Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

PShowBlog Kategorie

Węgiel aktywny 250g Zobacz większe

Węgiel aktywny kawałki 250g Biomus

5902409417661

Nowy produkt

Biomus

Dystrybutor: Biomus

Gatunek: WG 12 Czysty

Synonimy: activated carbon,

Chemical formula: C

Dostępne opakowania: 100g, 250g, 1kg

Więcej szczegółów

Dostawa już od 9,90 zł
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
Orlen Paczka Orlen Paczka Czas dostawy 1-2 dni 9,90 zł
Kurier DHL Kurier DHL Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł
Kurier DHL Pobranie Kurier DHL Pobranie Czas dostawy 1-2 dni 20,00 zł
Punkt Odbioru DHL Punkt Odbioru DHL Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł
Paczkomaty InPost Paczkomaty InPost Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł
Przesyłka Kurierska DPD Przesyłka Kurierska DPD Czas dostawy 1-2 dni 16,00 zł

24,90 zł brutto

99,60 zł za kg

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

Węgiel aktywny kawałki 250g Biomus

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Więcej informacji

Węgiel aktywny (łac. carbo activatus), nazywany także węglem leczniczym, czy też węglem aktywowanym, rozpowszechniany jest w postaci małych czarnych tabletek albo kapsułek. W skład produktu wchodzi głównie węgiel pierwiastkowy w formie drobnokrystalicznej bądź też bezpostaciowej. Wytwarzany jest najczęściej z drewna w procesie aktywacji fizycznej, która na początku karbonizuje dany surowiec, a potem przeprowadza aktywację m.in. poprzez działanie pary wodnej.

Węgiel aktywny 250g biomus - czym jest, jak działa?

Jest to substancja składająca się głównej mierze z węgla pierwiastkowego w formie bezpostaciowej, czyli w tzw. sadzy. Częściowo także w postaci drobnokrystalicznego grafitu. Cechuje się ogromną powierzchnią, dzięki czemu jest idealnym adsorbentem dużej grupy związków chemicznych. Bardzo duża powierzchnia właściwa węgla aktywnego 250g biomus, jest wynikiem obecności wewnętrznego układu porowatej pozostałej po końcowym materiale organicznym, a w pełni rozwiniętej w procesie wygrzewania przy ograniczonym dostępie powietrza. Duża grupa porów to bardzo silnie adsorbujące mikropory, jak i pełniące rolę kanałów, które transportują mezopory.

Węgiel aktywny i jego rola przy uzdatnianiu wody

Węgiel sam w sobie to substancja posiadająca wyczerpującą historię jako medium stosowane do wchłaniania, czyli absorpcji wszelakich zanieczyszczeń, i prawdopodobnie jednocześnie jest najsilniejszym pochłaniaczem. Filtry z węglem aktywnym, które znajdują zastosowanie w gospodarstwach domowych, z reguły zawierają sproszkowane bloki węgla aktywnego albo sam granulowany węgiel aktywny. Pomimo iż oba są efektywne, to i tak bloki węgla aktywnego posiadają tę przewagę, że charakteryzują się większym współczynnikiem usuwania zanieczyszczeń z wody. Zastosowanie urządzenia filtracyjnego z udziałem węgla aktywnego jest polecane nie tylko w przypadku pozyskania wody pitnej o bardzo dobrej jakości, ale przede wszystkim wody do kąpieli oraz codziennego jej wykorzystywania. Pełni ważną rolę w procesie oczyszczania wód gruntowych, basenów, jak i przy oczyszczaniu ścieków.

Węgiel aktywny - sposoby użycia

Sposobów użycia węgla aktywnego jest bardzo szeroka gama, zaczynając od tych pielęgnujących, a kończąc na oczyszczaniu powietrza, czy uzdatnianiu wody. Absorbuje przeróżne związki chemiczne, między innymi metale ciężkie, oraz znajdował zastosowanie w maskach gazowych podczas I wojny światowej. Z dużym powodzeniem można stosować węgiel aktywny w wielu różnych dziedzinach, a jedną z nich jest oczywiście przemysł, na którego potrzeby stosuje się go przede wszystkim do produkcji produktów spożywczych. 

Węgiel aktywny - właściwości i zastosowanie

Największe zastosowanie węgiel aktywny znajduje się w zakładach spirytusowych, cukrowniach, w gorzelniach, do produkcji napojów, czy tłuszczów spożywczych takich jak oleje jadalne i margaryny. Z ogromnym powodzeniem oczyszcza także powietrze, z którego powodu umieszczany jest w filtrach systemów wentylujących. Węgiel aktywny stosuje się również w maskach ochronnych, jak i samym przemyśle farmaceutycznym. 

Charakterystyka:

Synonimy: węgiel aktywowany, activated carbon

Gatunek: czysty

Wzór chemiczny: C

Nr CAS: 7440-44-0

Nr WE/EC: 231-153-3

Nr Index: nie dotyczy

Produkty powiązane