Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

PShowBlog Kategorie

Tiosiarczan sodu 1kg

5902409413403

Nowy produkt

Biomus

Tiosiarczan sodu, STS, sodium thiosulfate, antychlor

Dystrybutor: Biomus

Dostępne opakowania: 100g, 250g, 500g, 1kg

Więcej szczegółów

Dostawa już od 9,90 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
Orlen Paczka Orlen Paczka Czas dostawy 1-2 dni 9,90 zł
Kurier DHL Kurier DHL Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł
Kurier DHL Pobranie Kurier DHL Pobranie Czas dostawy 1-2 dni 20,00 zł
Punkt Odbioru DHL Punkt Odbioru DHL Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł
Paczkomaty InPost Paczkomaty InPost Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł
Przesyłka Kurierska DPD Przesyłka Kurierska DPD Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł

29,90 zł brutto

29,90 zł za kg

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

Tiosiarczan sodu 1kg

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Więcej informacji

Tiosiarczan sodu to wg definicji nieorganiczny związek chemiczny, którego wzór chemiczny wygląda następująco Na2S2O3*5H2O. Można go spotkać także pod innymi nazwami: STS, sodium thiosulfate, antychlor, utrwalacz fotograficzny. Jest to sól sodowa nietrwałego kwasu tiosiarkowego, która jest białą, pozbawioną zapachu substancją stałą, najczęściej występującą w postaci pentahydratu. Rozpuszczalna w wodzie, nierozpuszczalna w etanolu, substancja ta wg kryteriów systemu GHS jest bezpieczna w stosowaniu. Co warto wiedzieć o tym związku i w jakich sytuacjach się go używa?

Tiosiarczan sodu zastosowanie w medycynie:

Tiosiarczan sodu ma zastosowanie w medycynie: jest chelatorem metali ciężkich, co oznacza, że stosuje się go przy zatruciach cyjankiem i innymi toksycznymi substancjami. STS w połączeniu z innymi związkami chemicznymi może być stosowany. 

Tiosiarczan sodu to środek o szerokim spektrum zastosowań. Należy mieć jednak na uwadze, że jest to odczynnik chemiczny – w żadnym wypadku nie wolno go spożywać, nie jest to żaden suplement diety. Środek ma tylko i wyłącznie zastosowanie przemysłowe.

Tiosiarczan sodu jak stosować:

Tiosiarczan sodu ma wiele zastosowań. Co należy jednak podkreślić – są to zastosowania w głównej mierze przemysłowe. Związek jest znany m. in. fotografom tradycyjnym oraz akwarystom. Jak stosować tiosiarczan sodu? Zazwyczaj rozpuszcza się go w odpowiednim stężeniu w wodzie. W zależności od zastosowania, sposób użycia będzie się różnił.

STS neutralizuje roztwory chloru i jodu w stawach, akwariach i innych zbiornikach, w których żyją organizmy wodne. W przypadku skażenia wody chlorem, który w nadmiarze jest wysoce toksyczny, zastosowanie tiosiarczanu sodu pozwala na szybkie i bezpieczne oczyszczenie zbiornika wodnego. Co ciekawe tiosiarczan stosuje się także do poprawy właściwości wody pitnej, jest stosowany także w basenach kąpielowych.

Jest to przy tym doskonały fungicyd, tzn. środek pozwalający pozbyć się grzybicy – ale uwaga – również jest to tylko zastosowanie przemysłowe. STS to fungicyd, który świetnie poradzi sobie z zagrzybieniem w kabinie prysznicowej, brodziku, basenie i tym podobnych miejscach.

Z kolei amatorzy tradycyjnej fotografii znają tiosiarczan sodu z procesu utrwalania: STS tworząc trwałe kompleksy z jonami srebra usuwa po wywołaniu nienaświetlony bromek z kliszy.

STS, z uwagi na swoje właściwości krystalizacji z wydzielaniem ciepła, jest wykorzystywany do produkcji grzałek chemicznych.

Tiosiarczan sodu charakterystyka:

Nazwa: Tiosiarczan sodu

Synonimy: tiosiarczan = STS, sodium thiosulfate, antychlor

Gatunek: Czysty bez domieszek

Czystość: Czysty

Wzór chemiczny: Na2S2O3•5H2O

Nr CAS: 10102-17-7 (pentahydrat)

Nr WE: 231-867-5

Nr index: nie dotyczy

Produkty powiązane

No entries yet.