Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

Ginkgo Biloba

Miłorząb japoński suplement

Miłorząb japoński to drzewo, które pochodzi z Chin. Chińska medycyna od wieków używa liście tej cennej rośliny , jako środek leczniczy w ich tradycyjnej medycynie. Z biegiem czasu sława miłorzębu japońskiego zaczęła się rozprzestrzeniać na cały świat.

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

Miłorząb japoński działanie

Spectrum działania tej rośliny jest bardzo szerokie. Jest wykorzystywany do leczenia schorzeń obejmujących układ nerwowy. Choroby te, są wyjątkowo ciężkie do wyleczenia, a działanie miłorzębu japońskiego jest w tym zakresie udowodnione. Liście tego drzewa znane są jako skuteczny środek na:

- Alzheimera
- szumy odczuwalne w uszach
- demencję
- zaburzenia obejmujące koncentrację uwagi
- miażdżycę.

Działanie miłorzębu obejmuje także schorzenia niezwiązane z układem nerwowym. Środki z miłorzębem w składzie stosowane są na cellulit, ekstrakt z miłorzębu występuje wtedy jako składnik balsamów. Liście tej leczniczej rośliny są bardzo bogate we flawonoidy, które wykazują bardzo silne działanie, które ma na celu stymulację mikrokrążenia skórnego. Przez  poprawę stanu naczyń krwionośnych, wykazuje działanie wspomagające rozkład tłuszczy, co bezpośrednio wpływa poprawę wyglądu skóry i eliminację cellulitu. Miłorząb wykazuje również działanie wspomagające leczenie zaburzeń erekcji. Niektórzy specjaliści wypowiadają się o wyższej skuteczności miłorzębu w porównaniu do viagry. Twierdzenie to jest oparte na szerszym spectrum działania miłorzębu, niż leków na zaburzenia erekcji, które  działają wyłącznie doraźnie. Miłorzębowi przypisywane jest działanie  przeciwzapalne, a także antyoksydacyjne. Część osób przypisuje mu także działanie zmniejszające ryzyko wystąpienia nowotworów, czy udarów mózgu i miażdżycy.

Miłorząb japoński tabletki

Bardzo wygodną formą przyjmowania tego dobroczynnego specyfiku są tabletki. Wtedy jego działanie jest najbardziej skuteczne, ponieważ oddziałuje od wewnątrz. Tabletki z miłorzębu japońskiego przyjmować można wspomagająco w przypadku naprawdę wielu schorzeń. Wykazuje on bardzo dużą skuteczność w przypadku schorzeń krwi. Wyciąg z tej rośliny wpływa korzystnie na krążenie krwi, a także na zmniejszenie jej lepkości- w ten sposób skutecznie przeciwdziała tworzeniu się bardzo niebezpiecznych dla życia skrzepów. Wykazuje także działanie rozszerzające naczynia krwionośne. Problemy z krążeniem wpływają na pracę, jaką wykonuje cały nasz organizm, dzięki tabletkom z jego wyciągiem eliminowany jest ból kończyn podczas chodzenia, czy nieprzyjemne uczucie drętwienia. Kupując tabletki z wyciągiem z miłorzębu, powinniśmy koniecznie zwrócić uwagę na zawartość miłorzębu w składzie preparatu. Najczęściej przyjmuje ona trzy wartości: 40 mg, 80 mg i 120 mg. Preparaty zawierające wyciąg z tego drzewa, bardzo cenionego w chińskiej medycynie możemy dostać w dwóch postaciach, jako tabletki, a także kapsułki. Możemy wybrać tę formę, która bardziej nam opowiada. Warto wybierać preparaty z wyższą zawartością miłorzębu w składzie, wtedy będziemy mieli mniejszą ilość tabletek do przyjęcia w trakcie doby.

Ginkgo biloba działanie

Miłorząb nazywamy japońskim, mimo tego, że spotykany jest najczęściej w Chinach. W literaturze fachowej ekstrakt z tej rośliny spotkać możemy także pod nazwą ginko biloba. Regularnie przyjmowany ożywia pracę naszego mózgu, zmniejszając jego niedokrwienie. Zbawienne działanie w tym zakresie jest wykorzystywane podczas leczenia depresji, a także zachwiań emocjonalnych. Wspomagająco stosowany jest w leczeniu migreny. Wykonano również wiele badań klinicznych, które potwierdziły wpływ ginko biloby na zahamowanie syntezy tlenków azotu. Substancja ta produkowana jest przez nasz organizm w momencie wystąpienia stanu zapalnego, na dodatek zaostrzając go. Działanie miłorzębu japońskiego, które wpływa na poprawę pracy układu naczyń krwionośnych wewnątrz, możemy wykorzystać także do pozbycia się wizualnych problemów skórnych. Wyciąg z miłorzębu bardzo skutecznie likwiduje problemy z rozszerzonymi naczynkami na nogach, czy twarzy. Bardzo wiele kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry naczyniowej ma w składzie właśnie ginko bilobę.


Miłorząb japoński preparaty

Preparaty z ginko bilobą przyjmują różne formy: wspomniane tabletki i kapsułki. Możemy spotkać także kremy i balsamy zawierające w składzie miłorząb japoński w różnym stężeniu. Miłorząb japoński spotykany jest także w postaci herbaty. Picie naparu może być dla wielu osób przyjemniejszą formą przyjmowania miłorzębu. Rozpoczynając przyjmowanie warto sprawdzić, czy preparat nie spowoduje u nas alergii. Istnieje także kilka przeciwskazań, kiedy stosowanie ginko biloby nie jest wskazane. Dotyczy to np. małych dzieci (tych poniżej 13 roku życia), w trakcie ciąży, czy karmienia piersią. Nie powinno się przyjmować preparatów z miłorzębem podczas przyjmowania leków przeciwzakrzepowych i przeciwdrgawkowych. Nie jest wskazane stosowanie ich przed zabiegami chirurgicznymi, a także przy zaburzeniach krzepliwości krwi.

Niektórzy stosują preparaty z ginko bilobą regularnie, inni w razie potrzeby. Preparaty z miłorzębem japońskim w składzie warto przyjmować przed ważnymi egzaminami, ze względu na swoje właściwości poprawiające koncentrację często jest stosowany przez studentów w trakcie sesji. Warto korzystać z jego wszystkich właściwości i próbować sobie pomóc w sposób naturalny.