Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

PShowBlog Kategorie

Tiosiarczan sodu 250g

5902409413380

Nowy produkt

Biomus

Tiosiarczan sodu, STS, sodium thiosulfate, antychlor

Dystrybutor: Biomus

Dostępne opakowania: 100g, 250g, 500g, 1kg

Więcej szczegółów

Dostawa już od 9,90 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
Orlen Paczka Orlen Paczka Czas dostawy 1-2 dni 9,90 zł
Kurier DHL Kurier DHL Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł
Kurier DHL Pobranie Kurier DHL Pobranie Czas dostawy 1-2 dni 20,00 zł
Punkt Odbioru DHL Punkt Odbioru DHL Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł
Paczkomaty InPost Paczkomaty InPost Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł
Przesyłka Kurierska DPD Przesyłka Kurierska DPD Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł

14,90 zł brutto

59,61 zł za kg

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

Tiosiarczan sodu 250g

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Więcej informacji

Tiosiarczan sodu to syntetyczny związek chemiczny, znany potocznie jako siarczan sodu. W przemyśle spożywczym figuruje pod nazwą E539. Tiosiarczan sodu działa jako regulator kwasowości (przeciwutleniacz), środek przeciwzbrylający i konserwujący.

Tiosiarczan sodu w kosmetyce

Tiosiarczan sodu w kosmetyce stosowany jest na niewielką skalę. Tiosiarczan sodu jest aktywnym składnikiem stabilizującym produkty mydlane jak mydła w kostce. Tiosiarczan sodu znajduje swoje zastosowanie także w dziedzinach dermatologicznych i medycznych. Używany jest przy leczeniu grzybicy, stosowany jako skuteczne antidotum na wszelkiego rodzaju zatrucia, a także jako pomocny środek kosmetyczny w ramach walki z chorobami i defektami skóry.

Tiosiarczan sodu – działanie farmakologiczne

Pomimo dużego spektrum zastosowań, tiosiarczan sodu znany jest głównie jako jedno ze skuteczniejszych medycznych antidotów. Wstrzykiwany pod skórę, domięśniowo lub dożylnie w postaci roztworu, lub stosowany jako środek zewnętrzny. Używany jest w ciężkich przypadkach zatrucia cyjankami, przekształcając je w mniej toksyczne rodanki, które następnie są bezpiecznie usuwane z organizmu.

Zastosowanie medyczne tiosiarczanu sodu polega na jego działaniu przeciwzapalnym, przeciwoparzeniowym i przeciwpasożytniczym. Stosowany jest także jako antidotum na przedawkowanie lidokainy, zatrucia cyjankami czy metalami ciężkimi i solami. Tiosiarczan sodu nie powinien być podawany w czystej postaci do organizmu drogą doustną, ze względu na brak badań dotyczących możliwych korzyści lub szkód substancji spożywanej w czystej postaci.

Tiosiarczan sodu charakterystyka:

Tworzy słabo toksyczne i całkowicie nieszkodliwe dla organizmu związki z cyjankami, halogenami i solami metali ciężkich. Roztwór tiosiarczanu sodu znajduje zastosowanie w medycynie jako antidotum na ciężkie zatrucia. Dzięki swoim właściwościom tiosiarczan sodu znalazł zastosowanie w przemyśle spożywczym, medycznym i kosmetycznym.

Tiosiarczan sodu to nieorganiczny związek chemiczny będący solą sodową kwasu tiosiarkowego. Substancja jest bezbarwnym, bezwonnym proszkiem, który przy bliższym przyjrzeniu okazuje się przezroczystymi kryształkami o charakterystycznym kształcie.

Substancja tworzy krystaliczny hydrat, który po podgrzaniu do temperatury 40°C zaczyna się stopniowo topić i rozpuszczać. Tak roztopiony tiosiarczan sodu jest podatny na niskie temperatury, a w temperaturze około 220°C ulega całkowitemu zniszczeniu.

Tiosiarczan sodu stosowany jest jako odczynnik w chemii analitycznej i organicznej, neutralizuje on mocne kwasy, metale ciężkie i toksyczne dla środowiska i człowieka związki. Reakcje interakcji tiosiarczanu z różnymi substancjami są podstawą jodometrii i bromianometrii. W przemyśle tiosiarczan sodu stosowany jest w obróbkach klisz fotograficznych, oczyszczaniu wód pitnych, czy usuwaniu plam chlorowych i garbowaniu skóry.

Tiosiarczan sodu nie jest szeroko rozpowszechnionym dodatkiem do żywności ze względu na niestabilność samego związku i toksyczność półproduktów jego degradacji. Pomimo tego w kontrolowanych warunkach stosowany jest w przemyśle spożywczym pod nazwą E539. Działa jako przeciwutleniacz i konserwant w produkcji konserw warzywnych i rybnych, deserów i napojów alkoholowych. W produkcji soli jodowanej E539 służy jako stabilizator jodu, znacznie wydłużając okres produktów do spożycia przy jednoczesnym zachowaniu wartości odżywczych.

Nazwa: Tiosiarczan sodu

Synonimy: tiosiarczan = STS, sodium thiosulfate, antychlor

Gatunek: Czysty bez domieszek

Czystość: Czysty

Wzór chemiczny: Na2S2O3•5H2O

Nr CAS: 10102-17-7 (pentahydrat)

Nr WE: 231-867-5

Nr index: nie dotyczy

Produkty powiązane

No entries yet.