkty powiązane

menthol krystaliczny, mentol krystaliczny cena, mentol krystaliczny zastosowanie, mentol krystaliczny gdzie kupić, mentol

30 innych produktów w tej samej kategorii: