Promocje

Nowe produkty

Informacja

 • PayPo

Siarka granulowana czysta 99,9% 1kg

5902409412673

Nowy produkt

Biomus

Siarka granulowana czysta 99,9% 1kg

Dystrybutor: Biomus

Siarka granulowana idealna do gazowania tuneli, szklarni, do zakwaszania gleby.

Więcej szczegółów

9,90 zł brutto

9,90 zł za kg

Więcej informacji

Siarka granulowana czysta 99,9% 1kg

Charakterystyka siarki granulowanej:

Nazwa: Siarka granulowana

Synonimy: Sulfur, czysta siarka elementarna

Gatunek: Czysty bez domieszek

Czystość: Czysty min. 99,9%

Wzór chemiczny: S

Nr CAS: 7704-34-9

Nr WE: 231-722-6

Nr index: nie dotyczy

Zastosowanie siarki granulowanej:

Wykorzystanie siarki:

 1. Siarka granulowana to jeden z podstawowych surowców przemysłu chemicznego. Siarka i jej związki wykorzystuje się do produkcji dwusiarczku węgla i kwasu siarkowego (VI). Używana jest do wulkanizacji kauczuku (nadawanie elastyczności), jako składnik zapałek, prochu i ogni sztucznych. Siarka jest niezbędna dla wszystkich organizmów żywych jako składnik białek. Wykorzystywana jest do produkcji barwników, jako specjalistyczny cement, do leczenia chorób skóry.
 2. Zastosowanie siarki w ogrodnictwie i sadownictwie:
 3. Siarka spełnia bardzo ważną rolę w prawidłowym rozwoju wszelkiego typu roślin. Dla roślin uprawnych jest nie tylko składnikiem, mającym swój udział w prawidłowym odżywianiu, ale pełni także znaczącą rolę w ochronie roślin. Z praktycznego punktu widzenia, siarka ma znacznie większe zastosowanie jako środek ochrony roślin niż jako składnika pokarmowego kształtującego wielkość oraz jakość plonu.
 4. Siarka granulowana stosowana przed kwitnieniem działa hamująco na rozwój pordzewiacza jabłoniowego i przędziorków. Siarka pełni znaczącą rolę w ochronie jabłoni, zwłaszcza przed najpoważniejszą chorobą tego typu upraw – parchem jabłoni.
 5. Siarka granulowana, podobnie jak azot, magnez, fosfor, potas i wapń należy do makroskładników pokarmowych roślin. W przypadku niedoborów siarki rośliny nie mogą i nie potrafią poprawnie funkcjonować, a objawy deficytu tego pierwiastka przypominają objawy braku azotu. Siarka pomaga roślinom przyswoić azot z gleby. Przy niedoborach siarki, azot nie może być w pełni wykorzystywany.
 6. Zakwaszanie gleby siarką:
 7. Skuteczną metodą zakwaszenia gleby jest wysiew siarki pylistej, lub granulowanej. Siarka działa wolno i do pełnej skuteczności wymaga odpowiedniej ilości czasu. Przy małych dawkach wysianych jesienią możemy uprawiać rośliny już wiosną, ale gdy musimy użyć maksymalnych dawek siarki (2,5-3,5 kg./10m2) to niestety z uprawą musimy poczekać minimum rok. Siarkę możemy stosować także po posadzeniu roślin, lecz jednorazowa dawka nie powinna wtedy przekraczać (50-100 g/10m2) powierzchni.
 8. Aby utrzymać niski poziom pH w uprawie roślin kwasolubnych należy unikać stosowania kompostu, obornika, oraz zasadowych nawozów mineralnych (np. saletra wapniowa, magnezowa, saletrzak), powodujących wzrost odczynu gleby.
 9. Gazowanie siarką szklarni i tuneli foliowych (dezynfekcja szklarni):
 10. Dezynfekcję szklarni i tuneli foliowych, przeprowadza się bezpośrednio po zakończeniu wegetacji roślin, przed likwidacją uprawy poprzez gazowanie dwutlenkiem siarki. Drobno pokruszoną (granulowaną lub mieloną) siarkę mieszamy np. z nadmanganianem potasu, lub saletrą potasową, wykładamy na metalowych blachach (tacach), rozkładamy równomiernie w kilku miejscach szklarni, lub tunelu i całość zapalamy, rozpoczynając od miejsc położonych najdalej od drzwi wejściowych. Po spaleniu, po upływie około 24 godzin, obiekt należy dokładnie przewietrzyć, a resztki roślinne usunąć. Na 100 m2 zużywa się około 2 kg siarki i 40 g nadmanganianu potasu. Zamiast nadmanganianu potasu, możemy użyć około 100 g saletry potasowej. Dodatki te ułatwiają spalanie siarki. Dezynfekcję poprzez spalanie siarki należy wykonać w temperaturze około 20oC (wyższej niż 10oC). Przed zapaleniem siarki należy pozamykać drzwi i dokładnie uszczelnić wszystkie wywietrzniki, aby dwutlenek siarki, który jest szkodliwy dla roślin, nie dostał się do sąsiadujących szklarni.
 11. Zaletą odkażania za pomocą siarki jest łatwość przeprowadzenia zabiegu (wystarczy kilka niepalnych głębokich naczyń, siarka oraz rozpałka, np. odrobina denaturatu, czy wspomniane wyżej nadmanganian lub saletra), a także skuteczne zwalczanie szkodników, w tym również przędziorków. Zabieg dezynfekcji siarką powtarzamy co najmniej raz do roku.
 12. Uwaga! Opary powstające przy spalaniu siarki (dwutlenek siarki) są silnie trujące, stąd nie należy przebywać na terenie obiektu podczas dezynfekcji.
 13. Aby utrzymać czystość biologiczną uprawy w celu dezynfekcji obuwia, należy przed wejściem do szklani umieścić matę nasączoną wodnym roztworem nadmanganianu potasu, lub siarczanem wapnia.

Opinie

Oceń 
2021-03-23

Siarka granulowana czysta 99,9%

Kupiłem 20 kg siarki granulowanej sobie i sąsiadowi, do prac ogrodniczych. Jest najlepsza pod uprawę ogrodu. Stosuję od kilku lat wczesną wiosną i do zakwaszania gleby, zawsze jestem zadowolony.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Siarka granulowana czysta 99,9% 1kg

  Siarka granulowana czysta 99,9% 1kg

  Siarka granulowana czysta 99,9% 1kg

  Dystrybutor: Biomus

  Siarka granulowana idealna do gazowania tuneli, szklarni, do zakwaszania gleby.

  Produkty powiązane

  dezynfekcja pasiek, ogrodnictwo, siarka sklep, siarka granulowana, siarka ogrodowa, siarka granulowana gdzie kupić

  30 innych produktów w tej samej kategorii: