Promocje

Nowe produkty

Informacja

 • PayPo

Węgiel aktywny 250g Zobacz większe

Węgiel aktywny 250g

5902409417661

Nowy produkt

Biomus

Dystrybutor: Biomus

Gatunek: WG 12 Czysty

Synonimy: activated carbon,

Chemical formula: C

Dostępne opakowania: 100g, 250g, 1kg

Więcej szczegółów

Dostawa za darmo
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
Inpost Kurier Inpost Kurier Czas dostawy 1-2 dni Za darmo!
Przesyłka kurierska Przesyłka kurierska Czas dostawy 1-2 dni Za darmo!
Przesyłka kurierska pobraniowa Przesyłka kurierska pobraniowa Czas dostawy 1-2 dni Za darmo!
Paczkomaty InPost Paczkomaty InPost Czas dostawy 1-2 dni Za darmo!

20,24 zł

80,98 zł za kg

Więcej informacji

Węgiel aktywny (łac. carbo activatus), nazywany także węglem leczniczym, czy też węglem aktywowanym, rozpowszechniany jest w postaci małych czarnych tabletek albo kapsułek. W skład produktu wchodzi głównie węgiel pierwiastkowy w formie drobnokrystalicznej bądź też bezpostaciowej. Wytwarzany jest najczęściej z drewna w procesie aktywacji fizycznej, która na początku karbonizuje dany surowiec, a potem przeprowadza aktywację m.in. poprzez działanie pary wodnej.

Węgiel aktywny 250g biomus - czym jest, jak działa?

Jest to substancja składająca się głównej mierze z węgla pierwiastkowego w formie bezpostaciowej, czyli w tzw. sadzy. Częściowo także w postaci drobnokrystalicznego grafitu. Cechuje się ogromną powierzchnią, dzięki czemu jest idealnym adsorbentem dużej grupy związków chemicznych. Bardzo duża powierzchnia właściwa węgla aktywnego 250g biomus, jest wynikiem obecności wewnętrznego układu porowatej pozostałej po końcowym materiale organicznym, a w pełni rozwiniętej w procesie wygrzewania przy ograniczonym dostępie powietrza. Duża grupa porów to bardzo silnie adsorbujące mikropory, jak i pełniące rolę kanałów, które transportują mezopory.

Węgiel aktywny i jego rola przy uzdatnianiu wody

Węgiel sam w sobie to substancja posiadająca wyczerpującą historię jako medium stosowane do wchłaniania, czyli absorpcji wszelakich zanieczyszczeń, i prawdopodobnie jednocześnie jest najsilniejszym pochłaniaczem. Filtry z węglem aktywnym, które znajdują zastosowanie w gospodarstwach domowych, z reguły zawierają sproszkowane bloki węgla aktywnego albo sam granulowany węgiel aktywny. Pomimo iż oba są efektywne, to i tak bloki węgla aktywnego posiadają tę przewagę, że charakteryzują się większym współczynnikiem usuwania zanieczyszczeń z wody. Zastosowanie urządzenia filtracyjnego z udziałem węgla aktywnego jest polecane nie tylko w przypadku pozyskania wody pitnej o bardzo dobrej jakości, ale przede wszystkim wody do kąpieli oraz codziennego jej wykorzystywania. Pełni ważną rolę w procesie oczyszczania wód gruntowych, basenów, jak i przy oczyszczaniu ścieków.

Węgiel aktywny - sposoby użycia

Sposobów użycia węgla aktywnego jest bardzo szeroka gama, zaczynając od tych pielęgnujących, a kończąc na oczyszczaniu powietrza, czy uzdatnianiu wody. Absorbuje przeróżne związki chemiczne, między innymi metale ciężkie, oraz znajdował zastosowanie w maskach gazowych podczas I wojny światowej. Z dużym powodzeniem można stosować węgiel aktywny w wielu różnych dziedzinach, a jedną z nich jest oczywiście przemysł, na którego potrzeby stosuje się go przede wszystkim do produkcji produktów spożywczych. 

Węgiel aktywny - właściwości i zastosowanie

Największe zastosowanie węgiel aktywny znajduje się w zakładach spirytusowych, cukrowniach, w gorzelniach, do produkcji napojów, czy tłuszczów spożywczych takich jak oleje jadalne i margaryny. Z ogromnym powodzeniem oczyszcza także powietrze, z którego powodu umieszczany jest w filtrach systemów wentylujących. Węgiel aktywny stosuje się również w maskach ochronnych, jak i samym przemyśle farmaceutycznym. 

Charakterystyka:

Synonimy: węgiel aktywowany, activated carbon

Gatunek: czysty

Wzór chemiczny: C

Nr CAS: 7440-44-0

Nr WE/EC: 231-153-3

Nr Index: nie dotyczy

Opinie

Oceń 
2021-09-08

Węgiel aktywny biomus

Polecam, szybka wysyłka.

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Węgiel aktywny 250g

  Węgiel aktywny 250g

  Dystrybutor: Biomus

  Gatunek: WG 12 Czysty

  Synonimy: activated carbon,

  Chemical formula: C

  Dostępne opakowania: 100g, 250g, 1kg

  Produkty powiązane

  węgiel, węgiel aktywny cena, węgiel aktywny gdzie kupić, węgiel aktywny zastosowanie, węgiel aktywny biała podlaska

  30 innych produktów w tej samej kategorii: