Promocje

Nowe produkty

Informacja

 • PayPo

Olej parafinowy 1L - parafina ciekła Biomus

5902409412185

Nowy produkt

Biomus

Olej parafinowy - parafina ciekła

Dystrybutor: Biomus

Pojemność netto: 1L

Więcej szczegółów

Dostawa już od 9,90 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
Inpost Kurier Inpost Kurier Czas dostawy 1-2 dni 11,89 zł
Przesyłka kurierska Przesyłka kurierska Czas dostawy 1-2 dni 14,99 zł
Przesyłka kurierska pobraniowa Przesyłka kurierska pobraniowa Czas dostawy 1-2 dni 19,00 zł
Paczkomaty InPost Paczkomaty InPost Czas dostawy 1-2 dni 9,90 zł

34,90 zł brutto

34,90 zł za litr

Więcej informacji

Olej parafinowy 1l - parafina ciekła Biomus

Olej parafinowy 1l Biomus zwany białym olejem mineralnym o czystości farmaceutycznej i medycznej. Parafina ciekła 1l w zależności od stopnia rafinacji jest barwy od jasnożółtej do białej. Parafina ciekła 1l Biomus jest bez zapachu i smaku, a podczas składowania jego barwa nie ulega zmianie. Olej parafinowy czysty 1l powstaje w wyniku destylacji ropy naftowej. Nie miesza się z wodą i etanolem, rozpuszcza się w terpentynie i eterze. Parafina ciekła nie zawiera wody, siarki i metali ciężkich, chemicznie i biologicznie stabilny. Wykazuje bardzo dobrą stabilność na działanie światła. Parafina ciekła jest obojętna chemicznie i nie wywołuje podrażnień ani alergii. Nie ma żadnych właściwości odżywczych, ale za to działa ochronnie i świetnie natłuszcza.

Olej parafinowy często jest stosowany przy zagęszczaniu olejów smarnych. Parafinę ciekłą stosuje się do celów kosmetycznych i farmaceutycznych (m.in. jako środek przeczyszczający).

Olej parafinowy 1l Biomus — zastosowanie:

Ze względu na brak zapachu, barwy, smaku i właściwości fizykochemiczne olej parafinowy Biomus znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, jednak przede wszystkim:

 • w sadownictwie i ogrodnictwie — jako oprysk wykonywany pod koniec zimy i na przedwiośniu w celu zniszczenia szkodników na drzewkach owocowych. Oprysk olejem parafinowym pozwala zwalczyć takie szkodniki jak: pędziorki, mszyce, ochojniki oraz miseczniki. Należy zauważyć, iż oprysk olejem parafinowym uważa się za ekologiczny.
 • w weterynarii — ze względu na właściwości łagodzące objawy ostrego zaparcia. Szczególnie u koni, zaś u kotów w celu zapobiegania  pilobezoary (zakłaczenie). Należy pamiętać, że zbyt długie stosowanie parafiny uniemożliwi wchłanianie witamin takich jak: A D E K.
 • w przemyśle kosmetycznym — to popularny składnik kosmetyków do skóry atopowej, wrażliwej i bardzo suchej. Zaletą oleju parafinowego jest wspieranie substancji aktywnych oraz ochrona skóry przed utratą wody. Parafina ciekła jest stabilna i odporna działanie promieniowania UV. W kosmetykach znajdziemy go pod nazwą: mineral oil, paraffinum liquidum, paraffin oil.
 • w przemyśle farmaceutycznym — parafina ciekła 1l jest wykorzystywana do produkcji maści oraz emulsji ochronnych. Olej parafinowy czysty używany jest w zabiegach fizjoterapeutycznych parafinowych, pomaga w gojeniu blizn i zrostów pooperacyjnych.
 • w przemyśle spożywczym — olej parafinowy stosuję się jako środek smarny do smarowania elementów maszyn, w tym dzielarek i krajalnic.
 • w przemyśle włókienniczym — parafina ciekła również stosowana jest jako środek smarny do smarowania maszyn do szycia i urządzeń do lamówek.
 • do konserwacji drewna — parafina doskonale zabezpiecza deski przed wysychaniem.
 • do sauny — dzięki zastosowaniu oleju parafinowego pomożemy zmniejszyć ilość wilgoci i brudu wchłanianego przez drewno. Dodatkowo olej parafinowy podkreśla piękno odcieni powierzchni drewna.

Olej parafinowy właściwości:

 • Nazwa: Olej parafinowy.
 • Synonimy: Parafina ciekła, Paraffin oils.
 • Gatunek: Czysty, bezbarwny i bezwonny.
 • Czystość: Czysty bez domieszek.
 • Wzór chemiczny: ...
 • Nr CAS: 8012-95-1
 • Nr WE: 232-384-2
 • Nr index: nie dotyczy

Opinie

Oceń 
2022-02-11

Olej parafinowy 1 l

Polecam, szybka wysyłka i dobre zabezpieczanie paczki.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Olej parafinowy 1L - parafina ciekła Biomus

  Olej parafinowy 1L - parafina ciekła Biomus

  Olej parafinowy - parafina ciekła

  Dystrybutor: Biomus

  Pojemność netto: 1L

  kąpiele parafinowe, paliwo do lapm, olej parafinowy, parafina ciekła, olej parafinowy do sauny, olej parafinowy dla psa, olej parafinowy dla kota, olej parafinowy do lamp

  No entries yet.

  30 innych produktów w tej samej kategorii: