Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

Płyn Lugola 5% 100 ml Biomus

5902409418972

Nowy produkt

Biomus

Płyn Lugola roztwór wodny 5%

Pojemność netto: 100 ml

Dystrybutor: Biomus

Dostępne opakowania: 100ml, 250ml

Więcej szczegółów

35,00 zł brutto

350,00 zł za litr

Więcej informacji

Płyn Lugola 5% 100 ml Biomus

Płyn Lugola roztwór  5% 100 ml Biomus to wodny roztwór czystego jodu w jodku potasu. Opracowany przez Jeana Lugola w roku 1829. Jest to przykład roztworu otrzymanego przez solubilizację, pierwiastkowy jod jest bardzo trudno rozpuszczalny w wodzie, ale dzięki obecności jodku potasu, który jest w tym układzie solubilizatorem, można otrzymać roztwór jodu o pożądanym stężeniu (w praktyce 1%, 2% lub 5%). Płyn Lugola roztwór o stężeniu 5% to gwarancja jakości.

Płyn Lugola zastosowanie

Poza medycyną płyn Lugola służy do wykrywania skrobi. Dodany do płynów zawierających skrobię zmienia ich barwę na fioletowoczarną, przy niewielkich stężeniach na niebieskofioletową. Technika ta jest prostą metodą wykrywania prób fałszowania mleka i śmietany mąką, zmierzających do zwiększenia ich lepkości i zakłócenia w ten sposób pomiaru zawartości białka w mleku (rozwodnienia). Metoda stosowana jest także do badania zacieru w browarnictwie (próba jodowa). Płyn Lugola wykorzystuje się do oceny stopnia rozkładu skrobi przy wyznaczaniu dojrzałości zbiorczej jabłek i gruszek przeznaczonych do długiego przechowywania.

Płynu Lugola używa się do utrwalania preparatów fitoplanktonu na krótki okres (do 6 miesięcy), jako że mniej niszczy materiał biologiczny niż tradycyjnie używana do konserwacji takich prób formalina.

Płyn Lugola ma działanie bakteriobójcze, grzybobójcze oraz wirusobójcze. Z powodzeniem wykorzystywany jest do odkażania.

Płyn Lugola bez recepty

Płyn Lugola bez recepty dostępny jest w wielu sklepach internetowych oraz w sklepach chemicznych oferujących odczynniki chemiczne. Popularne stężenia płynu Lugola to: 0,5%, 1%, 5%

Płyn Lugola charakterystyka:

Synonimy: wodny roztwór czystego jodu w jodku potasu

Gatunek: czysty niestabilizowany

Wzór chemiczny: nie dotyczy

Nr CAS: nie dotyczy - mieszanina

Nr WE/EC: nie dotyczy - mieszanina

Nr Index: 053-001-00-3

Opinie

Napisz opinię

Płyn Lugola 5% 100 ml Biomus

Płyn Lugola 5% 100 ml Biomus

Płyn Lugola roztwór wodny 5%

Pojemność netto: 100 ml

Dystrybutor: Biomus

Dostępne opakowania: 100ml, 250ml

Produkty powiązane

lugola, płyn lugola biomus, płyn lugola

30 innych produktów w tej samej kategorii: