Promocje

Nowe produkty

Informacja

 • PayPo

Msm Siarka Organiczna

Nowy produkt

Biomus

Msm Siarka Organiczna

Dystrybutor: Biomus

Więcej szczegółów

12,11 zł

 • 100 g
 • 250 g
 • 500 g
 • 1 kg

Więcej informacji

Msm Siarka Organiczna

MSM - to skrót od dimetylosulfonu lub metylosulfonylometanu, związku organicznego siarki o wzorze C2H6O2S, pochodnej DMSO (dimetylosulfotlenku). MSM jest bezwonnym, białym, krystalicznym proszkiem w grupie odczynników chemicznych, który bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie.

Zastosowanie MSM siarki organicznej

Siarka organiczna jest bardzo bezpiecznym środkiem, który ma zastosowanie w kosmetyce, medycynie i farmacji. MSM znajduje się niemalże w każdym leku i suplemencie wzmacniającym strukturę, mięśni, kości i stawów. Czysta postać siarki organicznej jest też dodawana do preparatów kosmetycznych, mających na celu poprawę kondycji skóry, włosów i paznokci. Dodatkowo siarka w postaci MSM nie powoduje alergii.

Działanie siarki organicznej

Siarka organiczna jest bardzo dobrze tolerowana. Działanie siarki organicznej wzmacnia witamina C oraz witamina B5 tzw. biotyna, które poprawiają jej wchłanianie.

Naturalne źródła siarki organiczne

Siarkę organiczną możemy dostarczać jedząc następujące produkty: mleko, jogurty, jaja i owoce morza. Dieta zawierająca soczewicę, cebule, czosnek, szparagi, brokuły i nasiona słonecznika, także dostarcza cennej siarki.

Skutki uboczne siarki organicznej

Siarka organiczna została szczegółowo przebadana m.in. prze dr Stanley’a Jacoba. MSM podawany w dawce 40 g na dobę nie powoduje żadnych skutków ubocznych. MSM jest jednym z najbezpieczniejszych środków. Badania potwierdziły, że dawka 20 g siarki organicznej na 1 kg masy ciała może dopiero zacząć wywoływać skutki uboczne. Dla porównania śmiertelna dawka soli kuchennej jest sześciokrotnie mniejsza.

Charakterystyka:

Nazwa: MSM Siarka organiczna

Synonimy: Dimetylosulfon, Metylosulfonylometan

Gatunek: Czysty bez domieszek

Czystość: Czysty min. 99,9%

Wzór chemiczny: C2H6O2S

Nr CAS: 67-71-0

Nr WE: 200-665-9

Nr index: nie dotyczy

 • Opinie
 • Napisz opinię

  Msm Siarka Organiczna

  Msm Siarka Organiczna

  Msm Siarka Organiczna

  Dystrybutor: Biomus

  Produkty powiązane

  msm, siarka organiczna, msm gdzie kupić, siarka organiczna gdzie kupić, msm biała podlaska, msm zastosowanie

  30 innych produktów w tej samej kategorii:

  Śledź nas na Facebooku