Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

Odczynniki chemiczne

Chemiczne odczynniki

Każde laboratorium potrzebuje do swojego działania odczynników chemicznych. Są one niezbędne do przeprowadzania większości prac badawczych oraz analiz chemicznych. Bez nich nawet najlepszy sprzęt i wykwalifikowana kadra będą bezużyteczne. Produkcją odczynników zajmują się wyspecjalizowane firmy. Muszą one przestrzegać rygor...

Chemiczne odczynniki

Każde laboratorium potrzebuje do swojego działania odczynników chemicznych. Są one niezbędne do przeprowadzania większości prac badawczych oraz analiz chemicznych. Bez nich nawet najlepszy sprzęt i wykwalifikowana kadra będą bezużyteczne. Produkcją odczynników zajmują się wyspecjalizowane firmy. Muszą one przestrzegać rygorystycznych norm, aby zapewnić wyśrubowane normy czystości dla poszczególnych substancji.

Co to odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne to ogólny termin, służący do określenia różnych substancji, bądź ich mieszanin oraz roztworów, które mają swoje zastosowanie w pracy laboratoryjnej. Służą one, jako niezbędny element powtarzalnych i przewidywalnych procedur w każdej pracowni chemicznej. Są stosowane podczas przeprowadzania analizy chemicznej. Wykorzystuje się je także, aby sprawdzić czy dana reakcja zakończyła się oczekiwanym rezultatem oraz do produkcji konkretnych substancji.

Kluczową i najważniejszą cechą odczynników chemicznych jest to, że posiadają one wystandaryzowane i ściśle określone właściwości. Oznacza to, że są to substancje o niezwykle czystym składzie, ponieważ podlegają rygorystycznym kryteriom dotyczącym dopuszczalnego poziomu zanieczyszczeń oraz zawartości danej substancji.

Odczynniki chemiczne muszą być ponadto zapakowane w sposób, który uniemożliwi utratę przez nie posiadanych właściwości, przez ustalony okres czasu. Dzięki temu nabywca ma pewność, że otrzymuje do ręki produkt o dokładnie takich parametrach, jakie są niezbędne dla powodzenia zaplanowanych prac. Jest to szczególnie istotne, ponieważ w niektórych przypadkach nawet niewielkie wahania w czystości odczynników, mogłyby uniemożliwić uzyskanie zakładanych efektów np. podczas przeprowadzania niektórych reakcji chemicznych lub w zastosowaniach farmaceutycznych.

Jest 102 produktów.Więcej
na stronę
Pokazuje 13 - 24 z 102 elementów
Pokazuje 13 - 24 z 102 elementów

Śledź nas na Facebooku