Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

Cholesterol

Suplementy diety na cholesterol

Cholesterol jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Odpowiada m.in. za produkcję hormonów, jest też elementem składowym błon i żółci. Wspomaga procesy trawienia tłuszczów oraz przyswajania witaminy D. Niestety jego nadmiar jest też szkodliwy dla zdrowia, może m.in. prowadzić do chorób serca. Jeżeli chcesz się uchronić przed takim scenariuszem - zadbaj o skuteczne obniżenie złego cholesterolu.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 13 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 13 elementów

Co powinieneś zrobić poza sięgnięciem po suplementy na obniżenie cholesterolu?

Punktem wyjściowym w Twoich staraniach powinna być zmiana dotychczasowych nawyków i diety. 

Palenie papierosów, niski stopień aktywności fizycznej, dieta obfitująca w tłuszcze nasycone - to wszystko stanowi sprzyjające warunki do hipercholersterolemii. Skupienie energii na wyeliminowaniu tych problemów powinno być Twoim priorytetem. Niemniej ważna jest też systematyczne aktywność fizyczna - nie musisz od razu zapisywać się na siłownię, wystarczy, że wprowadzisz do swojego rozkładu dnia choćby 30 minutowego szybkie marsze lub przejażdżki na rowerze czy pływanie. Proste, ale przy tym efektywne ćwiczenia będą sprzyjać na Twojej drodze nie tylko do obniżenia cholesterolu, ale i zwiększeniu wydolności serca czy poprawie metabolizmu. Zastosowanie się do powyższych wskazówek wraz z włączeniem suplementów na obniżenie cholesterolu pozwoli Ci uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Pamiętaj, że za sukcesem przemawia tutaj konsekwencja i długofalowe działanie - nie zapominaj o konsekwencji. 

Skuteczne suplementy diety na cholesterol

Aby zmaksymalizować wysiłki skoncentrowane na obniżeniu cholesterolu - warto sięgnąć po bezpieczne suplementy diety na cholesterol, które dostaniesz w aptece bez recepty. Skład większości z nich opiera się na zawartości witamin, takich jak np. B6 czy B12. Niemniej ważny jest też kwas foliowy, chrom, czosnek, a także kwasy omega-3 i ekstrakt z ziela karczocha. Nadrzędnym celem takich suplementów diety na cholesterol jest utrzymanie naczyń krwionośnych w dobrej kondycji, a także właściwego poziomu cholesterolu we krwi. Naturalne suplementy są synonimem bezpiecznego i długofalowego stosowania.

Co jeszcze mogą zawierać tabletki na cholesterol?

Przykład stanowi witamina C w wysokim stężeniu - wpływa dobroczynnie na stan całego organizmu, wzmacnia naczynia krwionośne (dzięki uczestnictwu w syntezie kolagenu), a przede wszystkim - zwiększa dobry cholesterol HDL. 

Witamina E nie tylko wstrzymuje modyfikację wolnych kwasów tłuszczowych w tętnicach. Pomaga w zredukowaniu złego cholesterolu (LDL), przyczyniając się tym samym do zmniejszenia ryzyka zachorowania na miażdżycę.

Witamina A z kolei powstrzymuje proces utleniania dobrego cholesterolu oraz przyczynia się do utrzymania właściwego stanu błon śluzowych.

Wymienione witaminy nie tylko działają korzystnie na kwestię cholesterolu - wykazują także szereg innych korzyści na organizm. Przyjmowanie ich w dłuższej pespektywie poprawia odporność, neutralizuje wolne rodniki spowalniając tym samym procesy starzenia się. Korzyści wynikające ze stosowania tabletek na cholesterol nie ograniczają się zatem do jednego aspektu. 

Cholesterol tabletki - co jeszcze możesz zrobić poza suplementacją?

Odpowiedzi na to pytanie powinieneś szukać we właściwym odżywianiu i zmianie dotychczasowych przyzwyczajeń. Mowa między innymi o:

- zastępowaniu tłuszczów zwierzęcych (smalec, śmietana czy masło) rzepakowym olejem czy oliwą z oliwek - stanowią źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych,

- wystrzeganiu się czerwonego mięsa (wieprzowina, wołowina, baranina, dziczyzna), białego pieczywa oraz majonezu,

- regularnym spożywaniu ryb morskich, obfitujących w kwasy tłuszczowe omega-3. Jest to np.: makrela, tuńczyk, łosoś, sardynki czy śledzie,

- uzupełnienie diety produktami o wysokiej zawartości białka w postaci otrębów, płatków owsianych czy jęczmiennych, kasz, suszonych śliwek, makaronów razowych,

- zamiast sięgać po słodycze czy słone przekąski miej zawsze pod ręką orzechy i migdały lub cytrusy. Grejpfrut to nie tylko owoc obfitujący w witaminę C, ale i galakturonowy, który pomaga w rozpuszczaniu nadmiernego cholesterolu,

- unikaniu smażenia podczas przyrządzania posiłków - zdecydowanie lepsze będzie gotowanie na parze.

Powyższe zmiany wprowadzaj małymi krokami - w przeciwnym razie będziesz mógł szybko się zniechęcić i utracisz motywację do długofalowych zmian w odżywianiu. Tabletki na cholesterol zintensyfikują proces obniżania złego cholesterolu w Twoim organizmie, dlatego warto działać wielotorowo.

Cholesterol dzienna dawka

Zasada głosi, że optymalna dawka dzienna dla dorosłego człowieka nie powinna przekraczać 300 mg. Według szacunków w Polsce kobiety przyjmują około 230 mg cholesterolu na dobę, a mężczyźni około 340. Jeśli nie chcesz przekraczać tych statystyk - poza opisanymi wcześniej praktykami pamiętaj, aby ograniczyć się do spożywania jednego jajka dziennie. Żółtko jaj stanowi bowiem obfite źródło cholesterolu. Zachowanie umiaru i systematyczność w przyjmowaniu suplementów oraz odpowiedniej diecie i dawce ruchu to klucz do sukcesu.